xibo - en to he translation catalogue (4320 entries)

en:  (Default)
he:  (בְּרִירַת מֶחדָל)

en:  Turn OFF Debugging
he:  כבה את איתור באגים

en:  Turn ON Debugging
he:  הפעל איתור באגים

en:  with Share of Voice %d seconds per hour
he:  עם נתח קול %d שניות לשעה

en: # Layouts
he: # פריסות

en: # of element groups
he: # קבוצות אלמנטים

en: # of elements
he: # אלמנטים

en: ## Build caches
he: ## בניית מטמונים

en: %campaignName% - Campaign Builder
he: %campaignName% - בונה מסעות פרסום

en: %d of %d player actions failed
he: %d מתוך %d פעולות שחקן נכשלו

en: %dataSetName% - Data Connector
he: %dataSetName% - מחבר נתונים

en: %s API requests %s log report for User
he: %s API מבקש דוח יומן %s עבור משתמש

en: %s Invalid XMR registration
he: %s רישום XMR לא חוקי

en: %s Session %s log report for User
he: %s דוח יומן הפעלה %s עבור משתמש

en: %s assigned to Display Groups
he: %s הוקצו לקבוצות תצוגה

en: %s assigned to User Groups
he: %s הוקצו לקבוצות משתמשים

en: %s bandwidth report
he: דוח רוחב פס של %s

en: %s has seen the welcome tutorial
he: %s ראה את ערכת הפתיחה

en: %s has started the welcome tutorial
he: %s התחיל את ערכת הפתיחה

en: %s is downloading %d files too many times
he: %s מוריד %d קבצים יותר מדי פעמים

en: %s is not a valid option
he: %s אינה אופציה חוקית

en: %s is pending conversion
he: %s ממתין להמרה

en: %s library usage report
he: דוח שימוש בספרייה של %s

en: %s must be a valid URI
he: %s חייב להיות URI חוקי

en: %s must be a valid Windows path
he: %s חייב להיות נתיב Windows חוקי

en: %s must be greater than %s
he: %s חייב להיות גדול מ-%s

en: %s must be greater than or equal to %s
he: %s חייב להיות גדול או שווה ל-%s

en: %s must be less than %s
he: %s חייב להיות פחות מ-%s

en: %s must be less than or equal to %s
he: %s חייב להיות קטן או שווה ל-%s

en: %s must contain %s
he: %s חייב להכיל %s

en: %s must equal %s
he: %s חייב להיות שווה ל-%s

en: %s must not contain %s
he: %s לא יכול להכיל %s

en: %s must not equal %s
he: %s לא יכול להיות שווה ל-%s

en: %s not found for %s
he: %s לא נמצא עבור %s

en: %s report
he: דוח %s

en: %s report for
he: דוח %s עבור

en: %s report for Display
he: דוח %s לתצוגה

en: %s report for Event %s
he: דוח %s עבור אירוע %s

en: %s report for Layout %s
he: דוח %s עבור פריסה %s

en: %s report for Media
he: דוח %s עבור מדיה

en: %s report for Media %s
he: דוח %s עבור Media %s

en: %s scheduled on %s
he: %s מתוזמן ב-%s

en: %s scheduled on sync group %s
he: %s מתוזמן בקבוצת הסנכרון %s

en: %s set as the Layout background image is pending conversion
he: %s מוגדר כתמונת הרקע של ה-Layout ממתינה להמרה

en: %s time disconnected summary report
he: דוח סיכום זמן מנותק של %s

en: %templateName% - Module Template
he: %templateName% - תבנית מודול

en: %themeName% Error
he: %themeName% שגיאה

en: %themeName% Installation
he: %themeName% התקנה

en: %themeName% needs to set-up a connection to your MySQL database.
he: %themeName% צריך להגדיר חיבור למסד הנתונים MySQL שלך.

en: (DisplayId: Not Found)
he: (זיהוי תצוגה: לא נמצא)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
he: (מסונן מ-_MAX_ ערכים בסך הכל)

en: * Not Defined
he: * לא מוגדר

en: , Repeats every %s %s
he: , חוזר כל %s %s

en: -- Create New --
he: -- צור חדש --

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: 1 hour 30 minutes
he: שעה 30 דקות

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: 10 hours
he: 10 שעות

en: 10 minutes
he: 10 דקות

en: 11 hours
he: 11 שעות

en: 12 hours
he: 12 שעות

en: 12h Clock
he: שעון 12 שעות

en: 1st line
he: שורה 1

en: 2 hours
he: 2 שעות

en: 2 hours 30 minutes
he: שעתיים 30 דקות

en: 24 hours
he: 24 שעות

en: 24h Clock
he: שעון 24 שעות

en: 3 hours
he: 3 שעות

en: 3 hours 30 minutes
he: 3 שעות 30 דקות

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: 4 hours
he: 4 שעות

en: 5 hours
he: 5 שעות

en: 5 minutes
he: 5 דקות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: 7 hours
he: 7 שעות

en: 8 hours
he: 8 שעות

en: 9 hours
he: 9 שעות

en: : activate to sort column ascending
he: : הפעל כדי למיין עמודות עולה

en: : activate to sort column descending
he: : הפעל כדי למיין עמודה יורד

en: A Description of Daypart
he: תיאור של חלק יום

en: A column already exists with this name, please choose another
he: כבר קיימת עמודה בשם זה, אנא בחר אחר

en: A comma separated list of items to present in a combo box
he: רשימה מופרדת בפסיק של פריטים שיש להציג בתיבה משולבת

en: A comma separated list of tags to add to the selected elements.
he: רשימה מופרדת בפסיק של תגים להוספה לרכיבים שנבחרו.

en: A comma separated set of tags to match against tags on library media.
he: קבוצה מופרדת בפסיקים של תגים להתאמה מול תגים במדיה של ספרייה.

en: A dark table with round borders and yellow heading text.
he: שולחן כהה עם גבולות עגולים וטקסט כותרת צהוב.

en: A description - (1 - 254 characters).
he: תיאור - (1 - 254 תווים).

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
he: מיקום הספרייה שנרשמה כבר קיים. אנא בחר מיקום אחר

en: A font to use in other Modules
he: גופן לשימוש במודולים אחרים

en: A generic file to be stored in the library
he: קובץ כללי לשמירה בספריה

en: A local file path or URL to the video. This can be a RTSP stream.
he: נתיב קובץ מקומי או כתובת אתר לסרטון.

en: A message to display when no data is returned from the source
he: הודעה להצגה כאשר לא מוחזרים נתונים מהמקור

en: A module for displaying HLS video streams
he: מודול להצגת זרמי וידאו HLS

en: A module for displaying Video and Audio from an external source
he: מודול לתצוגת וידאו ואודיו ממקור חיצוני

en: A module for displaying a Countdown timer as a clock
he: מודול להצגת טיימר ספירה לאחור כשעון

en: A module for displaying a Countdown timer for days
he: מודול להצגת טיימר ספירה לאחור לימים

en: A module for displaying a Countdown timer in a table
he: מודול להצגת טיימר ספירה לאחור בטבלה

en: A module for displaying a Countdown timer with Simple Text
he: מודול להצגת טיימר ספירה לאחור עם טקסט פשוט

en: A module for displaying a calendar based on Muslim Prayer Times
he: מודול להצגת לוח שנה המבוסס על זמני תפילה מוסלמיים

en: A module for displaying a calendar based on an iCal feed
he: מודול להצגת לוח שנה המבוסס על הזנת iCal

en: A module for displaying a custom Countdown timer
he: מודול להצגת טיימר ספירה לאחור מותאם אישית

en: A module for displaying traffic information using Google Maps
he: מודול להצגת מידע תנועה באמצעות מפות גוגל

en: A module for displaying weather information. Uses the Forecast API
he: מודול להצגת מידע מזג אוויר.

en: A module for showing Currency pairs and exchange rates
he: מודול להצגת שערי מטבעות והמרה

en: A module for showing Stock quotes
he: מודול להצגת מניות

en: A name for this DataSet
he: שם עבור מערך הנתונים הזה

en: A name for this Resolution
he: שם להחלטה זו

en: A name for this Sync Group
he: שם לקבוצת סינכרון זו

en: A reference field for custom user data
he: שדה התייחסות לנתוני משתמש מותאמים אישית

en: A reminder email will been sent to this user if they exist
he: אם המשתמש קיים במערכת תישלח הודעה לדואר האלקטרוני

en: A remote DataSet must have a URI.
he: למערך נתונים מרוחק חייב להיות URI.

en: A separator to show between marquee items
he: מפריד להצגה בין פריטי מרקיזה

en: A short description of this Display Group
he: תיאור קצר של קבוצת תצוגה זו

en: A subject line for the notification - used as a title.
he: שורת נושא להודעה - משמשת ככותרת.

en: A title for the module template
he: כותרת לתבנית המודול

en: A unique ID for the module template
he: מזהה ייחודי לתבנית המודול

en: A unique identifier for this display.
he: מזהה ייחודי לתצוגה זו.

en: A view on a DataSet
he: הצגת מערך נתונים

en: AM/PM Colour
he: צבע AM/PM

en: API Key
he: מפתח API

en: API Secret
he: סוד API

en: API key not valid
he: מפתח API לא חוקי

en: Ability to add and edit Tags when assigning to items
he: יכולת להוסיף ולערוך תגים בעת הקצאה לפריטים

en: About
he: אודות

en: About the CMS
he: לגבי ה-CMS

en: Access Code
he: קוד גישה

en: Access Code is empty
he: קוד הגישה ריק

en: Access Code is incorrect
he: קוד הגישה שגוי

en: Access Denied to Display
he: הגישה נדחתה לתצוגה

en: Access Denied to DisplayGroup
he: הגישה נדחתה ל-DisplayGroup

en: Access Denied to User
he: הגישה נדחתה למשתמש

en: Access Denied to UserGroup
he: הגישה נדחתה לקבוצת משתמשים

en: Access denied System tags cannot be deleted
he: לא ניתן למחוק תגי מערכת

en: Access denied System tags cannot be edited
he: גישה נדחתה לא ניתן לערוך תגי מערכת

en: Access denied replacing old media
he: הגישה נדחתה החלפת מדיה ישנה

en: Access denied, please check your API key
he: הגישה נדחתה, אנא בדוק את מפתח ה-API שלך

en: Access to %s revoked
he: הגישה ל-%s בוטלה

en: Access to API applications
he: גישה ליישומי API

en: Access to Ad Campaigns
he: גישה למסעות פרסום

en: Access to DataSets
he: גישה למערכי ניתונים

en: Access to Displays and Display Groups
he: גישה למסכים וקבוצות מסכים

en: Access to Library, Layouts, Playlists, Widgets and Resolutions
he: גישה לספרייה, ליאוטים, פלייליסטים וי'גטים ורזולוציות

en: Access to Scheduling
he: גישה לתזמונים

en: Access to deleting DataSets
he: גישה למערכי נתונים מחוקים

en: Access to deleting Displays and Display Groups
he: גישת מחיקה למסכים וקבוצות מסכים

en: Access to deleting Scheduled Events
he: גישת מחיקה לתזמונים

en: Access to deleting content from Library, Layouts, Playlists, Widgets and Resolutions
he: גישה לתוכן מחוק מהספריה, ליאוטים וויג'טים ורזולוציות

en: Access to the Notification Centre to view past notifications
he: גישה למרכז ההודעות כדי להציג הודעות קודמות

en: Access to this route is denied for this scope
he: הגישה למסלול זה נמנעת בהיקף זה

en: Action
he: פעולה

en: Action Bar Display Duration
he: משך תצוגת סרגל הפעולה

en: Action Bar Intent
he: כוונת סרגל פעולה

en: Action Bar Mode
he: מצב סרגל פעולה

en: Action Type
he: סוג פעולה

en: Action for Screen Shot Intent
he: פעולה עבור כוונת צילום מסך

en: Action not found
he: הפעולה לא נמצאה

en: Action with specified Trigger Type already exists
he: פעולה עם סוג טריגר שצוין כבר קיימת

en: Actions
he: פעולות

en: Active
he: הפעל

en: Activity Report
he: דוח פעילות

en: Ad
he: מוֹדָעָה

en: Ad Campaign
he: מסע פרסום

en: Ad Play(s)
he: הצגת מודעות

en: Add
he: הוספה

en: Add "Save Template" function for all Layouts
he: הוסף את הפונקציה "שמור תבנית" עבור כל הפריסות

en: Add Action
he: הוסף פעולה

en: Add Application
he: הוספת יישום

en: Add Background Image
he: הוסף תמונת רקע

en: Add CSV Files
he: הוסף קבצי CSV

en: Add Campaign
he: הוספת קמפיין

en: Add Category
he: הוסף קטגוריה

en: Add Category to
he: הוסף קטגוריה ל

en: Add Column
he: הוספת שדה

en: Add Command
he: הוסף פקודה

en: Add DMA
he: הוסף DMA

en: Add Data
he: הוסף נתונים

en: Add DataSet
he: הוספת מבנה נתונים

en: Add Daypart
he: הוסף חלק יום

en: Add Display (Code)
he: הוסף תצוגה (קוד)

en: Add Display Group
he: הוספת מסך לקבוצה

en: Add Display via Code
he: הוסף תצוגה באמצעות קוד

en: Add Event
he: הוסף אירוע

en: Add Font
he: הוסף גופן

en: Add HTML to be included between the BODY tag.
he: הוסף HTML כדי להיכלל בין תג BODY.

en: Add Help Link
he: הוספת קישור לעזרה

en: Add Layout
he: הוספת מצגת

en: Add Layout Export ZIP Files
he: הוסף פריסה ייצוא קובצי ZIP

en: Add Media
he: הוספת מדיה

en: Add Media via URL
he: הוסף מדיה באמצעות כתובת אתר

en: Add Menu Board
he: הוסף לוח תפריטים

en: Add Module Template
he: הוסף תבנית מודול

en: Add New
he: הוסף חדש

en: Add New User
he: הוסף משתמש חדש

en: Add Notification
he: הוסף הודעה

en: Add Playlist
he: הוסף פלייליסט

en: Add Playlists
he: הוסף רשימות השמעה

en: Add Product
he: הוסף מוצר

en: Add Product to
he: הוסף מוצר ל

en: Add Profile
he: הוסף פרופיל

en: Add RSS
he: הוסף RSS

en: Add Replacement
he: הוסף תחליף

en: Add Report Schedule for %s - %s
he: הוסף לוח זמנים לדיווח עבור %s - %s

en: Add Resolution
he: הוסף רזולוציה

en: Add Resolution button to allow for additional Resolutions to be added
he: כפתור הוסף רזולוציה כדי לאפשר הוספת רזולוציות נוספות

en: Add Row
he: הוסף שורה

en: Add Sync Group
he: הוסף קבוצת סינכרון

en: Add Synchronised Event
he: הוסף אירוע מסונכרן

en: Add Tag
he: הוסף טגית

en: Add Task
he: הוסף משימה

en: Add Template
he: הוסף תבנית

en: Add Text directly to a Layout
he: הוסף טקסט ישירות לפריסה

en: Add Thumbnail
he: הוסף תמונה ממוזערת

en: Add User
he: הוספת משתמש

en: Add User Group
he: הוסף קבוצת משתמשים

en: Add Version
he: הוסף גרסה

en: Add Widget
he: הוסף ווידג'ט

en: Add a Display via user_code displayed on the Player screen
he: הוסף תצוגה באמצעות user_code המוצג במסך הנגן

en: Add a layout
he: הוסף פריסה

en: Add a link to the Display name using this format mask?
he: האם להוסיף קישור לשם התצוגה באמצעות מסכת פורמט זו?

en: Add a new Campaign
he: הוסף מסע פרסום חדש

en: Add a new DataSet
he: הוסף מערך נתונים חדש

en: Add a new Display Group
he: הוסף קבוצת תצוגה חדשה

en: Add a new Display Settings Profile
he: הוסף פרופיל הגדרות תצוגה חדש

en: Add a new Font
he: הוסף גופן חדש

en: Add a new Help page
he: הוסף דף עזרה חדש

en: Add a new Layout and jump to the layout editor.
he: הוסף פריסה חדשה וקפוץ לעורך הפריסה.

en: Add a new Menu Board
he: הוסף לוח תפריט חדש

en: Add a new Menu Board Category
he: הוסף קטגוריית לוח תפריט חדשה

en: Add a new Menu Board Product
he: הוסף מוצר לוח תפריט חדש

en: Add a new Scheduled event
he: הוסף אירוע מתוזמן חדש

en: Add a new Sync Group
he: הוסף קבוצת סנכרון חדשה

en: Add a new Sync event
he: הוסף אירוע סנכרון חדש

en: Add a new Tag
he: הוסף תג חדש

en: Add a new Template and jump to the layout editor.
he: הוסף תבנית חדשה וקפוץ לעורך הפריסה.

en: Add a new User
he: הוסף משתמש חדש

en: Add a new User Group
he: הוסף קבוצת משתמשים חדשה

en: Add a new media item to the library
he: הוסף פריט מדיה חדש לספרייה

en: Add a new media item to the library via external URL
he: הוסף פריט מדיה חדש לספרייה באמצעות כתובת URL חיצונית

en: Add a new region
he: הוסף אזור חדש

en: Add a new resolution for use on layouts
he: הוסף רזולוציה חדשה לשימוש בפריסות

en: Add a new template
he: הוסף תבנית חדשה

en: Add a new template by importing XML file
he: הוסף תבנית חדשה על ידי ייבוא ​​קובץ XML

en: Add a row to the end of this DataSet
he: הוסף שורה לסוף מערך הנתונים הזה

en: Add all the widgets to the template?
he: להוסיף את כל הווידג'טים לתבנית?

en: Add an Application
he: הוסף אפליקציה

en: Add an attachment?
he: להוסיף קובץ מצורף?

en: Add background image
he: הוסף תמונת רקע

en: Add condition
he: הוסף תנאי

en: Add elements to group
he: הוסף אלמנטים לקבוצה

en: Add files
he: הוסף קבצים

en: Add media (URL)
he: הוסף מדיה (כתובת אתר)

en: Add media failed: %error%
he: הוספת מדיה נכשלה: %error%

en: Add module failed: %error%
he: הוספת מודול נכשלה: %error%

en: Add new property
he: הוסף נכס חדש

en: Add option
he: הוסף אפשרות

en: Add reference fields if needed
he: הוסף שדות התייחסות במידת הצורך

en: Add some stock symbols
he: הוסף כמה סמלי מניות

en: Add test
he: הוסף מבחן

en: Add to Purge list?
he: להוסיף לרשימת הטיהור?

en: Add to this position
he: הוסף לתפקיד זה

en: Add widgets
he: הוסף ווידג'טים

en: Add/Edit custom modules and templates
he: הוסף/ערוך מודולים ותבניות מותאמים אישית

en: Added
he: נוסף

en: Added %s
he: נוסף %s

en: Added Action
he: נוספה פעולה

en: Added Event
he: אירוע נוסף

en: Added Menu Board
he: נוסף לוח תפריטים

en: Added Menu Board Category
he: נוספה קטגוריית לוח תפריטים

en: Added Menu Board Product
he: מוצר לוח תפריט נוסף

en: Added Report Schedule
he: נוסף לוח זמנים לדיווח

en: Added Row
he: נוספה שורה

en: Added campaign
he: מסע פרסום נוסף

en: Added data for Widget
he: נוספו נתונים עבור ווידג'ט

en: Added drawer %s
he: נוספה מגירה %s

en: Additional emails separated by a comma.
he: הודעות אימייל נוספות מופרדות בפסיק.

en: Address
he: כְּתוֹבֶת

en: Aditional days container
he: מיכל ימים נוספים

en: Admin
he: מנהל מערכת

en: Admin Password
he: סיסמת מנהל

en: Admin Username
he: שם משתמש מנהל

en: Admin email address
he: כתובת אימייל של מנהל מערכת

en: Administration
he: ניהול מערכת

en: Administrative access to Fonts
he: גישה מנהלתית לגופנים

en: Advanced
he: מתקדם

en: Advice
he: עֵצָה

en: Afrikaans
he: אפריקאנס

en: After schedule ends
he: לאחר סיום לוח הזמנים

en: After schedule starts
he: לאחר תחילת לוח הזמנים

en: Agenda
he: סֵדֶר הַיוֹם

en: Aggregate received data by the given method
he: צבר נתונים שהתקבלו בשיטה הנתונה

en: Aggregation
he: צבירה

en: Aggregation level
he: רמת צבירה

en: Albanian
he: אלבני

en: Alert
he: עֵרָנִי

en: Alert for Display %s
he: התראה לתצוגה %s

en: All
he: כֹּל

en: All Folders
he: כל התיקיות

en: All Player faults cleared
he: כל תקלות הנגן נוקו

en: All Posts
he: כל הפוסטים

en: All Reports
he: כל הדוחות

en: All checks pass. Click next to continue
he: כל הצ'קים עוברים.

en: All day events
he: אירועים כל היום

en: All known servers
he: כל השרתים המוכרים

en: All other checks passed
he: כל שאר הבדיקות עברו

en: Allergy Information
he: מידע על אלרגיה

en: Allergy info
he: מידע על אלרגיה

en: Allow All
he: אפשר הכל

en: Allow Import?
he: לאפשר ייבוא?

en: Allow PHP to open external URLs
he: אפשר ל-PHP לפתוח כתובות URL חיצוניות

en: Allow Sharing capabilities for all User objects
he: אפשר יכולות שיתוף עבור כל אובייקטי המשתמש

en: Allow access to non-destructive edit-only features
he: אפשר גישה לתכונות עריכה לא הרסניות בלבד

en: Allow access to non-destructive edit-only features in a Display Group
he: אפשר גישה לתכונות עריכה לא הרסניות בלבד בקבוצת תצוגה

en: Allow creation of Data Connector Schedules
he: אפשר יצירת לוחות זמנים של מחברי נתונים

en: Allow creation of Synchronised Groups
he: אפשר יצירת קבוצות מסונכרנות

en: Allow creation of Synchronised Schedules
he: אפשר יצירה של לוחות זמנים מסונכרנים

en: Allow edits including deletion for all added Displays
he: אפשר עריכות כולל מחיקה עבור כל התצוגות שנוספו

en: Allow edits including deletion for all created Display Groups
he: אפשר עריכות כולל מחיקה עבור כל קבוצות התצוגה שנוצרו

en: Allow edits including deletion for all created User Groups
he: אפשר עריכות כולל מחיקה עבור כל קבוצות המשתמשים שנוצרו

en: Allow edits including deletion of existing Scheduled Events
he: אפשר עריכות כולל מחיקה של אירועים מתוזמנים קיימים

en: Allow edits including deletion to all added Resolutions
he: אפשר עריכות כולל מחיקה של כל הרזולוציות שנוספו

en: Allow edits including deletion to all created Campaigns
he: אפשר עריכות כולל מחיקה של כל מסעות הפרסום שנוצרו

en: Allow edits including deletion to be made to all created Dayparts
he: אפשר לבצע עריכות כולל מחיקה בכל חלקי היום שנוצרו

en: Allow edits including deletion to be made to all created Layouts
he: אפשר לבצע עריכות כולל מחיקה בכל הפריסות שנוצרו

en: Allow edits of Synchronised Groups
he: אפשר עריכות של קבוצות מסונכרנות

en: Allow edits to be made to all saved Templates
he: אפשר לערוך את כל התבניות השמורות

en: Allow modifications to the transition configuration?
he: האם לאפשר שינויים בתצורת המעבר?

en: Allow saving in the root folder?
he: האם לאפשר שמירה בתיקיית השורש?

en: Allow the Authorization Code Grant for this Client?
he: האם לאפשר את הענקת קוד ההרשאה עבור לקוח זה?

en: Allow the Client Credentials Grant for this Client?
he: האם לאפשר את מתן אישורי הלקוח עבור לקוח זה?

en: Allow the maintenance script to run if it is called?
he: לאפשר לסקריפט התחזוקה לפעול אם הוא נקרא?

en: Allow usage tracking?
he: לאפשר מעקב אחר שימוש?

en: Allowed content types
he: סוגי תוכן מותרים

en: Also delete from the Library?
he: גם למחוק מהספרייה?

en: Alter Template
he: אלטר תבנית

en: Always
he: תָמִיד

en: Always showing
he: תמיד מראה

en: Always use manual Add User form?
he: האם להשתמש תמיד בטופס הוסף משתמש ידני?

en: An optional description
he: תיאור אופציונלי

en: An optional description (1 - 250 characters)
he: תיאור אופציונלי (1 - 250 תווים)

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
he: תיאור אופציונלי של המצגת. (בין 1 - 250 תווים)

en: An optional description of the Menu Board. (1 - 250 characters)
he: תיאור אופציונלי של לוח התפריטים.

en: An optional description of the Template. (1 - 250 characters)
he: תיאור אופציונלי של התבנית.

en: An optional description of the user group. (1 - 500 characters)
he: תיאור אופציונלי של קבוצת המשתמשים.

en: An optional name for this element
he: שם אופציונלי לרכיב זה

en: An optional name for this group of elements
he: שם אופציונלי לקבוצת אלמנטים זו

en: An optional name for this widget
he: שם אופציונלי עבור ווידג'ט זה

en: An unknown error has occurred.
he: אירעה שגיאה לא ידועה.

en: Analogue Clock
he: שעון אנלוגי

en: Analogue Clock Settings
he: הגדרות שעון אנלוגי

en: Analogue World Clock
he: שעון עולמי אנלוגי

en: And
he: ו

en: Android
he: דְמוּי אָדָם

en: Android Media Player
he: נגן מדיה אנדרואיד

en: Angle
he: זָוִית

en: App Start
he: התחל אפליקציה

en: Apparent Temperature (Imperial)
he: טמפרטורה נראית (אימפריאלית)

en: Apparent Temperature (Metric)
he: טמפרטורה נראית (מטרית)

en: Appearance
he: הוֹפָעָה

en: Application Description
he: תיאור האפליקציה

en: Application Name
he: שם האפליקציה

en: Applications
he: יישומים

en: Apply
he: לִפְנוֹת

en: Apply a Transition type for the end of a media item
he: החל סוג מעבר עבור סוף פריט מדיה

en: Apply a Transition type for the start of a media item
he: החל סוג מעבר לתחילתו של פריט מדיה

en: Approved Date
he: תאריך מאושר

en: Approved IP Address
he: כתובת IP מאושרת

en: April
he: אפריל

en: Arabic
he: עֲרָבִית

en: Arabic (Algeria)
he: ערבית (אלג'יריה)

en: Arabic (Kuwait)
he: ערבית (כווית)

en: Arabic (Libya)
he: ערבית (לוב)

en: Arabic (Morocco)
he: ערבית (מרוקו)

en: Arabic (Saudi Arabia)
he: ערבית (ערב הסעודית)

en: Arabic (Tunisia)
he: ערבית (תוניסיה)

en: Archive Owner not found
he: בעל הארכיון לא נמצא

en: Are the members of this group dynamic?
he: האם חברי הקבוצה הזו דינמיים?

en: Are you sure you want remove this layout from the campaign?
he: האם אתה בטוח שברצונך להסיר את הפריסה הזו מהמסע פרסום?

en: Are you sure you want to ask this Player to check its Licence?
he: בדוק רישיון מסחרי

en: Are you sure you want to authorise this Display?
he: האם אתה בטוח שברצונך לאשר תצוגה זו?

en: Are you sure you want to de-authorise this Display?
he: האם אתה בטוח שברצונך לבטל את ההרשאה לתצוגה זו?

en: Are you sure you want to delete %groupName%?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את %groupName%?

en: Are you sure you want to delete a non-empty Playlist?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק רשימת השמעה לא ריקה?

en: Are you sure you want to delete this DMA?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את ה-DMA הזה?

en: Are you sure you want to delete this Daypart? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את חלק היום הזה?

en: Are you sure you want to delete this Help page? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את דף העזרה הזה?

en: Are you sure you want to delete this Playlist?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הפלייליסט הזה?

en: Are you sure you want to delete this Template? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את התבנית הזו?

en: Are you sure you want to delete this action?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הפעולה הזו?

en: Are you sure you want to delete this campaign? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הקמפיין הזה?

en: Are you sure you want to delete this command? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק פקודה זו?

en: Are you sure you want to delete this display profile?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את פרופיל התצוגה הזה?

en: Are you sure you want to delete this display? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את התצוגה הזו?

en: Are you sure you want to delete this file?
he: אתה בטוח שאתה רוצה למחוק?

en: Are you sure you want to delete this item?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק פריט זה?

en: Are you sure you want to delete this region?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק אזור זה?

en: Are you sure you want to delete this row?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק שורה זו?

en: Are you sure you want to delete this tag? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק תג זה?

en: Are you sure you want to delete this task? This cannot be undone
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק משימה זו?

en: Are you sure you want to delete this widget?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הווידג'ט הזה?

en: Are you sure you want to delete?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק?

en: Are you sure you want to logout this user?
he: האם אתה בטוח שבצרצונך לצאת

en: Are you sure you want to pause this report schedule?
he: האם אתה בטוח שברצונך להשהות את לוח הזמנים של הדיווח הזה?

en: Are you sure you want to remove this widget?
he: האם אתה בטוח שברצונך להסיר את הווידג'ט הזה?

en: Are you sure you want to replace your Layout with a template?
he: האם אתה בטוח שברצונך להחליף את הפריסה שלך בתבנית?

en: Are you sure you want to request a collection to occur?
he: האם אתה בטוח שברצונך לבקש שתתבצע איסוף?

en: Are you sure you want to request a screenshot?
he: האם אתה בטוח שברצונך לבקש צילום מסך?

en: Are you sure you want to resume this report schedule?
he: האם אתה בטוח שברצונך לחדש את לוח הזמנים של דיווח זה?

en: Are you sure you want to retire this item?
he: האם אתה בטוח שברצונך לבטל את הפריט הזה?

en: Are you sure you want to run this task immediately?
he: האם אתה בטוח שברצונך להפעיל משימה זו מיד?

en: Are you sure you want to send a Wake On Lan message to this display?
he: האם אתה בטוח שברצונך לשלוח הודעת Wake On Lan לתצוגה זו?

en: Are you sure you want to truncate?
he: האם אתה בטוח שאתה רוצה לקצץ?

en: Armenian (Armenia)
he: ארמנית (ארמניה)

en: Article
he: סָעִיף

en: Articles shown in a marquee
he: מאמרים המוצגים במרקיזה

en: Articles shown with custom HTML
he: מאמרים מוצגים עם HTML מותאם אישית

en: As a percentage
he: באחוזים

en: Ascending
he: עוֹלֶה

en: Ask a question
he: שאל שאלה

en: Aspect
he: אַספֶּקט

en: Assess Dynamic Display Groups
he: הערכת קבוצות תצוגה דינמיות

en: Asset %s not found
he: הנכס %s לא נמצא

en: Asset file does not exist
he: קובץ הנכס לא קיים

en: Asset not found
he: הנכס לא נמצא

en: Assets cached, %d failed.
he: נכסים מאוחסנים במטמון, %d נכשל.

en: Assign
he: שיוך

en: Assign %name% to a Campaign
he: הקצה %name% למסע פרסום

en: Assign Files
he: הקצה קבצים

en: Assign Layouts
he: הקצאת פריסות

en: Assign a Layout
he: הקצה פריסה

en: Assign the feature sets to the new group
he: הקצה את ערכות התכונות לקבוצה החדשה

en: Assign the members to the new group
he: הקצה את החברים לקבוצה החדשה

en: Assign to Campaign
he: הקצה למסע פרסום

en: Assignable
he: ניתן להקצאה

en: Assigned Layouts to %s
he: הוקצו פריסות ל-%s

en: Associate an item from the Library
he: שייך פריט מהספרייה

en: Attach Editor
he: צרף עורך

en: Attached please find the report for %s
he: מצורף בבקשה את הדוח עבור %s

en: Attachment
he: הִתקַשְׁרוּת

en: Attribution
he: שִׁיוּך

en: Audience
he: קהל

en: Audio
he: אודיו

en: Audio - support varies depending on the client hardware
he: אודיו - התמיכה תלויה ביכולות הנגן

en: Audio Media
he: מדיה אודיו

en: Audio for %name%
he: אודיו עבור %name%

en: Audit Log
he: יומן ביקורת

en: Audit Trail
he: ביקורת חשבונות

en: AuditLog Archive
he: ארכיון AuditLog

en: AuditLog Delete
he: מחק AuditLog

en: AuditLog Export %s to %s
he: AuditLog ייצוא %s אל %s

en: Auditing until
he: ביקורת עד

en: August
he: אוגוסט

en: Authentication
he: אימות

en: Authentication Whitelist
he: רשימת הלבנים לאימות

en: Authentication code incorrect
he: קוד אימות שגוי

en: Author
he: מְחַבֵּר

en: Authorisation Parameters missing from session.
he: חסרים פרמטרי הרשאה בהפעלה.

en: Authorise
he: לְאַשֵׁר

en: Authorise display?
he: לאשר תצוגה?

en: Authorised
he: מוּסמָך

en: Authorised set to %d for %s
he: מורשה מוגדר ל-%d עבור %s

en: Authorised?
he: מוּסמָך?

en: Authorization Code?
he: קוד הרשאה?

en: Authorize Request
he: אישור בקשה

en: Authorized applications for user
he: יישומים מורשים למשתמש

en: Auto show thumbnail column?
he: להציג אוטומטית את עמודת התמונות הממוזערות?

en: Automatic Restart
he: הפעלה מחדש אוטומטית

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
he: הפעל מחדש את היישום באופן אוטומטי אם נזהה שהוא אינו גלוי.

en: Automatically apply Transitions?
he: להחיל אוטומטית מעברים?

en: Automatically authorise new Displays?
he: האם לאשר אוטומטית תצוגות חדשות?

en: Automatically submit this form?
he: לשלוח טופס זה באופן אוטומטי?

en: Availability
he: זְמִינוּת

en: Available
he: זמין

en: Available On
he: זמין ב-

en: Available for In Transitions?
he: זמין עבור במעברים?

en: Available for Out Transitions?
he: זמין עבור מעברי Out?

en: Available on
he: זמין ב

en: Azerbaijani
he: אזרבייג'נית

en: Back
he: בְּחֲזָרָה

en: Back to Reports
he: חזרה לדוחות

en: Back to dashboard
he: חזרה ללוח המחוונים

en: Background
he: רקע

en: Background (content)
he: רקע (תוכן)

en: Background Colour
he: צבע רקע

en: Background Image
he: תמונת הרקע

en: Background colour
he: צבע רקע

en: Background colour for each currency item.
he: צבע רקע עבור כל פריט מטבע.

en: Background colour for each stock item.
he: צבע רקע לכל פריט במלאי.

en: Background opacity (content)
he: אטימות רקע (תוכן)

en: Background thumbnail
he: תמונה ממוזערת ברקע

en: Background transparent?
he: רקע שקוף?

en: Backgrounds
he: רקעים

en: Backlight
he: תאורה אחורית

en: Bambara
he: במברה

en: Bandwidth
he: רוחב פס

en: Bandwidth Limit
he: מגבלת רוחב פס

en: Bandwidth Usage (%bandwidthSuffix%)
he: שימוש ברוחב פס (%bandwidthSuffix%)

en: Bandwidth Usage. Limit %xmdsLimit%
he: שימוש ברוחב פס.

en: Bandwidth allowance exceeded
he: חריגה מקצבת רוחב הפס

en: Bandwidth limit
he: הגבלת רוחב פס

en: Bandwidth limit must be a whole number greater than 0.
he: מגבלת רוחב הפס חייבת להיות מספר שלם גדול מ-0.

en: Base
he: בָּסִיס

en: Basic
he: בְּסִיסִי

en: Basque
he: באסקית

en: Baud Rate
he: שיעור באוד

en: Bearer
he: נוֹשֵׂא

en: Before schedule ends
he: לפני סיום לוח הזמנים

en: Before schedule starts
he: לפני תחילת לוח הזמנים

en: Belarusian
he: בלארוסית

en: Below is the family tree for this Display Group.
he: להלן אילן היוחסין של קבוצת התצוגה הזו.

en: Bengali
he: בנגלית

en: Bengali (Bangladesh)
he: בנגלית (בנגלדש)

en: Best Fit
he: הכי מתאים

en: Bigger Profile Image
he: תמונת פרופיל גדולה יותר

en: Billboard
he: שלט חוצות

en: Black Level
he: רמה שחורה

en: Blacklist Videos?
he: סרטונים ברשימה השחורה?

en: Block
he: חסום

en: Block All
he: חסום הכל

en: Blue
he: כְּחוֹל

en: Body
he: גוּף

en: Body data
he: נתוני גוף

en: Bold
he: נוֹעָז

en: Border Colour
he: צבע גבול

en: Border Radius
he: רדיוס הגבול

en: Border colour for each currency item.
he: צבע גבול עבור כל פריט מטבע.

en: Border colour for each stock item.
he: צבע גבול לכל פריט במלאי.

en: Bosnian
he: בוסנית

en: Both
he: שְׁנֵיהֶם

en: Both fromDt/toDt should be provided
he: יש לספק גם fromDt/toDt

en: Bottom
he: תַחתִית

en: Bottom Left
he: שמאל למטה

en: Bottom Right
he: ימין למטה

en: Brand
he: מותג

en: Breton
he: ברטון

en: Brightness
he: בְּהִירוּת

en: Bring forward
he: תביא קדימה

en: Bring selected %regionType% back to the Layout view.
he: החזר את %regionType% שנבחר לתצוגת הפריסה.

en: Bring selected object back to the Layout view.
he: החזר את האובייקט שנבחר לתצוגת הפריסה.

en: Bring to front
he: הביאו לחזית

en: BroadCast Address
he: כתובת שידור

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
he: כתובת BroadCast אינה כתובת IP חוקית

en: Browse/Add Attachment
he: עיין/הוסף קובץ מצורף

en: Browse/Add Image
he: עיין/הוסף תמונה

en: Browse/Add attachment
he: עיין/הוסף קובץ מצורף

en: Browser
he: דפדפן

en: Budget
he: תַקצִיב

en: Build Layouts
he: בניית פריסות

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Bulleted list with preset style
he: רשימת תבליטים עם סגנון מוגדר מראש

en: Burmese
he: בורמזי

en: By Field
he: לפי שדה

en: CA File
he: קובץ CA

en: CAS Login
he: כניסה ל-CAS

en: CDN Address
he: כתובת CDN

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 till 32.
he: מסיכת רשת המשנה של CIDR אינה מספר בטווח של 0 עד 32.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
he: מסיכת רשת המשנה של CIDR אינה מספר בטווח שבין 0 ל-32.

en: CMS Secret Key
he: מפתח סודי של CMS

en: CMS Secret Key associated with the provided new CMS Address
he: מפתח סודי CMS המשויך לכתובת CMS החדשה שסופקה

en: CMS Theme
he: ערכת נושא CMS

en: CMS Transfer?
he: העברת CMS?

en: CMS URL
he: כתובת אתר של CMS

en: CSS Style Sheet
he: גיליון סגנונות CSS

en: CSV Import
he: ייבוא ​​CSV

en: CSV separator
he: מפריד CSV

en: CTRL Key required to access Player Information Screen?
he: נדרש מקש CTRL כדי לגשת למסך מידע הנגן?

en: Cache File System Permissions
he: הרשאות מערכת קבצים במטמון

en: Cache Period
he: תקופת המטמון

en: Cache Period (mins)
he: תקופת מטמון (דקות)

en: Cache Period for Images
he: תקופת מטמון עבור תמונות

en: Cache cleared for %s
he: המטמון נמחק עבור %s

en: Cache pool not available
he: מאגר המטמון אינו זמין

en: Caching
he: שמירה במטמון

en: Calendar
he: לוּחַ שָׁנָה

en: Calendar Days
he: ימים קלנדריים

en: Calendar Detailed Event
he: אירוע מפורט בלוח השנה

en: Calendar Event Row
he: שורת אירועי לוח שנה

en: Calendar Simple Event
he: אירוע פשוט בלוח השנה

en: Calendar Type
he: סוג לוח שנה

en: Calories
he: קלוריות

en: Calories must be a whole number between 0 and 32767
he: קלוריות חייבות להיות מספר שלם בין 0 ל-32767

en: Campaign
he: מַסָע

en: Campaign ID
he: מזהה מסע פרסום

en: Campaign Layouts
he: פריסות מסע פרסום

en: Campaign Preview for %campaignName%
he: תצוגה מקדימה של מסע פרסום עבור %campaignName%

en: Campaign not found
he: הקמפיין לא נמצא

en: Campaigns
he: קמפיינים

en: Can not have a display without a hardware key
he: לא ניתן לקבל תצוגה ללא מפתח חומרה

en: Can not have a display without a name
he: לא ניתן להוסיף יחידת שידור ללא שם

en: Can not have an end time earlier than your start time
he: לא יכול להיות שעת סיום מוקדם יותר משעת ההתחלה שלך

en: Can this Application keep a secret?
he: האם אפליקציה זו יכולה לשמור סוד?

en: Can this module be assigned to a Layout?
he: האם ניתן להקצות מודול זה לפריסה?

en: Can this transition be used for media end?
he: האם ניתן להשתמש במעבר הזה לסוף מדיה?

en: Can this transition be used for media start?
he: האם ניתן להשתמש במעבר הזה להתחלת מדיה?

en: Can't create ZIP. Error Code:
he: לא ניתן ליצור ZIP.

en: Can't create ZIP. Error Code: %s
he: לא ניתן ליצור ZIP. שגיאה מספר: %s

en: Cancel
he: ביטול

en: Cancel CMS Transfer
he: בטל העברת CMS

en: Cancel Import
he: בטל ייבוא

en: Cancel Replace
he: בטל החלפה

en: Cancel Transfer?
he: לבטל העברה?

en: Cancel Upload
he: בטל העלאה

en: Cancel upload
he: בטל העלאה

en: Cancelled CMS Transfer for %s
he: העברת CMS בוטלה עבור %s

en: Cannot Delete system specific DayParts
he: לא ניתן למחוק חלקי יום ספציפיים למערכת

en: Cannot Save empty region playlist. Please add widgets
he: לא ניתן לשמור רשימת השמעה של אזור ריק.

en: Cannot add new rows to remote dataSet
he: לא ניתן להוסיף שורות חדשות למערך נתונים מרוחק

en: Cannot add the same SubPlaylist twice.
he: לא ניתן להוסיף את אותו רשימת משנה פעמיים.

en: Cannot assign a Draft Layout to a Campaign
he: לא ניתן להקצות טיוטת פריסה למסע פרסום

en: Cannot assign a Template to a Campaign
he: לא ניתן להקצות תבנית למסע פרסום

en: Cannot assign layouts to an ad campaign during its creation
he: לא ניתן להקצות פריסות למסע פרסום במהלך יצירתו

en: Cannot change owner on this Object
he: לא ניתן לשנות בעלים על אובייקט זה

en: Cannot contact SSP service, please try again shortly.
he: לא ניתן ליצור קשר עם שירות SSP, אנא נסה שוב בקרוב.

en: Cannot contact dashboard service, please try again shortly.
he: לא ניתן ליצור קשר עם שירות לוח המחוונים, אנא נסה שוב בקרוב.

en: Cannot copy a Draft Layout
he: לא ניתן להעתיק טיוטה פריסת

en: Cannot decode token
he: לא ניתן לפענח אסימון

en: Cannot delete Layout from its Draft, delete the parent
he: לא ניתן למחוק את הפריסה מהטיוטה שלו, מחק את ההורה

en: Cannot delete a Lead Display of a Sync Group
he: לא ניתן למחוק תצוגת לידים של קבוצת סנכרון

en: Cannot delete a Widget that isn't assigned to me
he: לא ניתן למחוק ווידג'ט שלא הוקצה לי

en: Cannot delete because DataSet is in use on one or more Layouts.
he: לא ניתן למחוק מכיוון ש-DataSet נמצא בשימוש בפריסות אחת או יותר.

en: Cannot delete default Display Profile.
he: לא ניתן למחוק את ברירת המחדל של פרופיל תצוגה.

en: Cannot delete your own User from the CMS.
he: לא ניתן למחוק את המשתמש שלך מה-CMS.

en: Cannot download region specific module
he: לא ניתן להוריד מודול ספציפי לאזור

en: Cannot edit Layout properties on a Draft
he: לא ניתן לערוך מאפייני פריסה בטיוטה

en: Cannot edit data of remote columns
he: לא ניתן לערוך נתונים של עמודות מרוחקות

en: Cannot edit root Folder
he: לא ניתן לערוך את תיקיית הבסיס

en: Cannot export Draft Layout
he: לא ניתן לייצא פריסת טיוטה

en: Cannot find Player Version
he: לא ניתן למצוא את גרסת הנגן

en: Cannot find Region or Drawer
he: לא ניתן למצוא אזור או מגירה

en: Cannot find drawer region
he: לא ניתן למצוא אזור מגירה

en: Cannot find layout by campaignId
he: לא ניתן למצוא פריסה לפי מזהה קמפיין

en: Cannot find media
he: לא מצליח למצוא מדיה

en: Cannot find playlist
he: לא ניתן למצוא רשימת השמעה

en: Cannot find region
he: לא ניתן למצוא אזור

en: Cannot find saved report
he: לא ניתן למצוא דוח שמור

en: Cannot find schedule reminder
he: לא ניתן למצוא תזכורת ללוח זמנים

en: Cannot find version
he: לא מוצא גרסה

en: Cannot get watermark
he: לא ניתן לקבל סימן מים

en: Cannot manage tags on a Draft Layout
he: לא ניתן לנהל תגים בפריסת טיוטת

en: Cannot modify Layout from its Draft
he: לא ניתן לשנות את הפריסה מהטיוטה שלו

en: Cannot modify root folder.
he: לא ניתן לשנות את תיקיית השורש.

en: Cannot parse image.
he: לא ניתן לנתח תמונה.

en: Cannot register those credentials.
he: לא ניתן לרשום את האישורים האלה.

en: Cannot remove Folder set as default Folder for new Displays
he: לא ניתן להסיר את התיקיה שהוגדרה כתיקיית ברירת המחדל עבור תצוגות חדשות

en: Cannot remove Folder set as home Folder for a user
he: לא ניתן להסיר תיקייה שהוגדרה כתיקיית בית עבור משתמש

en: Cannot remove Folder with content
he: לא ניתן להסיר תיקייה עם תוכן

en: Cannot remove root Folder
he: לא ניתן להסיר את תיקיית השורש

en: Cannot save media file from ZIP file
he: לא ניתן לשמור קובץ מדיה מקובץ ZIP

en: Cannot set Expiry date in the past
he: לא ניתן להגדיר את תאריך התפוגה בעבר

en: Cannot set end date to be earlier than the start date.
he: לא ניתן להגדיר את תאריך הסיום להיות מוקדם מתאריך ההתחלה.

en: Cannot set watermark
he: לא ניתן להגדיר סימן מים

en: Cannot update campaign status for %d
he: לא ניתן לעדכן את סטטוס הקמפיין עבור %d

en: Canvas
he: בַּד

en: Canvas Layer
he: שכבת קנבס

en: Canvas Widgets can only be added to a Zone
he: ניתן להוסיף ווידג'טים של קנבס רק לאזור

en: Canvas global widget
he: ווידג'ט עולמי של קנבס

en: Canvas module
he: מודול קנבס

en: Cards Background
he: רקע כרטיסים

en: Case colour
he: צבע המארז

en: Catalan
he: קטלאנית

en: Categories for
he: קטגוריות עבור

en: Category
he: קטגוריה

en: Category Photo
he: תמונה בקטגוריה

en: Center
he: מֶרְכָּז

en: Central Atlas Tamazight
he: אטלס מרכזי Tamazight

en: Central Atlas Tamazight (Latin)
he: Central Atlas Tamazight (לטינית)

en: Centre
he: מֶרְכָּז

en: Change
he: לְשַׁנוֹת

en: Change Bandwidth Limit to all the selected displays.
he: שנה את מגבלת רוחב הפס לכל התצוגות שנבחרו.

en: Change Current Folder location
he: שנה את מיקום התיקייה הנוכחית

en: Change Default Folder for new Displays before deleting
he: שנה את תיקיית ברירת המחדל עבור תצוגות חדשות לפני המחיקה

en: Change Icon
he: שנה אייקון

en: Change Layout
he: שנה פריסה

en: Change Password
he: שינוי סיסמה

en: Change Percentage
he: שנה אחוז

en: Change home Folder for Users using this Folder before deleting
he: שנה את תיקיית הבית עבור משתמשים המשתמשים בתיקייה זו לפני המחיקה

en: Change scale mode
he: שנה מצב קנה מידה

en: Change second factor secret
he: שנה את סוד הגורם השני

en: Change the Owner of this item. Leave empty to keep the current owner.
he: שנה את הבעלים של פריט זה.

en: Change the name of the downloaded file if desired.
he: שנה את שם הקובץ שהורדת אם תרצה.

en: Change the resolution
he: שנה את הרזולוציה

en: Change window size
he: שנה את גודל החלון

en: Changes that you have made may not be saved!
he: ייתכן ששינויים שביצעת לא יישמרו!

en: Channel
he: עָרוּץ

en: Check Commercial Licence
he: בדוק רישיון מסחרי

en: Check Licence
he: בדוק רישיון

en: Check that the Environment passes all the CMS Environment checks.
he: בדוק שהסביבה עוברת את כל בדיקות הסביבה של CMS.

en: Check to confirm deletion of the selected records.
he: סמן כדי לאשר את מחיקת הרשומות שנבחרו.

en: Check to remove
he: סמן כדי להסיר

en: Checked out %s
he: עזב את %s

en: Checkout
he: קופה

en: Chinese (China)
he: סינית (סין)

en: Chinese (Hong Kong)
he: סינית (הונג קונג)

en: Chinese (Macau)
he: סינית (מקאו)

en: Chinese (Taiwan)
he: סינית (טייוואן)

en: Chinese Simplified
he: סינית פשוטה

en: Chinese Traditional
he: סינית מסורתית

en: Choose
he: לִבחוֹר

en: Choose data set snippet
he: בחר קטע קוד של ערכת נתונים

en: Choose data type snippet
he: בחר קטע קוד מסוג נתונים

en: Choose element to add to template
he: בחר אלמנט להוספה לתבנית

en: Choose from a preset date format
he: בחר מתוך פורמט תאריך מוגדר מראש

en: Choose media
he: בחר מדיה

en: Choose the resolution this Template should be designed for.
he: בחר את הרזולוציה שתבנית זו אמורה להיות מיועדת.

en: Chuvash
he: חובש

en: Circle
he: מַעְגָל

en: Circle Background
he: רקע עיגול

en: Class %s does not exist
he: מחלקה %s לא קיימת

en: Class %s not found
he: הכיתה %s לא נמצאה

en: Clear
he: בָּרוּר

en: Clear Cache
he: נקה את המטמון

en: Clear Cached Data
he: נקה נתונים שמורים

en: Clear Cached Media Data
he: נקה נתוני מדיה מאוחסנים

en: Clear DataSet cache
he: נקה מטמון של ערכת נתונים

en: Clear Filters
he: נקה מסננים

en: Clear Selection
he: נקה בחירה

en: Clear all auto submit form choices?
he: לנקות את כל האפשרויות של טופס השליחה האוטומטית?

en: Clear coordinates!
he: נקה קואורדינטות!

en: Clear night
he: לילה בהיר

en: Clear the cache for this Module. This proces is not reversable.
he: נקה את המטמון עבור מודול זה.

en: Cleared the Cache
he: ניקה את המטמון

en: Click on any row to edit
he: לחץ על כל שורה כדי לערוך

en: Click on the below link to open the bug report page for this release.
he: לחץ על הקישור למטה כדי לפתוח את דף דיווח הבאגים עבור מהדורה זו.

en: Click on the chart for a breakdown
he: לחץ על התרשים לפירוט

en: Click on the chart to view Display information
he: לחץ על התרשים כדי להציג מידע על תצוגה

en: Click to Add a new Action
he: לחץ כדי להוסיף פעולה חדשה

en: Click to Play again
he: לחץ כדי לשחק שוב

en: Click to delete selected rows
he: לחץ כדי למחוק שורות נבחרות

en: Click to toggle between Data Edit and Multi Select modes
he: לחץ כדי לעבור בין מצבי עריכת נתונים ו-Multi Select

en: Client Credentials?
he: אישורי לקוח?

en: Client Id
he: זיהוי לקוח

en: Client Secret
he: סוד הלקוח

en: Clock
he: שעון

en: Clock - Analogue
he: שעון - אנלוגי

en: Clock - Digital
he: שעון - דיגיטלי

en: Clock - Flip
he: שעון - Flip

en: Clock Columns
he: עמודות שעון

en: Clock Rows
he: שעון שורות

en: Clocks
he: שעונים

en: Close
he: סגירה

en: Close Preview
he: סגור תצוגה מקדימה

en: Close Window
he: סגור חלון

en: Close content
he: סגור תוכן

en: Clouds
he: עננים

en: Cloudy
he: מְעוּנָן

en: Cloudy day
he: יום מעונן

en: Cloudy night
he: לילה מעונן

en: Code
he: קוד

en: Code Identifier
he: מזהה קוד

en: Code cannot be empty
he: הקוד לא יכול להיות ריק

en: Code to be triggered when a event is currently ongoing.
he: קוד שיופעל כאשר אירוע מתקיים כעת.

en: Code to be triggered when no events are ongoing at the moment.
he: קוד שיופעל כאשר לא מתקיימים אירועים כרגע.

en: Collect Now
he: אסוף עכשיו

en: Collect and Save Data
he: איסוף ושמור נתונים

en: Collect interval
he: מרווח איסוף

en: Color
he: צֶבַע

en: Color 1
he: צבע 1

en: Color 2
he: צבע 2

en: Color Gamut
he: סולם צבעים

en: Color Temperature
he: טמפרטורת צבע

en: Colour
he: צֶבַע

en: Colour 1
he: צבע 1

en: Colour 2
he: צבע 2

en: Colour 3
he: צבע 3

en: Colour 4
he: צבע 4

en: Colour 5
he: צבע 5

en: Colour 6
he: צבע 6

en: Colour 7
he: צבע 7

en: Colour 8
he: צבע 8

en: Colour for the down change arrow.
he: צבע עבור החץ לשינוי למטה.

en: Colour for the equal change arrow.
he: צבע עבור חץ שינוי שווה.

en: Colour for the up change arrow.
he: צבע עבור חץ שינוי למעלה.

en: Colours
he: צבעים

en: Colours 1 - Default
he: צבעים 1 - ברירת מחדל

en: Colours 2 - Full
he: צבעים 2 - מלא

en: Colours 3 - Gray Scale
he: צבעים 3 - סולם אפור

en: Colours 4 - Light
he: צבעים 4 - אור

en: Colours 5 - Soft
he: צבעים 5 - רך

en: Colours 6 - Vivid
he: צבעים 6 - חי

en: Colours Template
he: תבנית צבעים

en: Column %s not found
he: העמודה %s לא נמצאה

en: Column Order
he: סדר שדות

en: Column Type
he: סוג עמודה

en: Column visibility
he: נראות עמודות

en: Columns Available
he: עמודות זמינות

en: Columns Selected
he: עמודות נבחרו

en: Columns for %dataSetName%
he: עמודות עבור %dataSetName%

en: Comma
he: פְּסִיק

en: Comma separated string of additional values that should be associated with this Tag. Values entered here will be available for selection when assigning this Tag.
he: מחרוזת מופרדת בפסיקים. ערכים שהוזנו כאן יהיו זמינים לבחירה בעת הקצאת תג זה.

en: Command
he: פְּקוּדָה

en: Command Sent to %s
he: הפקודה נשלחה אל %s

en: Commands
he: פקודות

en: Commercial Licence
he: רישיון מסחרי

en: Company Name
he: שם החברה

en: Complete
he: לְהַשְׁלִים

en: Concurrent downloads must be a positive number
he: הורדות במקביל חייבות להיות מספר חיובי

en: Condition
he: מַצָב

en: Config file not found for Task
he: קובץ התצורה לא נמצא עבור המשימה

en: Configuration
he: תְצוּרָה

en: Configuration Name
he: שם תצורה

en: Configuration Problem
he: בעיית תצורה

en: Configure
he: הגדר

en: Configure Connector
he: הגדר את המחבר

en: Configured %s
he: הוגדר %s

en: Connect and manage Displays.
he: חבר ונהל תצוגות.

en: Connect to this partner
he: התחבר לשותף הזה

en: Connect with the Central Authentication Server
he: התחבר לשרת האימות המרכזי

en: Connector not found
he: המחבר לא נמצא

en: Connectors
he: מחברים

en: Consolidating entries
he: איחוד ערכים

en: Constantly
he: תָמִיד

en: Contain
he: לְהַכִיל

en: Container Background
he: רקע מיכל

en: Contains
he: מכיל

en: Content
he: תוכן

en: Content Column
he: עמודת תוכן

en: Content Delivery Network Address for serving file requests to Players
he: כתובת רשת מסירת תוכן להגשת בקשות קבצים לשחקנים

en: Content Synchronisation Key
he: מפתח סנכרון תוכן

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Content editing works best with a higher resolution
he: עריכת תוכן עובדת בצורה הטובה ביותר ברזולוציה גבוהה יותר

en: Contents:
he: תוֹכֶן:

en: Continue...
he: לְהַמשִׁיך...

en: Contrast
he: לְהַשְׁווֹת

en: Conversion Successful
he: המרה הצליחה

en: Convert
he: לְהַמִיר

en: Convert Layout playlist into a Global playlist.
he: המרת רשימת השמעה של פריסת לרשימת השמעה גלובלית.

en: Convert Playlist
he: המר רשימת השמעה

en: Convert Saved Report
he: המר דוח שמור

en: Convert playlist failed!
he: המרת הפלייליסט נכשלה!

en: Cool
he: לְהִתְקַרֵר

en: Copied %s
he: הועתק %s

en: Copied %s as %s
he: הועתק את %s כ-%s

en: Copied as %s
he: הועתק כ-%s

en: Copied!
he: מוּעֲתָק!

en: Copy
he: העתק

en: Copy %dataSetName%
he: העתק %dataSetName%

en: Copy %name%
he: העתק %name%

en: Copy Assignments?
he: להעתיק מטלות?

en: Copy Members?
he: להעתיק חברים?

en: Copy Tags?
he: להעתיק את התגים?

en: Copy User Group
he: העתק את קבוצת המשתמשים

en: Copy existing Feature sets?
he: להעתיק ערכות תכונות קיימות?

en: Copy of %s on %s
he: עותק של %s ב-%s

en: Copy rows?
he: להעתיק שורות?

en: Copy to Clipboard
he: העתק ללוח

en: Copyright
he: זְכוּת יְוֹצרִים

en: Copyright Font Colour
he: זכויות יוצרים צבע גופן

en: Copyright Font Family
he: משפחת גופנים של זכויות יוצרים

en: Copyright Font Size
he: גודל גופן בזכויות יוצרים

en: Copyright information to display as the last item in this feed.
he: מידע על זכויות יוצרים שיוצג כפריט האחרון בפיד הזה.

en: Corresponding Password
he: סיסמה מתאימה

en: Cost Per Play
he: עלות לכל משחק

en: Cost per Play
he: עלות לכל משחק

en: Cost per play
he: עלות לכל משחק

en: Could not copy
he: לא ניתן היה להעתיק

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
he: לא ניתן ליצור את ספריית במיקום שנבחר. נא וודא שלשרת האינטרנט יש הרשאה ליצור את התיקייה במיקום הזה, או צור את התיקייה באופן ידני והענק הרשאות כתיבה לספרייה.

en: Count
he: לִסְפּוֹר

en: Countdown
he: שעון ספירה לאחור

en: Countdown - Clock
he: ספירה לאחור - שעון

en: Countdown - Custom
he: ספירה לאחור - מותאם אישית

en: Countdown - Days
he: ספירה לאחור - ימים

en: Countdown - Simple Text
he: ספירה לאחור - טקסט פשוט

en: Countdown - Table
he: ספירה לאחור - טבלה

en: Countdown Date
he: תאריך ספירה לאחור

en: Countdown Duration
he: משך הספירה לאחור

en: Countdown Type
he: סוג ספירה לאחור

en: Counter
he: מונה

en: Cover
he: לְכַסוֹת

en: Cover Image
he: תמונת שער

en: Create
he: צור

en: Create Alert On
he: צור התראה מופעל

en: Create a new database
he: צור מסד נתונים חדש

en: Create and manage Scheduled Events for Displays and Display Groups
he: צור ונהל אירועים מתוזמנים עבור תצוגות וקבוצות תצוגה

en: Create and update real time DataSets
he: צור ועדכן מערכי נתונים בזמן אמת

en: Create new
he: צור חדש

en: Create region failed: %error%
he: יצירת האזור נכשלה: %error%

en: Created
he: נוצר

en: Created %s
he: נוצר %s

en: Created At
he: נוצר ב-At

en: Created Date
he: תאריך יצירה

en: Created On
he: נוצר ב-

en: Credentials
he: אישורים

en: Criteria
he: קריטריונים

en: Criteria Tags
he: תגיות קריטריונים

en: Criteria must be attached to an event
he: יש לצרף קריטריונים לאירוע

en: Criteria updates not provided.
he: עדכוני קריטריונים לא סופקו.

en: Criteria?
he: קריטריונים?

en: Critical
he: קרִיטִי

en: Croatian
he: קרואטית

en: Currencies
he: שערי מטבע

en: Currencies 1
he: מטבעות 1

en: Currencies 2
he: מטבעות 2

en: Currencies Custom HTML
he: מטבעות HTML מותאם אישית

en: Currencies Module
he: מודול שערים יציגים

en: Currency - Group 1
he: מטבע - קבוצה 1

en: Currency - Group 2
he: מטבע - קבוצה 2

en: Currency - Single 1
he: מטבע - יחיד 1

en: Currency - Single 2
he: מטבע - יחיד 2

en: Currency - Single 3
he: מטבע - יחיד 3

en: Currency - Single 4
he: מטבע - יחיד 4

en: Currency Code
he: קוד מטבע

en: Currency Logo
he: לוגו מטבע

en: Currency Name
he: שם המטבע

en: Currency data invalid
he: נתוני המטבע אינם חוקיים

en: Current Container Background
he: רקע מיכל נוכחי

en: Current Event
he: אירוע נוכחי

en: Current Folder
he: תיקיה נוכחית

en: Current Forecast Template
he: תבנית תחזית נוכחית

en: Current Layout
he: פריסה נוכחית

en: Current date?
he: תאריך נוכחי?

en: Current day text Colour
he: טקסט היום הנוכחי צבע

en: Current type is not set.
he: הסוג הנוכחי לא מוגדר.

en: Cursor Start Position
he: מיקום התחלה של הסמן

en: Custom
he: מִנְהָג

en: Custom Date
he: תאריך מותאם אישית

en: Custom Display Profile not registered correctly for type %s
he: פרופיל תצוגה מותאם אישית לא נרשם כהלכה עבור סוג %s

en: Custom Duration
he: משך מותאם אישית

en: Custom Headers
he: כותרות מותאמות אישית

en: Custom ID
he: מזהה מותאם אישית

en: Custom Style Sheets
he: גיליונות סגנון מותאמים אישית

en: Custom World Clock
he: שעון עולמי מותאם אישית

en: Custom config not registered correctly for type %s
he: התצורה המותאמת אישית לא נרשמה כהלכה עבור סוג %s

en: Custom fields handling not registered correctly for type %s
he: טיפול בשדות מותאמים אישית לא נרשם כהלכה עבור סוג %s

en: Custom template not registered correctly for type %s
he: תבנית מותאמת אישית לא רשומה כהלכה עבור סוג %s

en: Cycle Based Playback
he: השמעה מבוססת מחזור

en: Cycle Playback?
he: להפעיל מחזור?

en: Cycle based Playback
he: השמעה מבוססת מחזור

en: Czech
he: צ'כית

en: DELETE
he: לִמְחוֹק

en: DMA deleted
he: DMA נמחק

en: DOM Extension
he: תוסף DOM

en: DOM XML Extension
he: הרחבת DOM XML

en: Daily
he: יוֹמִי

en: Daily 1
he: יומי 1

en: Daily 2
he: יומי 2

en: Daily 3
he: יומי 3

en: Daily 4
he: יומי 4

en: Daily Calendar - Dark
he: לוח שנה יומי - כהה

en: Daily Calendar - Light
he: לוח שנה יומי - אור

en: Daily Counter
he: מונה יומי

en: Daily Forecast Template
he: תבנית תחזית יומית

en: Daily Maintenance
he: תחזוקה יומית

en: Danish
he: דַנִי

en: Dark
he: כֵּהֶה

en: Dashboard
he: תפריט ראשי

en: Dashboard Connector not configured
he: מחבר לוח המחוונים לא מוגדר

en: Dashboard Image
he: תמונת לוח המחוונים

en: Dashboard which shows all available Reports
he: לוח מחוונים המציג את כל הדוחות הזמינים

en: Dashboards
he: לוחות מחוונים

en: Dashboards bring together key features for Users
he: לוחות מחוונים מפגישים תכונות מפתח עבור משתמשים

en: Dashed
he: מקווקו

en: Data
he: נְתוּנִים

en: Data Bits
he: סיביות נתונים

en: Data Connector
he: מחבר נתונים

en: Data Connector %s not found
he: מחבר הנתונים %s לא נמצא

en: Data Connector JavaScript
he: מחבר נתונים JavaScript

en: Data Connector Parameters
he: פרמטרים של מחבר נתונים

en: Data Connector Source
he: מקור מחבר נתונים

en: Data Entry for %dataSetName%
he: הזנת נתונים עבור %dataSetName%

en: Data Last Modified
he: הנתונים השתנו לאחרונה

en: Data Set
he: מערך נתונים

en: Data Slot
he: חריץ נתונים

en: Data Type
he: סוג נתונים

en: Data Widgets
he: ווידג'טים של נתונים

en: Data request failed!
he: בקשת הנתונים נכשלה!

en: Data root
he: שורש נתונים

en: Data set %name%
he: ערכת נתונים %name%

en: DataSet
he: מערך נתונים

en: DataSet %s moved to Folder %s
he: ערכת הנתונים %s הועברה לתיקיה %s

en: DataSet Data
he: נתוני ערכת נתונים

en: DataSet Invalid
he: מערך הנתונים אינו חוקי

en: DataSet Ticker
he: טיקר מערך נתונים

en: DataSet View
he: תצוגת מערך נתונים

en: DataSet maximum number of Rows
he: סט נתונים מספר מקסימלי של שורות

en: DataSet row limit cannot be larger than the CMS dataSet row limit
he: מגבלת השורות של ערכת נתונים לא יכולה להיות גדולה ממגבלת השורות של ערכת נתונים של CMS

en: DataSets
he: מערכי נתונים

en: DataSets have different column names
he: למערכים נתונים יש שמות עמודות שונים

en: DataType not found
he: DataType לא נמצא

en: Database Name
he: שם מסד הנתונים

en: Database Password
he: סיסמת מסד נתונים

en: Database Username
he: שם משתמש במסד נתונים

en: Dataset Custom HTML
he: HTML מותאם אישית של ערכת נתונים

en: Dataset shown in a marquee
he: מערך נתונים מוצג במארקיז

en: Date
he: תאריך

en: Date / Time
he: תאריך / שעה

en: Date Format
he: פורמט תאריך

en: Date Formats
he: פורמטים של תאריכים

en: Date Text Colour
he: צבע טקסט תאריך

en: Date/Time
he: תאריך/שעה

en: Date/Time Colour
he: צבע תאריך/שעה

en: Date/Time Font
he: גופן תאריך/שעה

en: Day
he: יְוֹם

en: Day Parts
he: חלקי יום

en: Day/Month/Year
he: יום/חודש/שנה

en: Dayparting
he: תזמון יומי

en: Days
he: ימים

en: Days of the week
he: ימי השבוע

en: Days of week
he: ימים בשבוע

en: Debug
he: לְנַפּוֹת

en: December
he: דצמבר

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Default Duration
he: משך ברירת מחדל

en: Default Duration is a required field.
he: משך ברירת המחדל הוא שדה חובה.

en: Default Folder for new Displays
he: תיקיית ברירת מחדל עבור תצוגות חדשות

en: Default Homepage
he: דף הבית המוגדר כברירת מחדל

en: Default Homepage for users created with this group.
he: דף הבית המוגדר כברירת מחדל עבור משתמשים שנוצרו עם קבוצה זו.

en: Default Language
he: שפת ברירת מחדל

en: Default Latitude
he: קו רוחב ברירת מחדל

en: Default Layout
he: מצגת בררת מחדל

en: Default Layout with name %s set for %s
he: פריסת ברירת מחדל עם השם %s מוגדר עבור %s

en: Default Longitude
he: קו אורך ברירת מחדל

en: Default Mute?
he: השתק ברירת מחדל?

en: Default Profile?
he: פרופיל ברירת מחדל?

en: Default Scale type
he: סוג קנה מידה ברירת מחדל

en: Default Server URL
he: כתובת אתר ברירת מחדל של שרת

en: Default Sorting
he: מיון ברירת מחדל

en: Default Transition In
he: ברירת מחדל Transition In

en: Default Transition In that should be applied to widgets
he: Default Transition In שאמור להיות מיושם על ווידג'טים

en: Default Transition Out
he: ברירת מחדל מעבר החוצה

en: Default Transition Out that should be applied to widgets
he: מעבר ברירת מחדל שאמור להיות מיושם על ווידג'טים

en: Default Transition duration
he: ברירת המחדל של משך מעבר

en: Default User Group
he: קבוצת משתמשים כברירת מחדל

en: Default User Type
he: סוג משתמש ברירת מחדל

en: Default copy media when copying a layout?
he: ברירת מחדל של מדיה להעתקה בעת העתקת פריסה?

en: Default duration for in and out transitions
he: משך ברירת מחדל עבור מעברי כניסה ויציאה

en: Default ttl, in days, for records in purge_list table
he: ברירת מחדל ttl, בימים, עבור רשומות בטבלת purge_list

en: Default update media in all layouts
he: מדיית עדכון ברירת מחדל בכל הפריסות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Default zoom
he: זום ברירת מחדל

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Defaults Imported?
he: ברירת המחדל מיובאת?

en: Delete
he: מחיקה

en: Delete %layout%
he: מחק %layout%

en: Delete %obj%
he: מחק %obj%

en: Delete %playlistName%
he: מחק %playlistName%

en: Delete %syncGroupName%
he: מחק %syncGroupName%

en: Delete %tag%
he: מחק %tag%

en: Delete Action
he: מחק את הפעולה

en: Delete Application
he: מחק אפליקציה

en: Delete Campaign
he: מחק מסע פרסום

en: Delete Command
he: מחק פקודה

en: Delete Daypart
he: מחק יום חלק

en: Delete Display Group
he: מחק קבוצת תצוגה

en: Delete Element
he: מחק אלמנט

en: Delete Element Group
he: מחק קבוצת אלמנטים

en: Delete Event
he: מחק את האירוע

en: Delete Font
he: מחק גופן

en: Delete Generic Files?
he: למחוק קבצים כלליים?

en: Delete Help Link
he: מחק קישור עזרה

en: Delete Media
he: מחיקת מדיה

en: Delete Menu Board
he: מחק לוח תפריטים

en: Delete Menu Board Category
he: מחק את קטגוריית לוח התפריטים

en: Delete Menu Board Product
he: מחק מוצר לוח תפריט

en: Delete Module Template
he: מחק תבנית מודול

en: Delete Notification
he: מחק הודעה

en: Delete Playlist
he: מחק רשימת השמעה

en: Delete Profile
he: מחק פרופיל

en: Delete Recurring Event.
he: מחק אירוע חוזר.

en: Delete Region
he: מחק אזור

en: Delete Report Schedule
he: מחק את לוח הזמנים של דיווח

en: Delete Resolution
he: מחק רזולוציה

en: Delete Row
he: מחק שורה

en: Delete Rows
he: מחק שורות

en: Delete Saved Report
he: מחק דוח שמור

en: Delete Task
he: מחק את המשימה

en: Delete Version
he: מחיקת גרסה

en: Delete Widget
he: מחק ווידג'ט

en: Delete all
he: מחק הכל

en: Delete all items owned by this User?
he: למחוק את כל הפריטים שבבעלות משתמש זה?

en: Delete all saved reports
he: מחק את כל הדוחות השמורים

en: Delete all saved reports for
he: מחק את כל הדוחות השמורים עבור

en: Delete all selected objects?
he: למחוק את כל האובייקטים שנבחרו?

en: Delete any associated data?
he: למחוק נתונים משויכים?

en: Delete condition
he: מחק תנאי

en: Delete confirmation?
he: למחוק את האישור?

en: Delete custom modules and templates
he: מחק מודולים ותבניות מותאמים אישית

en: Delete existing Fonts
he: מחק גופנים קיימים

en: Delete failed: %error%
he: המחיקה נכשלה: %error%

en: Delete from Library
he: מחק מהספרייה

en: Delete from Schedule
he: מחק מלוח הזמנים

en: Delete on Expiry
he: מחק עם התפוגה

en: Delete on Expiry?
he: למחוק בתום התפוגה?

en: Delete option
he: אפשרות מחיקה

en: Delete region
he: מחק אזור

en: Delete selected %object%
he: מחק %object% שנבחר

en: Delete selected objects
he: מחק אובייקטים שנבחרו

en: Delete test
he: מחק את הבדיקה

en: Delete the old version?
he: למחוק את הגרסה הישנה?

en: Delete this Column?
he: האם למחוק את העמודה?

en: Delete this DataSet?
he: האם למחוק את מבנה הנתונים?

en: Delete this Display?
he: מחיקת מסך זה

en: Delete this RSS?
he: למחוק את ה-RSS הזה?

en: Delete?
he: לִמְחוֹק?

en: Deleted
he: נמחק

en: Deleted %s
he: נמחק %s

en: Deleted Action
he: פעולה שנמחקה

en: Deleted Displays
he: תצוגות שנמחקו

en: Deleted Event
he: אירוע שנמחק

en: Deleted Row
he: שורה נמחקה

en: Deleted Widget
he: יישומון נמחק

en: Deleted all saved reports of %s
he: מחק את כל הדוחות השמורים של %s

en: Deleted from Layout
he: נמחק מהפריסה

en: Deleting a file cannot be reversed.
he: מחיקת קובץ ללא יכולת שחזור.

en: Dependencies
he: תלות

en: Depends on DataSet
he: תלוי במערך נתונים

en: Descending
he: יורד

en: Description
he: תיאור

en: Description can not be longer than 254 characters
he: התיאור לא יכול להיות יותר מ-254 תווים

en: Description of Password Policy
he: תיאור של מדיניות סיסמאות

en: Deselect
he: בטל את הבחירה

en: Design
he: עיצוב

en: Detach Editor
he: ניתוק עורך

en: Detailed look?
he: מבט מפורט?

en: Details
he: פרטים

en: Detect language?
he: לזהות שפה?

en: Detect the browser language?
he: לזהות את שפת הדפדפן?

en: Developer
he: מפתח

en: Device Default
he: ברירת מחדל של מכשיר

en: Device Name
he: שם המכשיר

en: Device Name/COM
he: שם מכשיר/COM

en: Dial centre colour
he: צבע מרכז חיוג

en: Diamond
he: יַהֲלוֹם

en: Digest
he: לְעַכֵּל

en: Digital Clock
he: שעון דיגיטלי

en: Digital clock background colour
he: צבע רקע של שעון דיגיטלי

en: Digital clock text colour
he: צבע טקסט שעון דיגיטלי

en: Dim Colour
he: צבע עמום

en: Dim when unavailable?
he: לעמעם כשלא זמין?

en: Dimensions
he: מידות

en: Direct Schedule?
he: לוח זמנים ישיר?

en: Direct scheduling of an Ad Campaign is not allowed
he: תזמון ישיר של מסע פרסום אינו מותר

en: Direction
he: כיוון

en: Disabled
he: לא זמין

en: Disabled item text
he: טקסט מבוטל

en: Disabling %s
he: משבית את %s

en: Discard
he: לְהַשְׁלִיך

en: Discard %layout%
he: מחק %layout%

en: Discard draft
he: בטל את הטיוטה

en: Discarded %s
he: נמחק %s

en: Display
he: צג

en: Display %displayName% is currently logged-in, seen %timeAgo%.
he: הצג %displayName% מחובר כעת, נראה %timeAgo%.

en: Display %s already belongs to a different sync group ID %d
he: הצג %s כבר שייך למזהה קבוצת סנכרון אחר %d

en: Display %s moved to Folder %s
he: התצוגה %s הועברה לתיקיה %s

en: Display Activity
he: תצוגה פעילות

en: Display Content Status
he: הצג סטטוס תוכן

en: Display DataSet content
he: הצג תוכן של ערכת נתונים

en: Display Group
he: קבוצת תצוגה

en: Display Group %name%
he: הצג קבוצה %name%

en: Display Groups
he: קבוצות מסכים

en: Display Groups Content Status
he: הצג סטטוס תוכן של קבוצות

en: Display Groups Status
he: הצג סטטוס קבוצות

en: Display ID
he: מזהה תצוגה

en: Display ID %d is now back online %s
he: מזהה תצוגה %d חזר כעת למצב %s

en: Display ID %d is offline since %s.
he: מזהה תצוגה %d לא מקוון מאז %s.

en: Display List
he: הצג רשימה

en: Display Management
he: ניהול תצוגה

en: Display Name
he: שם תצוגה

en: Display Notifications from the Notification Centre
he: דיווחים ממרכז הדיווחים

en: Display Order
he: הצג סדר

en: Display Order must be 0 or a positive number
he: סדר התצוגה חייב להיות 0 או מספר חיובי

en: Display Profile
he: הצג פרופיל

en: Display Screenshot Default Size
he: הצג צילום מסך גודל ברירת מחדל

en: Display Screenshot Time to keep set to 0, nothing to remove.
he: הצג צילום מסך זמן לשמירה על 0, אין מה להסיר.

en: Display Setting Profiles
he: פרופילי הגדרות תצוגה

en: Display Settings
he: הגדרות תצוגה

en: Display Settings Profile (included with each display)
he: פרופיל הגדרות תצוגה (כלול בכל תצוגה)

en: Display Status
he: הצג סטטוס

en: Display Type
he: סוג תצוגה

en: Display Up/down
he: תצוגה למעלה/למטה

en: Display categories from a Menu Board
he: הצג קטגוריות מלוח תפריטים

en: Display input from an external source
he: הצג קלט ממקור חיצוני

en: Display is downloading new files
he: התצוגה מורידה קבצים חדשים

en: Display is fully licensed
he: לתצוגה יש רישיון מלא

en: Display is not licensed
he: לתצוגה אין רישיון

en: Display is on a trial licence
he: התצוגה היא ברישיון ניסיון

en: Display is out of date but has not yet checked in with the server
he: התצוגה לא מעודכנת אך עדיין לא ביצעה צ'ק-אין עם השרת

en: Display is up to date
he: התצוגה מעודכנת

en: Display not selected!
he: התצוגה לא נבחרה!

en: Display products from a Menu Board
he: הצגת מוצרים מלוח תפריטים

en: Display screenshot Time to keep (days)
he: הצג צילום מסך זמן לשמור (ימים)

en: Display unauthorised
he: הצג לא מורשה

en: Display's Hardware Key
he: מפתח החומרה של התצוגה

en: DisplayGroups assigned to %s
he: קבוצות תצוגה הוקצו ל-%s

en: DisplayGroups cannot be manually assigned to a Dynamic Group
he: לא ניתן להקצות ידנית DisplayGroups לקבוצה דינמית

en: DisplayGroups cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
he: לא ניתן לבטל את ההקצאה ידנית של DisplayGroups לקבוצה דינמית

en: DisplayGroups unassigned from %s
he: בוטלה הקצאת קבוצות תצוגה מ-%s

en: Displays
he: מסכים

en: Displays Page
he: מציג עמוד

en: Displays Updated
he: מציג מעודכן

en: Displays assigned to %s
he: צגים הוקצו ל-%s

en: Displays cannot be manually assigned to a Dynamic Group
he: לא ניתן להקצות תצוגות באופן ידני לקבוצה דינמית

en: Displays cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
he: לא ניתן לבטל את ההקצאה ידנית של תצוגות לקבוצה דינמית

en: Displays should be deleted using the Display delete operation
he: יש למחוק תצוגות באמצעות פעולת מחיקת התצוגה

en: Displays unassigned from %s
he: מציג לא מוקצה מ-%s

en: Divehi
he: דיווהי

en: Divider Colour
he: צבע מפריד

en: Dividers Colour
he: צבע חוצצים

en: Do you want to include the DataSet data?
he: האם ברצונך לכלול את נתוני מערך הנתונים?

en: Documentation
he: תיעוד

en: Done
he: בוצע

en: Done - %d deleted.
he: בוצע - %d נמחק.

en: Done.
he: בוצע

en: Dotted
he: מְנוּקָד

en: Double
he: לְהַכפִּיל

en: Down Arrow Colour
he: צבע חץ למטה

en: Download
he: הורד

en: Download Window End Time
he: הורד שעת סיום של חלון

en: Download Window Start Time
he: הורד זמן התחלה של חלון

en: Download failed
he: ההורדה נכשלה

en: Download rejected due to %s
he: ההורדה נדחתה עקב %s

en: Download rejected for an unknown reason.
he: ההורדה נדחתה מסיבה לא ידועה.

en: Download selected items
he: הורד פריטים נבחרים

en: Downloaded
he: הורד

en: Downloading
he: מוריד

en: Downloading file
he: מוריד קובץ

en: Downtime
he: זמן השבתה

en: Draft
he: טְיוּטָה

en: Draft Layouts must have a parent
he: לטיוטת פריסות חייב להיות הורה

en: Drag tags to the right column so thy can be displayed on the marquee.
he: גרור את התגים לעמודה הימנית כדי שתוכל להציג את התגים על השוק.

en: Draw areas on the map where you want this DMA to be active.
he: צייר אזורים במפה שבהם אתה רוצה שה-DMA הזה יהיה פעיל.

en: Drizzle
he: זַרזִיף

en: Duplicate
he: לְשַׁכְפֵּל

en: Duplicate form loaded, make adjustments and press save.
he: טופס כפול נטען, בצע התאמות ולחץ על שמור.

en: Duration
he: משך

en: Duration (s)
he: משך (ים)

en: Duration (seconds)
he: משך זמן (שניות)

en: Duration back
he: משך אחורה

en: Duration for Empty Layouts
he: משך הזמן לפריסות ריקות

en: Duration in loop
he: משך בלולאה

en: Duration is per item
he: זמן הצגה הוא לפריט בודד

en: Duration must be lower than 526000
he: משך הזמן חייב להיות נמוך מ-526000

en: Duration needs to be a positive value
he: משך הזמן צריך להיות ערך חיובי

en: Duration needs to be above 0 for %s
he: משך הזמן צריך להיות מעל 0 עבור %s

en: Duration not provided
he: משך הזמן לא סופק

en: Duration(s)
he: משך(ים)

en: Duration, in minutes, for each row in the grid.
he: משך, בדקות, עבור כל שורה ברשת.

en: Dutch
he: הוֹלַנדִי

en: Dutch (Belgium)
he: הולנדית (בלגיה)

en: Dynamic Color
he: צבע דינמי

en: Dynamic Contrast
he: ניגודיות דינמית

en: Dynamic Criteria
he: קריטריונים דינמיים

en: Dynamic Display Groups must have at least one Criteria specified.
he: קבוצות תצוגה דינמיות חייבות לכלול לפחות קריטריון אחד.

en: Dynamic Group?
he: קבוצה דינמית?

en: Dynamic Playlist
he: רשימת השמעה דינמית

en: Dynamic?
he: דִינָמִי?

en: ERROR
he: שְׁגִיאָה

en: Each option needs a corresponding value
he: כל אפשרות צריכה ערך מתאים

en: Each value needs a corresponding option
he: כל ערך צריך אפשרות מתאימה

en: East
he: מִזְרָח

en: Edge Browser Whitelist
he: רשימת ההיתרים של דפדפן Edge

en: Edit
he: עריכה

en: Edit %type% Transition for %name%
he: ערוך %type% מעבר עבור %name%

en: Edit Action
he: ערוך פעולה

en: Edit Application
he: ערוך יישום

en: Edit Attached Audio
he: ערוך אודיו מצורף

en: Edit Campaign "%campaignName%"
he: ערוך מסע פרסום "%campaignName%"

en: Edit Category
he: ערוך קטגוריה

en: Edit Column
he: עריכת שדה

en: Edit Command
he: ערוך פקודה

en: Edit DMA
he: ערוך DMA

en: Edit Data
he: ערוך נתונים

en: Edit DataSet
he: עריכת מבנה הנתונים

en: Edit Daypart
he: ערוך חלק יום

en: Edit Display
he: ערוך תצוגה

en: Edit Display Group
he: ערוך קבוצת תצוגה

en: Edit Event
he: עריכת אירוע

en: Edit Expiry Dates
he: ערוך תאריכי תפוגה

en: Edit Group
he: ערוך קבוצה

en: Edit Help Link
he: ערוך קישור עזרה

en: Edit Layout
he: ערוך פריסה

en: Edit Media
he: ערוך מדיה

en: Edit Menu Board
he: ערוך לוח תפריטים

en: Edit Mode
he: מצב עריכה

en: Edit Module
he: ערוך מודול

en: Edit Notification
he: ערוך הודעה

en: Edit Playlist
he: ערוך רשימת השמעה

en: Edit Playlist - %playlistName% -
he: ערוך רשימת השמעה - %playlistName% -

en: Edit Product
he: ערוך מוצר

en: Edit Profile
he: ערוך פרופיל

en: Edit RSS
he: ערוך RSS

en: Edit Region Sharing
he: ערוך שיתוף אזור

en: Edit Report Schedule
he: ערוך את לוח הזמנים של הדוחות

en: Edit Sharing
he: ערוך שיתוף

en: Edit Sync Group
he: ערוך קבוצת סנכרון

en: Edit Synchronised Event
he: ערוך אירוע מסונכרן

en: Edit Tag
he: ערוך תג

en: Edit Tags
he: ערוך תגיות

en: Edit Task
he: ערוך משימה

en: Edit Template
he: ערוך תבנית

en: Edit Text
he: ערוך טקסט

en: Edit Transition
he: ערוך מעבר

en: Edit Transition In
he: ערוך מעבר פנימה

en: Edit Transition Out
he: ערוך מעבר החוצה

en: Edit User
he: עריכת משתמש

en: Edit User Group
he: ערוך קבוצת משתמשים

en: Edit User Profile
he: ערוך פרופיל משתמש

en: Edit Version
he: ערוך גרסה

en: Edit Widget Sharing
he: ערוך שיתוף ווידג'ט

en: Edit layout regions
he: ערוך אזורי פריסה

en: Edit multiple tags is not supported on this item
he: עריכת תגים מרובים אינה נתמכת בפריט זה

en: Edit region
he: ערוך אזור

en: Edited %s
he: נערך %s

en: Edited Action
he: פעולה ערוכה

en: Edited Audio
he: אודיו ערוך

en: Edited Drawer %s
he: מגירה עריכה %s

en: Edited Event
he: אירוע ערוך

en: Edited Expiry
he: תוקף ערוך

en: Edited Row
he: שורה ערוכה

en: Edited Transition
he: מעבר ערוך

en: Edited data for Widget
he: נתונים ערוכים עבור ווידג'ט

en: Editing source playlist %playlistName%
he: עריכת רשימת השמעת מקור %playlistName%

en: Effect
he: אֵפֶקְט

en: Element
he: אֵלֵמֶנט

en: Element Group
he: קבוצת אלמנטים

en: Element Group Layer
he: שכבת קבוצת אלמנטים

en: Element Group Name
he: שם קבוצת אלמנטים

en: Element Layer
he: שכבת אלמנט

en: Element Name
he: שם אלמנט

en: Elements
he: אלמנטים

en: Elevate Log Until
he: הרם יומן עד

en: Elevate Logging until
he: הרם רישום עד

en: Elevate the log level until this date.
he: הרם את רמת היומן עד לתאריך זה.

en: Ellipse
he: אֶלִיפְּסָה

en: Email
he: אֶלֶקטרוֹנִי

en: Email Alert
he: התראת דואר אלקטרוני

en: Email Alerts
he: התראת דואר אלקטרוני

en: Email Notifications
he: הודעות אימייל

en: Embed HTML and JavaScript
he: הטמעת HTML ו-JavaScript

en: Embed a Sub-Playlist
he: סאב פלייליסט מוטמע

en: Embed a Webpage
he: הטמע דף אינטרנט

en: Embedded
he: מוטמע

en: Embedded HTML
he: HTML מוטמע

en: Embedded Web Server Port
he: יציאת שרת אינטרנט משובצת

en: Embedded Web Server allow WAN?
he: שרת אינטרנט משובץ לאפשר WAN?

en: Emergency
he: חֵרוּם

en: Empty
he: רֵיק

en: Empty Playlist
he: רשימת השמעה ריקה

en: Empty Region
he: אזור ריק

en: Empty file
he: קובץ ריק

en: Empty file in ZIP
he: קובץ ריק ב-ZIP

en: Empty folder
he: תיקיה ריקה

en: Empty layout
he: פריסה ריקה

en: Empty region!
he: אזור ריק!

en: Empty response from the dashboard service
he: תגובה ריקה משירות לוח המחוונים

en: Enable Double Buffering
he: הפעל מאגר כפול

en: Enable Email Alerts?
he: להפעיל התראות דואר אלקטרוני?

en: Enable Latest News?
he: להפעיל את החדשות האחרונות?

en: Enable Layout Stats Collection?
he: להפעיל אוסף סטטיסטיקות פריסה?

en: Enable Library Tidy?
he: להפעיל את הספרייה מסודרת?

en: Enable Maintenance?
he: להפעיל תחזוקה?

en: Enable Media Stats Collection?
he: להפעיל איסוף סטטיסטיקות מדיה?

en: Enable Mouse
he: הפעל את העכבר

en: Enable Playlist Stats Collection?
he: להפעיל אוסף סטטיסטיקות של פלייליסטים?

en: Enable PowerPoint?
he: להפעיל את PowerPoint?

en: Enable STS?
he: להפעיל STS?

en: Enable Shell Commands
he: אפשר פקודות מעטפת

en: Enable Stats Collection?
he: להפעיל את איסוף הנתונים הסטטיסטיים?

en: Enable Wake on LAN
he: אפשר Wake on LAN

en: Enable Widget Stats Collection?
he: להפעיל את אוסף הנתונים הסטטיסטיים של ווידג'טים?

en: Enable Widget loop?
he: להפעיל לולאת ווידג'ט?

en: Enable caching of Web Resources?
he: לאפשר שמירה במטמון של משאבי אינטרנט?

en: Enable cycle based playback
he: אפשר השמעה מבוססת מחזור

en: Enable stats collection?
he: להפעיל איסוף נתונים סטטיסטיים?

en: Enable stats reporting?
he: להפעיל דיווח סטטיסטי?

en: Enable the Shell Command module.
he: הפעל את מודול הפקודה של מעטפת.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Playlist.
he: אפשר את איסוף הנתונים הסטטיסטיים של הוכחת משחק עבור רשימת השמעה זו.

en: Enable the mouse.
he: אפשר את העכבר.

en: Enable the option to report the current layout status?
he: להפעיל את האפשרות לדווח על מצב הפריסה הנוכחי?

en: Enable the option to set the screenshot interval?
he: להפעיל את האפשרות להגדיר את מרווח צילום המסך?

en: Enable touch capabilities on the device?
he: להפעיל יכולות מגע במכשיר?

en: Enable?
he: לְאַפשֵׁר?

en: Enabled
he: מאופשר

en: Enabled for In
he: מופעל עבור In

en: Enabled for Out
he: מופעל עבור Out

en: Enabled?
he: מופעל?

en: End
he: סוֹף

en: End Date
he: תאריך סיום

en: End Time
he: שעת סיום

en: End time
he: שעת סיום

en: End time cannot be earlier than today
he: שעת הסיום לא יכולה להיות מוקדם יותר מהיום

en: English
he: אַנגְלִית

en: English (Australia)
he: אנגלית (אוסטרליה)

en: English (Canada)
he: אנגלית (קנדה)

en: English (India)
he: אנגלית (הודו)

en: English (Ireland)
he: אנגלית (אירלנד)

en: English (Israel)
he: אנגלית (ישראל)

en: English (New Zealand)
he: אנגלית (ניו זילנד)

en: English (Singapore)
he: אנגלית (סינגפור)

en: English (United Kingdom)
he: אנגלית (בריטניה)

en: Ensure ordering by grouping Layouts into Campaigns
he: ודא סדר על ידי קיבוץ פריסות למסעות פרסום

en: Enter CSS styling in the box below.
he: הזן סגנון CSS בתיבה למטה.

en: Enter a MySQL statement suitable to use in a 'SELECT' statement
he: הזן משפט MySQL המתאים לשימוש במשפט 'SELECT'

en: Enter a PHP date format to parse the dates from the source.
he: הזן פורמט תאריך PHP כדי לנתח את התאריכים מהמקור.

en: Enter text in the box below, used to display each article.
he: הזן טקסט בתיבה למטה, המשמש להצגת כל מאמר.

en: Enter text in the box below.
he: הזן טקסט בתיבה למטה.

en: Enter text or HTML in the box below.
he: הזן טקסט או HTML בתיבה למטה.

en: Enter text...
he: הזן טקסט...

en: Enter the URL of the image you want to use.
he: הזן את כתובת האתר של התמונה שבה ברצונך להשתמש.

en: Enter the authentication Username
he: הזן את שם המשתמש לאימות

en: Enter the number of hours you would like to cache twitter images.
he: הזן את מספר השעות שתרצה לשמור תמונות טוויטר במטמון.

en: Enter the start time for this daypart
he: הזן את שעת ההתחלה של חלק היום הזה

en: Enter the volume percentage for this audio to play at.
he: הזן את אחוז עוצמת הקול עבור השמע הזה להפעלה.

en: Enter your API Key from Alpha Advantage
he: הזן את מפתח ה-API שלך מ-Alpha Advantage

en: Enter your API Key from Google Maps.
he: הזן את מפתח ה-API שלך ממפות Google.

en: Enter your API Key from Open Weather Map.
he: הזן את מפתח ה-API שלך מפת מזג אוויר פתוחה.

en: Enter your API Key from Pixabay.
he: הזן את מפתח ה-API שלך מ-Pixabay.

en: Enter your API Key from Twitter.
he: הזן את מפתח ה-API שלך מטוויטר.

en: Enter your API Key from Xibo.
he: הזן את מפתח ה-API שלך מ-Xibo.

en: Enter your API Key from this SSP.
he: הזן את מפתח ה-API שלך מ-SSP זה.

en: Enter your API Secret from Twitter.
he: הזן את סוד ה-API שלך מטוויטר.

en: Entity
he: יֵשׁוּת

en: Entity ID
he: מזהה ישות

en: Entity not found
he: הישות לא נמצאה

en: Entity not found:
he: ישות לא נמצאה:

en: Environment Check
he: בדיקת סביבה

en: Equal Arrow Colour
he: צבע חץ שווה

en: Equal to
he: שווה ל

en: Error
he: שגיאת מערכת

en: Error Code
he: קוד שגיאה

en: Error Count
he: ספירת שגיאות

en: Error Date
he: תאריך שגיאה

en: Error calling Dashboard service
he: שגיאה בהתקשרות לשירות לוח המחוונים

en: Error getting DataSet data, failed with following message:
he: שגיאה בהשגת נתוני DataSet, נכשלה עם ההודעה הבאה:

en: Error syncing DataSet %s
he: שגיאה בסנכרון מערך הנתונים %s

en: Error.
he: שְׁגִיאָה.

en: Errored?
he: שגיאה?

en: Errors
he: שגיאות

en: Esperanto
he: אֶסְפֵּרַנְטוֹ

en: Estonian
he: אסטונית

en: Even Row Background Colour
he: צבע רקע שורה שווה

en: Even Row Text Colour
he: צבע טקסט בשורה אחידה

en: Event
he: מִקרֶה

en: Event Type
he: סוג אירוע

en: Events
he: אירועים

en: Events from the start of the
he: אירועים מתחילת ה

en: Events shown with custom HTML
he: אירועים מוצגים עם HTML מותאם אישית

en: Events to show
he: אירועים להצגה

en: Every
he: כֹּל

en: Every second Year
he: כל שנה שנייה

en: Every two Weeks
he: כל שבועיים

en: Exact match?
he: תאימות זהה?

en: Exceeded max age:
he: חריגה מהגיל המקסימלי:

en: Exception Start/End time for %s are empty or in an incorrect format
he: חריג שעת התחלה/סיום עבור %s ריקים או בפורמט שגוי

en: Exceptions
he: חריגים

en: Exclude all day events?
he: האם לא לכלול אירועים כל היום?

en: Exclude current events?
he: לא לכלול אירועים אקטואליים?

en: Exclude logs common to each request?
he: האם לא לכלול יומנים משותפים לכל בקשה?

en: Exclude past events?
he: לא לכלול אירועים קודמים?

en: Exclude weekend days?
he: לא לכלול ימי סוף שבוע?

en: Execute a shell command on the client
he: ביצוע פקודות SHELL על הנגן

en: Existing
he: קיים

en: Existing Redirect URI
he: URI קיים להפניה מחדש

en: Existing data is incompatible with your new configuration
he: הנתונים הקיימים אינם תואמים לתצורה החדשה שלך

en: Existing tags
he: תגים קיימים

en: Exit
he: יְצִיאָה

en: Exit Transition
he: צא ממעבר

en: Expand
he: לְהַרְחִיב

en: Expecting a static template
he: מצפה לתבנית סטטית

en: Expire Modified Layouts?
he: יפוג פריסות ששונו?

en: Expired
he: פג תוקף

en: Expired
he: פג תוקף

en: Expires
he: פג תוקף

en: Expires %s
he: פג תוקף %s

en: Expires At
he: יפוג בשעה

en: Expiry date
he: תאריך תפוגה

en: Expiry for %name%
he: תפוגה עבור %name%

en: Export
he: ייצוא

en: Export (CSV)
he: ייצוא (CSV)

en: Export Database
he: ייצוא מסד נתונים

en: Export Database Backup
he: ייצוא גיבוי מסד נתונים

en: Export Statistics
he: יצוא סטטיסטיקה

en: Export XML
he: ייצוא XML

en: Export as PDF
he: ייצוא כ-PDF

en: Export raw data to CSV
he: יצוא לקובץ CSV

en: Extension %s does not match any enabled Module
he: התוסף %s אינו תואם לאף מודול מופעל

en: Extension %s is not supported.
he: תוסף %s אינו נתמך.

en: External Image
he: תמונה חיצונית

en: Face colour
he: צבע פנים

en: Fade
he: לִדעוֹך

en: Fade In
he: עמעום פנימה

en: Fade Out
he: עמעום החוצה

en: Failed Message
he: הודעה נכשלה

en: Failed to import media!
he: ייבוא ​​המדיה נכשל!

en: Failed to load media providers!
he: טעינת ספקי מדיה נכשלה!

en: Failed to send stats to audience API
he: שליחת הנתונים הסטטיסטיים ל-API של הקהל נכשלה

en: Failed to update campaign totals.
he: עדכון סיכומי מסע הפרסום נכשל.

en: Failed to write to database after %d retries. Please try again later.
he: הכתיבה למסד הנתונים נכשלה לאחר %d ניסיונות חוזרים.

en: Failure
he: כֶּשֶׁל

en: Failure to build caches
he: כשל בבניית מטמונים

en: Fallback Data
he: נתוני נפילה

en: Fallback data is not expected for this Widget
he: לא צפויים נתוני נפילה עבור ווידג'ט זה

en: False
he: שֶׁקֶר

en: Faroese
he: פארואי

en: Faults?
he: תקלות?

en: Favourites
he: מועדפים

en: Feature
he: תכונה

en: Feature not enabled
he: התכונה לא מופעלת

en: Features
he: תכונות

en: Features form requested without a User Group
he: טופס תכונות מבוקש ללא קבוצת משתמשים

en: Features updated for %s
he: התכונות עודכנו עבור %s

en: February
he: פברואר

en: Feed URL
he: כתובת אתר של עדכון

en: Feels Like
he: מרגיש כמו

en: Fetched %s
he: אוחזר %s

en: Fetching Remote-DataSets
he: שליפת מערכי נתונים מרוחקים

en: File Name
he: שם הקובץ

en: File Size
he: גודל קובץ

en: File Status - Count of Files
he: סטטוס קובץ - ספירת קבצים

en: File Status - Size of Files
he: מצב קובץ - גודל קבצים

en: File available only for SSSP displays
he: הקובץ זמין רק עבור תצוגות SSSP

en: File does not exist
he: הקובץ לא קיים

en: File download mode
he: מצב הורדת קבצים

en: File not found
he: הקובץ לא נמצא

en: File too large
he: הקובץ גדול מדי

en: Filename
he: שם הקובץ

en: Files assigned to %s
he: קבצים הוקצו ל-%s

en: Files unassigned from %s
he: בוטלה הקצאת קבצים מ-%s

en: Filipino
he: פיליפינית

en: Fill
he: לְמַלֵא

en: Fill - use the first Playlist to fill any remaining Spots
he: מילוי - השתמש ברשימת ההשמעה הראשונה כדי למלא את כל הנקודות שנותרו

en: Filter
he: סינון

en: Filter Options
he: אפשרויות סינון

en: Filter options are not available on a Playlist which isn't dynamic.
he: אפשרויות סינון אינן זמינות ברשימת השמעה שאינה דינמית.

en: Filter?
he: לְסַנֵן?

en: Finance
he: פיננסים

en: Finished Background Colour
he: צבע רקע סיים

en: Finished Background Colour 1
he: צבע רקע סיים 1

en: Finished Background Colour 2
he: צבע רקע סיים 2

en: Finished Colour
he: צבע מוגמר

en: Finnish
he: פִינִית

en: First
he: רֵאשִׁית

en: First Name
he: שֵׁם פְּרַטִי

en: First hour slot
he: משבצת שעה ראשונה

en: Fit
he: לְהַתְאִים

en: Fit to area
he: התאמה לאזור

en: Fit to selected area instead of using the font size?
he: להתאים לאזור שנבחר במקום להשתמש בגודל הגופן?

en: Fit to selection
he: התאמה לבחירה

en: Flash
he: פלאש

en: Flip Card Background Colour
he: צבע רקע של כרטיס הפוך

en: Flip Card Text Colour
he: צבע טקסט של כרטיס הפוך

en: Flip Clock
he: הפוך שעון

en: Flip Horizontal
he: הפוך אופקי

en: Flip Vertical
he: הפוך אנכי

en: Fly
he: טוס

en: Fog
he: עֲרָפֶל

en: Folder
he: תיקיה

en: Folder info
he: מידע על תיקיה

en: Folder needs a specified parent Folder id
he: לתיקייה צריך מזהה תיקיית אב שצוין

en: Folder needs to have a name, between 1 and 254 characters.
he: לתיקיה צריך להיות שם, בין 1 ל-254 תווים.

en: Folder not found
he: התיקיה לא נמצאה

en: Folders
he: תיקיות

en: Font
he: גופן

en: Font Colour
he: צבע גופן

en: Font Details
he: פרטי גופן

en: Font Family
he: משפחת גופנים

en: Font Size
he: גודל גופן

en: Font colour for each currency item.
he: צבע גופן עבור כל פריט מטבע.

en: Font colour for each stock item label.
he: צבע גופן עבור כל תווית של פריט מלאי.

en: Font colour for each stock item.
he: צבע גופן לכל פריט במלאי.

en: Font colour for the header.
he: צבע גופן עבור הכותרת.

en: Font details provided by fontLib
he: פרטי גופן מסופקים על ידי fontLib

en: Font file is not embeddable due to its permissions
he: קובץ הגופן אינו ניתן להטמעה עקב ההרשאות שלו

en: Fonts
he: גופנים

en: Footer Background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Footer Background 1
he: רקע כותרת תחתונה 1

en: Footer Background 2
he: רקע כותרת תחתונה 2

en: Footer Background Colour
he: צבע רקע של כותרת תחתונה

en: Footer Icons
he: סמלי כותרת תחתונה

en: Footer Text
he: טקסט תחתון

en: Footer Text Colour
he: צבע טקסט תחתון

en: For CSV source, should the first row be ignored?
he: עבור מקור CSV, האם יש להתעלם מהשורה הראשונה?

en: For Layout %s Enable Stats Collection is set to %s
he: עבור פריסה %s הפעל אוסף סטטיסטיקות מוגדר ל-%s

en: For Media %s Enable Stats Collection is set to %s
he: עבור מדיה %s הפעל אוסף נתונים סטטיסטי מוגדר ל-%s

en: For Playlist %s Enable Stats Collection is set to %s
he: עבור רשימת השמעה %s הפעל אוסף סטטיסטיקות מוגדר ל-%s

en: Force HTTPS?
he: לכפות HTTPS?

en: Force Password Change
he: כפה על שינוי סיסמה

en: Force current Library duration?
he: לאלץ את משך הספרייה הנוכחי?

en: Force delete from any existing layouts, assignments, etc
he: כפה מחיקה מכל פריסות קיימות, הקצאות וכו'

en: Force the portal into HTTPS?
he: לאלץ את הפורטל ל-HTTPS?

en: Forecast
he: תַחֲזִית

en: Forecast 1
he: תחזית 1

en: Forecast Container Background
he: רקע מיכל תחזית

en: Forgotten your password?
he: שכחת את הסיסמה שלך?

en: Form field is required.
he: שדה טופס נדרש.

en: Form load failed!
he: טעינת הטופס נכשלה!

en: Formula
he: נוסחה

en: Formula contains disallowed keywords.
he: הנוסחה מכילה מילות מפתח אסורות.

en: Frame
he: מִסגֶרֶת

en: Free
he: לְשַׁחְרֵר

en: Free Text
he: טקסט חופשי

en: French
he: צָרְפָתִית

en: French (Canada)
he: צרפתית (קנדה)

en: French (Switzerland)
he: צרפתית (שוויץ)

en: Freshness (mins)
he: טריות (דקות)

en: Friday
he: יוֹם שִׁישִׁי

en: From Date
he: מתאריך

en: Full Article
he: המאמר המלא

en: Full Screen Playlist
he: רשימת השמעה במסך מלא

en: Full Screen Video/Image
he: וידאו/תמונה במסך מלא

en: Full URL to the new CMS, including https://
he: כתובת URL מלאה ל-CMS החדש, כולל https://

en: Full account access
he: גישת חשבון מלא

en: Function
he: פונקציה

en: Future only?
he: רק עתיד?

en: GD Extension
he: תוסף GD

en: GET
he: לְקַבֵּל

en: Galician
he: גליציאנית

en: Gamma
he: גמא

en: Gap between items
he: פער בין פריטים

en: Gap between tags
he: פער בין התגים

en: General
he: כללי

en: Generate
he: לִיצוֹר

en: Generate new address?
he: ליצור כתובת חדשה?

en: Generated on
he: נוצר על

en: Generic File
he: קובץ כללי

en: Geo Aware?
he: גיאוגרפי מודע?

en: Geo Location
he: מיקום גיאוגרפי

en: Geo Schedule?
he: לוח זמנים גיאוגרפי?

en: Georgian
he: גרוזינית

en: German
he: גֶרמָנִיָת

en: German (Austria)
he: גרמנית (אוסטריה)

en: German (Switzerland)
he: גרמנית (שוויץ)

en: Get Report By Name: No file to return
he: קבל דיווח לפי שם: אין קובץ להחזרה

en: Get browser location!
he: קבל מיקום דפדפן!

en: Get events using a preset date range?
he: האם לקבל אירועים באמצעות טווח תאריכים מוגדר מראש?

en: Get form failed!
he: קבלת הטופס נכשלה!

en: Get report class: No file to return
he: קבל שיעור דיווח: אין קובץ להחזרה

en: Global
he: גלוֹבָּלִי

en: Global Elements
he: אלמנטים גלובליים

en: Global switch for email alerts to be sent
he: מתג גלובלי לשליחת התראות בדואר אלקטרוני

en: Go back to Layout view
he: חזור לתצוגת פריסה

en: Go back to Library page
he: חזור לדף הספרייה

en: Go to end
he: לך עד הסוף

en: Go to schedule
he: עבור ללוח הזמנים

en: Go to start
he: לך להתחיל

en: Google Traffic
he: גוגל תחבורה

en: Google Traffic Map
he: מפת תחבורה של גוגל

en: Gradient
he: מִדרוֹן

en: Greater than
he: גדול מ

en: Greater than or equal to
he: גדול או שווה ל

en: Greek
he: יוונית

en: Green
he: יָרוֹק

en: Gregorian
he: גרגוריאני

en: Grid
he: רֶשֶׁת

en: Grid Colour
he: צבע רשת

en: Grid Layout
he: פריסת רשת

en: Grid Text Colour
he: צבע טקסט רשת

en: Grid step
he: שלב רשת

en: Group
he: קבוצה

en: Group Admin
he: מנהל קבוצה

en: Group Admin cannot remove Super Admins or other Group Admins.
he: מנהל קבוצה אינו יכול להסיר מנהלי-על או מנהלי קבוצה אחרים.

en: Group elements
he: רכיבי קבוצה

en: Group not found
he: הקבוצה לא נמצאה

en: Groups
he: קבוצות

en: Guest
he: אוֹרֵחַ

en: Gujarati
he: גוג'ראטי

en: HEAD
he: רֹאשׁ

en: HLS Video Stream
he: תזרים רשת HLS

en: HTML Package
he: חבילת HTML

en: HTML to embed in an iframe on the Status Dashboard
he: HTML להטמעה ב-iframe ב-Status Dashboard

en: Hail
he: בָּרָד

en: Hardware Accelerate Web Content
he: חומרה האצת תוכן אינטרנט

en: Hardware key cannot be empty
he: מפתח חומרה לא יכול להיות ריק

en: Has Direction
he: יש כיוון

en: Has Duration
he: יש משך

en: Has empty data
he: יש נתונים ריקים

en: Has the default layout been imported?
he: האם פריסת ברירת המחדל יובאה?

en: Hashtag
he: האשטאג

en: Head
he: רֹאשׁ

en: Header (Month)
he: כותרת (חודש)

en: Header (Weekdays)
he: כותרת (ימי חול)

en: Header Background Colour
he: צבע רקע של כותרת

en: Header Font Colour
he: צבע גופן כותרת

en: Header Text Colour
he: צבע טקסט בכותרת

en: Header color
he: צבע כותרת

en: Header text
he: טקסט כותרת

en: Headers
he: כותרות

en: Heading
he: כותרת

en: Hebrew
he: עִברִית

en: Height
he: גוֹבַה

en: Height must be greater than 0
he: הגובה חייב להיות גדול מ-0

en: Hello World - with Data
he: שלום עולם - עם דאטה

en: Help
he: עזרה

en: Help Links
he: לינקים לעזרה

en: Here it is, the obligatory Hello World example, with data
he: הנה זה, הדוגמה המחייבת Hello World, עם נתונים

en: Hexagon
he: מְשׁוּשֶׁה

en: Hide
he: לְהַסתִיר

en: Hide Environment checks
he: הסתר בדיקות סביבה

en: Hide User Guide?
he: להסתיר את המדריך למשתמש?

en: Hide message and go back to editing
he: הסתר הודעה וחזור לעריכה

en: Hide navigation?
he: להסתיר את הניווט?

en: Highlighted item text
he: טקסט מודגש

en: Hindi
he: הינדי

en: Home
he: בַּיִת

en: Home Folder
he: תיקיית בית

en: Home folder
he: תיקיית בית

en: Homepage
he: דף הבית

en: Homepage %s not found.
he: דף הבית %s לא נמצא.

en: Homepage has not been set
he: דף הבית לא הוגדר

en: Homepage not found
he: דף הבית לא נמצא

en: Horizontal
he: אופקי

en: Horizontal Align
he: יישור אופקי

en: Horizontal Sharpness
he: חדות אופקית

en: Horizontal along the top
he: אופקי לאורך החלק העליון

en: Host
he: מְאָרֵחַ

en: Hour
he: שָׁעָה

en: Hour hand colour
he: צבע יד שעה

en: Hourly
he: מדי שעה

en: Hourly Counter
he: מונה לפי שעה

en: Hours
he: שעות

en: Hours this event should be scheduled for
he: השעות שאליהן יש לתזמן את האירוע הזה

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
he: כמה זמן צריך להציג את סרגל הפעולות, בשניות?

en: How many calories are in this product?
he: כמה קלוריות יש במוצר הזה?

en: How many seconds per hour would you like to dedicate to this SSP?
he: כמה שניות בשעה תרצה להקדיש ל-SSP הזה?

en: How often should the Player check for new content.
he: באיזו תדירות הנגן צריך לבדוק אם יש תוכן חדש.

en: How often should this remote data be fetched and imported?
he: באיזו תדירות יש לאחזר ולייבא את הנתונים המרוחקים האלה?

en: How should images be scaled by default?
he: כיצד יש לשנות את קנה המידה של תמונות כברירת מחדל?

en: How should new Video Widgets be scaled by default?
he: כיצד יש לשנות את קנה המידה של ווידג'טים של וידאו חדשים כברירת מחדל?

en: How should the Player listen for this Action to be triggered?
he: כיצד על הנגן להקשיב להפעלת הפעולה הזו?

en: How should the action bar behave?
he: איך סרגל הפעולה אמור להתנהג?

en: How should this image be aligned?
he: איך צריך ליישר את התמונה הזו?

en: How should this image be scaled?
he: כיצד יש להתאים את התמונה הזו?

en: How should this image be vertically aligned?
he: כיצד יש ליישר תמונה זו אנכית?

en: How should this video be scaled?
he: איך צריך להתאים את הסרטון הזה?

en: How should this web page be embedded?
he: כיצד צריך להטמיע דף אינטרנט זה?

en: How should this widget be aligned?
he: כיצד יש ליישר את הווידג'ט הזה?

en: How should this widget be horizontally aligned?
he: כיצד יישור יישומון זה אופקית?

en: How should this widget be vertically aligned?
he: כיצד יש ליישר את הווידג'ט הזה אנכית?

en: How should we sort the menu items?
he: כיצד עלינו למיין את פריטי התפריט?

en: How would you like to set the target for this campaign?
he: כיצד תרצה להגדיר את היעד עבור מסע פרסום זה?

en: Humidity
he: לחות

en: Humidity (Percent)
he: לחות (אחוז)

en: Humidity Percent
he: אחוזי לחות

en: Hungarian
he: הוּנגָרִי

en: I want to see the list anyway.
he: אני רוצה לראות את הרשימה בכל מקרה.

en: ID
he: תְעוּדַת זֶהוּת

en: ID field
he: שדה מזהה

en: IP Address
he: כתובת IP

en: IP Address Incorrectly Formed
he: כתובת IP נוצרה בצורה שגויה

en: Icelandic
he: איסלנדית

en: Icon
he: סמל

en: Icon Dashboard
he: איקון לוח מחוונים

en: Icons
he: אייקונים

en: Id
he: תְעוּדַת זֶהוּת

en: If Webkey is installed on the device, enter the serial number here.
he: אם Webkey מותקן במכשיר, הזן את המספר הסידורי כאן.

en: If provided, when should we show fallback data for this Widget?
he: אם מסופק, מתי עלינו להציג נתוני חילוף עבור ווידג'ט זה?

en: Ignore first row?
he: להתעלם מהשורה הראשונה?

en: Ignore the first row? Useful if the CSV has headings.
he: להתעלם מהשורה הראשונה?

en: Image
he: תמונה

en: Image Fit
he: התאמה לתמונה

en: Image Placeholder
he: מציין מיקום של תמונה

en: Image Processing
he: עיבוד תמונה

en: Image Shadow
he: צל תמונה

en: Image Shadow Colour
he: צבע צל תמונה

en: Image Slideshow
he: מצגת תמונה

en: Image URL
he: כתובת אתר של תמונה

en: Image only
he: תמונה בלבד

en: Image overlaid with the Feed Content on the Left
he: תמונה עם שכבת תוכן העדכון בצד שמאל

en: Image overlaid with the Title
he: תמונה עם שכבת הכותרת

en: Image too large
he: תמונה גדולה מדי

en: Images
he: תמונות

en: Images and Video
he: תמונות ווידאו

en: Images only
he: תמונות בלבד

en: Images. PNG, JPG, BMP, GIF
he: תמונות: PNG, JPG, BMP, GIF

en: Import
he: יבוא

en: Import CSV
he: ייבוא ​​CSV

en: Import DataSet Data?
he: לייבא נתוני מערך נתונים?

en: Import Layout To Seed Database
he: ייבוא ​​פריסה למסד נתונים של Seed

en: Import Layouts and Fonts
he: ייבוא ​​פריסות וגופנים

en: Import Tags?
he: לייבא תגים?

en: Import Widget Fallback Data?
he: לייבא נתוני נפילה של ווידג'ט?

en: Import XML
he: ייבוא ​​XML

en: Import a Layout from a ZIP file.
he: ייבא פריסה מקובץ ZIP.

en: Import failed: No value columns defined in the dataset.
he: הייבוא ​​נכשל: לא הוגדרו עמודות ערכים במערך הנתונים.

en: Imported
he: מְיוֹבָּא

en: Imported JSON into %s
he: יובא JSON לתוך %s

en: Importing media failed!!
he: ייבוא ​​מדיה נכשל!!

en: Impression Actual
he: רושם בפועל

en: Impression Date
he: תאריך הופעה

en: Impression Source
he: מקור הופעה

en: Impression(s)
he: הופעות

en: Impressions
he: הופעות

en: Impressions Per Play
he: הופעות לכל משחק

en: Impressions per Play
he: הופעות לכל משחק

en: Impressions per play
he: הופעות לכל משחק

en: In %groupId%
he: ב-%groupId%

en: Include DataSet data?
he: האם לכלול נתוני מערך נתונים?

en: Include Widget fallback data?
he: האם לכלול נתוני נפילה של ווידג'ט?

en: Include Widgets?
he: לכלול ווידג'טים?

en: Include the Agenda View on the Calendar
he: כלול את תצוגת סדר היום בלוח השנה

en: Incorrect Screen shot Format
he: פורמט צילום מסך שגוי

en: Incorrect Tag type selected
he: נבחר סוג תג שגוי

en: Incorrect date provided %s, expected date format Y-m-d H:i:s
he: תאריך שגוי סופק %s, פורמט תאריך צפוי י-מ-ד H:i:s

en: Incorrect image data
he: נתוני תמונה שגויים

en: Incorrect type
he: סוג לא נכון

en: Indeterminate State
he: מדינה בלתי מוגדרת

en: Individual
he: אִישִׁי

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Information
he: מֵידָע

en: Inherit
he: לָרֶשֶׁת

en: Inherited?
he: עבר בירושה?

en: Initial User Group
he: קבוצת משתמשים ראשונית

en: Inline Editor
he: עורך מוטבע

en: Inner Background Colour
he: צבע רקע פנימי

en: Inner Post Background Colour
he: צבע רקע של עמוד פנימי

en: Inner Post Border Colour
he: צבע גבול עמוד פנימי

en: Inner Text Colour
he: צבע טקסט פנימי

en: Inner Text Font
he: גופן טקסט פנימי

en: Input
he: קֶלֶט

en: Insert date to be displayed.
he: הכנס את התאריך שיוצג.

en: Installation guide
he: מדריך התקנה

en: Installed
he: מוּתקָן

en: Instance Suspended
he: מופע מושעה

en: Intent
he: מְרוּכָּז

en: Interactive Action
he: פעולה אינטראקטיבית

en: Interactive actions
he: פעולות אינטראקטיביות

en: Interleave Default
he: שימוש בתיזמון בררת מחדל?

en: Interrupt
he: לְהַפְרִיעַ

en: Interrupt Layout
he: פריסת פסיקה

en: Interrupt Layouts
he: פריסות פסיקה

en: Interrupt?
he: לְהַפְרִיעַ?

en: Interval
he: הַפסָקָה

en: Invalid CRON expression in the Schedule
he: ביטוי CRON לא חוקי בלוח הזמנים

en: Invalid Extends
he: הרחבות לא חוקיות

en: Invalid Input
he: קלט לא חוקי

en: Invalid Module
he: מודול לא חוקי

en: Invalid Region
he: אזור לא חוקי

en: Invalid Sort By
he: מיון לא חוקי לפי

en: Invalid Two Factor Authentication Code
he: קוד אימות דו-גורמי לא חוקי

en: Invalid URL
he: כתובת אתר לא חוקית

en: Invalid action type
he: סוג פעולה לא חוקי

en: Invalid assets
he: נכסים לא חוקיים

en: Invalid command!
he: פקודה לא חוקית!

en: Invalid element JSON
he: רכיב JSON לא חוקי

en: Invalid field_to_identify value. Review settings.
he: ערך field_to_identify לא חוקי.

en: Invalid image data
he: נתוני תמונה לא חוקיים

en: Invalid input type.
he: סוג קלט לא חוקי.

en: Invalid legacyType
he: legacyType לא חוקי

en: Invalid password hash - not enough hash sections
he: Hash סיסמה לא חוקית - אין מספיק קטעי Hash

en: Invalid properties
he: מאפיינים לא חוקיים

en: Invalid property groups
he: קבוצות נכסים לא חוקיות

en: Invalid recurrence type
he: סוג הישנות לא חוקי

en: Invalid request
he: בקשה לא חוקית

en: Invalid settings
he: הגדרות לא חוקיות

en: Invalid source
he: מקור לא חוקי

en: Invalid statId provided
he: סופק מזהה סטטיסטי לא חוקי

en: Invalid stencils
he: סטנסילים לא חוקיים

en: Invalid symbol
he: סמל לא חוקי

en: Invalid target
he: יעד לא חוקי

en: Invalid target type
he: סוג יעד לא חוקי

en: Invalid trigger type
he: סוג טריגר לא חוקי

en: Invalid type
he: סוג לא חוקי

en: Invalid user group selected
he: נבחרה קבוצת משתמשים לא חוקית

en: Invalidate any widgets using this template
he: בטל את תוקף הווידג'טים המשתמשים בתבנית זו

en: Is Confidential?
he: האם חסוי?

en: Is Dynamic?
he: האם דינמי?

en: Is Geo?
he: האם גיאו?

en: Is Mobile?
he: האם נייד?

en: Is mobile?
he: האם נייד?

en: Is outdoor?
he: האם בחוץ?

en: Is set
he: מוגדר

en: Is shown for Add User?
he: מוצג עבור הוסף משתמש?

en: Is the Resolution enabled for use?
he: האם הרזולוציה מופעלת לשימוש?

en: Is the Transition config locked?
he: האם תצורת המעבר נעולה?

en: Is the task active?
he: האם המשימה פעילה?

en: Is the task config locked? Useful for Service providers.
he: האם תצורת המשימה נעולה?

en: Is this DataSet connected to a real time data source?
he: האם מערך הנתונים הזה מחובר למקור נתונים בזמן אמת?

en: Is this DataSet connected to a remote data source?
he: האם מערך הנתונים הזה מחובר למקור נתונים מרוחק?

en: Is this display mobile?
he: האם התצוגה הזו ניידת?

en: Is this instance suspended?
he: האם המקרה הזה מושעה?

en: Is this template enabled?
he: האם התבנית הזו מופעלת?

en: Is this user retired?
he: האם משתמש זה פרש?

en: Is your display located outdoors?
he: האם התצוגה שלך ממוקמת בחוץ?

en: Italian
he: אִיטַלְקִית

en: Italian (Switzerland)
he: איטלקית (שוויץ)

en: Italics
he: אוֹתִיוֹת מוּטוֹת

en: Item
he: פָּרִיט

en: Item Border Colour
he: צבע גבול פריט

en: Item Colour
he: צבע פריט

en: Item Font Colour
he: צבע גופן פריט

en: Item Label Font Colour
he: צבע גופן תווית פריט

en: Item Template
he: תבנית פריט

en: Items Per Page
he: פריטים לכל עמוד

en: Items direction
he: כיוון פריטים

en: Items per Page
he: פריטים לכל עמוד

en: Items per page
he: פריטים לכל עמוד

en: JSON Extension
he: תוסף JSON

en: Jalali
he: ג'לאלי

en: January
he: ינואר

en: Japanese
he: יַפָּנִית

en: Javanese
he: ג'אווה

en: July
he: יולי

en: Jump to Campaigns containing this Layout
he: עבור אל מסעות פרסום המכילים פריסה זו

en: Jump to Media included on this Layout
he: קפוץ למדיה הכלולה בפריסה זו

en: Jump to Playlists included on this Layout
he: קפוץ לפלייליסטים הכלולים בפריסה זו

en: Jump to Scheduled Layouts
he: קפוץ לפריסות מתוזמנות

en: June
he: יוּנִי

en: Justify
he: לְהַצְדִיק

en: Kannada
he: קנאדה

en: Kazakh
he: קזחית

en: Key
he: מַפְתֵחַ

en: Key for Player Information Screen
he: מפתח עבור מסך פרטי שחקן

en: Keylock (local)
he: נעילת מקשים (מקומי)

en: Keylock (remote)
he: נעילת מקשים (שלט רחוק)

en: Khmer
he: חמר

en: Kiosk
he: קיוסק

en: Kirghiz
he: קירגיזי

en: Klingon
he: קלינגוני

en: Korean
he: קוריאנית

en: Kurdish
he: כּוּרדִי

en: LED Matrix / LED Video Wall
he: LED מטריקס / LED וידאו קיר

en: Label Colour
he: צבע התווית

en: Label Font
he: תווית גופן

en: Label Text Colour
he: צבע טקסט תווית

en: Label Text Font
he: תווית גופן טקסט

en: Label background colour
he: צבע רקע של תווית

en: Label text colour
he: צבע טקסט תווית

en: Landscape
he: נוֹף

en: Landscape - Current day
he: נוף - יום נוכחי

en: Landscape - Current day detailed table, 4 day forecast
he: נוף - טבלה מפורטת ליום הנוכחי, תחזית ל-4 ימים

en: Landscape - Current day detailed, 3 day forecast
he: נוף - היום הנוכחי מפורט, תחזית ל-3 ימים

en: Landscape - Current day detailed, 4 day forecast
he: נוף - היום הנוכחי מפורט, תחזית ל-4 ימים

en: Landscape - Current day details, 4 day forecast
he: נוף - פרטי היום הנוכחי, תחזית 4 ימים

en: Landscape - Current day, 4 day forecast
he: נוף - יום נוכחי, תחזית 4 ימים

en: Landscape - Current day, summary
he: נוף - יום נוכחי, סיכום

en: Landscape - Weather fullscreen
he: נוף - מזג אוויר מסך מלא

en: Language
he: שָׂפָה

en: Languages
he: שפות

en: Lao
he: לאו

en: Large File Uploads
he: העלאות קבצים גדולים

en: Last
he: אַחֲרוֹן

en: Last Accessed
he: גישה אחרונה

en: Last Command
he: פקודה אחרונה

en: Last Duration
he: משך אחרון

en: Last Login
he: כניסה אחרונה

en: Last Month
he: חודש שעבר

en: Last Name
he: שֵׁם מִשׁפָּחָה

en: Last Run
he: ריצה אחרונה

en: Last Status
he: סטטוס אחרון

en: Last Sync
he: סנכרון אחרון

en: Last Trade Price
he: מחיר מסחר אחרון

en: Last Week
he: שבוע שעבר

en: Last Year
he: אֶשׁתָקַד

en: Last hour slot
he: משבצת שעה אחרונה

en: Latest News
he: חדשות אחרונות

en: Latest News URL
he: כתובת האתר של החדשות האחרונות

en: Latest news not available.
he: החדשות האחרונות אינן זמינות.

en: Latest news not enabled.
he: החדשות האחרונות לא מופעלות.

en: Latitude
he: רוֹחַב

en: Latvian
he: לטבית

en: Layer
he: שִׁכבָה

en: Layer Manager
he: מנהל שכבות

en: Layer for the canvas containing all elements
he: שכבה לקנבס המכילה את כל האלמנטים

en: Layer for the element related to other elements
he: שכבה עבור האלמנט הקשור לאלמנטים אחרים

en: Layer must be 0 or a positive number
he: השכבה חייבת להיות 0 או מספר חיובי

en: Layer related to all layout objects
he: שכבה הקשורה לכל אובייקטי הפריסה

en: Layers
he: שכבות

en: Layout
he: מצגת

en: Layout %name%
he: פריסה %name%

en: Layout %s moved to Folder %s
he: פריסה %s הועברה לתיקיה %s

en: Layout / Campaign
he: פריסה / קמפיין

en: Layout Actions
he: פעולות פריסה

en: Layout Actions:
he: פעולות פריסה:

en: Layout Background
he: רקע פריסה

en: Layout Code
he: קוד פריסה

en: Layout Design
he: עיצוב פריסה

en: Layout Details not provided
he: פרטי פריסה לא סופקו

en: Layout Duration
he: משך פריסה

en: Layout Editor
he: עורך פריסה

en: Layout ID
he: מזהה פריסה

en: Layout ID %d is locked by another User! Lock expires on: %s
he: מזהה פריסה %d נעול על ידי משתמש אחר!הנעילה תוסר ב: %s

en: Layout Lock Middleware called with incorrect route %s
he: פריסת נעילת תוכנת אמצעית נקראה עם נתיב שגוי %s

en: Layout Name
he: שם פריסה

en: Layout Name must be between 1 and 50 characters
he: שם המצגת חייב להיות בין 1 ל - 50 תווים

en: Layout Preview for %campaignName%
he: תצוגה מקדימה של פריסה עבור %campaignName%

en: Layout Templates
he: תבניות פריסה

en: Layout background must be an image
he: רקע הפריסה חייב להיות תמונה

en: Layout dimensions
he: מידות פריסה

en: Layout does not exist
he: פריסה לא קיימת

en: Layout duration
he: משך הפריסה

en: Layout import failed, invalid xlf supplied
he: ייבוא ​​הפריסה נכשל, xlf לא חוקי מסופק

en: Layout is already checked out
he: הפריסה כבר יצאה

en: Layout is not checked out
he: הפריסה לא נמחקת

en: Layout list
he: רשימת פריסה

en: Layout name
he: שם פריסה

en: Layout not found
he: פריסה לא נמצאה

en: Layout will be published on %s
he: הפריסה תפורסם ב-%s

en: Layout with provided code already exists
he: פריסה עם הקוד שסופק כבר קיימת

en: LayoutId is 0
he: מזהה פריסה הוא 0

en: Layouts
he: מצגות

en: Layouts assigned to %s
he: פריסות הוקצו ל-%s

en: Layouts unassigned from %s
he: בוטלה הקצאת פריסות מ-%s

en: Lead
he: עוֹפֶרֶת

en: Lead Display
he: תצוגת לידים

en: Lead Display ID
he: מזהה תצוגה לידים

en: Leave empty to use the one from settings.
he: השאר ריק כדי להשתמש באחד מההגדרות.

en: Left
he: שְׁמֹאל

en: Left Coordinate
he: תיאום שמאל

en: Left to Right (LTR)
he: משמאל לימין (LTR)

en: Less than
he: פחות מ

en: Less than or equal to
he: פחות או שווה ל

en: Level
he: רָמָה

en: Library
he: ספריה

en: Library Count
he: ספירת ספריות

en: Library Image
he: תמונה מספריה

en: Library Location
he: מיקום ספריית תכנים

en: Library Media
he: ספריית מדיה

en: Library Quota
he: מכסת ספרייה

en: Library Quota must be a positive number.
he: מכסת הספרייה חייבת להיות מספר חיובי.

en: Library Quota must be a whole number.
he: מכסת הספרייה חייבת להיות מספר שלם.

en: Library Size
he: גודל הספרייה

en: Library Size Limit
he: מגבלת גודל הספרייה

en: Library Tidy Complete
he: ספרייה מסודרת הושלמה

en: Library Usage
he: שימוש בספרייה

en: Library Usage. Limit %libraryLimit%
he: שימוש בספרייה.

en: Library allowance exceeded
he: חרג מהקצבה בספרייה

en: Library audio search
he: חיפוש שמע בספרייה

en: Library image search
he: חיפוש תמונות בספרייה

en: Library load failed!
he: טעינת הספרייה נכשלה!

en: Library not writable
he: ספרייה לא ניתנת לכתיבה

en: Library other media search
he: ספרייה חיפוש מדיה אחרת

en: Library structure invalid
he: מבנה הספרייה לא חוקי

en: Library video search
he: חיפוש וידאו בספרייה

en: Licence
he: רִשָׁיוֹן

en: Licence Code
he: קוד רישיון

en: Licence Slot Validation
he: אימות משבצת רישיון

en: Licensed fully
he: בעל רישיון מלא

en: Light
he: אוֹר

en: Limit Policy
he: מדיניות הגבלה

en: Limit the number of log files uploaded concurrently
he: הגבל את מספר קובצי היומן שהועלו בו-זמנית

en: Line
he: קַו

en: Line Arrow
he: חץ קו

en: Line Height
he: גובה קו

en: Linear
he: ליניארי

en: Link
he: קישור

en: Linux
he: לינוקס

en: List
he: רְשִׁימָה

en: List Content
he: רשימת תוכן

en: List order not Changed!
he: סדר הרשימה לא השתנה!

en: List play order
he: רשימת סדר המשחקים

en: Lithuanian
he: ליטאית

en: Load %prop% for %obj%
he: טען %prop% עבור %obj%

en: Load Link Libraries for APK Update
he: טען ספריות קישורים עבור עדכון APK

en: Loading
he: טְעִינָה

en: Loading...
he: טְעִינָה...

en: Local
he: מְקוֹמִי

en: Local Video
he: וידאו מקומי

en: Local server
he: שרת מקומי

en: Localised - Month name, day of month, day of week, year, time
he: מקומי - שם חודש, יום בחודש, יום בשבוע, שנה, זמן

en: Localised - Month name, day of month, year
he: מקומי - שם חודש, יום בחודש, שנה

en: Localised - Month name, day of month, year, time
he: מקומי - שם חודש, יום בחודש, שנה, זמן

en: Localised - Month numeral, day of month, year
he: מקומי - מספר חודש, יום בחודש, שנה

en: Localised - Time
he: מקומי - זמן

en: Localised - Time with seconds
he: מקומי - זמן עם שניות

en: Location
he: מִקוּם

en: Location of the Manual
he: מיקום המדריך

en: Lock Settings
he: הגדרות נעילה

en: Lock Task Config
he: נעל את תצורת המשימה

en: Lock the Display Name to the device name provided by the Player?
he: לנעול את שם התצוגה לשם המכשיר שסופק על ידי הנגן?

en: Locked
he: נָעוּל

en: Log
he: יומן לוגים

en: Log Level
he: רמת יומן

en: Log Truncated
he: יומן קטום

en: Log file path name.
he: שם נתיב קובץ יומן.

en: Logged In
he: מחובר

en: Logged In?
he: מחובר?

en: Login
he: כניסה

en: Login instead?
he: היכנס במקום?

en: Logo
he: סֵמֶל

en: Logout
he: התנתק

en: Logout User
he: משתמש התנתק

en: Logs
he: יומנים

en: Long
he: אָרוֹך

en: Longitude
he: קו אורך

en: Lookup Tables cannot be deleted
he: לא ניתן למחוק טבלאות חיפוש

en: Loop?
he: לוּלָאָה?

en: Lower Row Limit
he: מגבלה בשורה תחתונה

en: Lower limit must be 0 or above
he: הגבול התחתון חייב להיות 0 ומעלה

en: Lower limit must be lower than the upper limit
he: הגבול התחתון חייב להיות נמוך מהגבול העליון

en: Luxembourgish
he: לוקסמבורג

en: MPEG Noise Reduction
he: הפחתת רעש MPEG

en: Mac Address
he: כתובת מק

en: Macedonian
he: מקדונית

en: Mail will be sent from this address
he: דואר יישלח מכתובת זו

en: Mail will be sent under this name
he: דואר יישלח בשם זה

en: Main Template
he: תבנית ראשית

en: Maintenance
he: תַחזוּקָה

en: Make new copies of all media on this playlist?
he: האם ליצור עותקים חדשים של כל המדיה בפלייליסט הזה?

en: Make new copies of all media?
he: ליצור עותקים חדשים של כל המדיה?

en: Malay
he: מלאית

en: Malay (Malaysia)
he: מלאית (מלזיה)

en: Malayalam
he: מלאיאלאם

en: Malformed JSON body, rows and uniqueKeys are required
he: נדרשים גוף JSON פגום, שורות ומפתחות ייחודיים

en: Maltese
he: מלטזית

en: Manage
he: לְנַהֵל

en: Manage %displayName%
he: נהל %displayName%

en: Manage Membership for %displayGroupName%
he: נהל חברות עבור %displayGroupName%

en: Manage Membership for %displayName%
he: נהל חברות עבור %displayName%

en: Manage Membership for %syncGroupName%
he: נהל חברות עבור %syncGroupName%

en: Manage Membership for %userGroupName%
he: נהל חברות עבור %userGroupName%

en: Manage Membership for %userName%
he: נהל חברות עבור %userName%

en: Manual Position
he: מיקום ידני

en: Manually create a user
he: צור משתמש באופן ידני

en: Manufacturer
he: יַצרָן

en: Maori
he: מאורי

en: Map
he: מַפָּה

en: Marathi
he: מראטי

en: March
he: מרץ

en: Mark as favourite
he: סמן כמועדף

en: Mark as read?
he: לסמן כנקרא?

en: Marquee Left
he: מרקי שמאל

en: Marquee Right
he: מרקיז נכון

en: Marquee Selector
he: בורר מרקיזה

en: Marquee Speed in a low to high scale (normal = 1)
he: מהירות מרקיזה בסולם נמוך עד גבוה (רגיל = 1)

en: Mastodon
he: מסטודון

en: Max Display Timeout
he: פסק זמן מקסימלי לתצוגה

en: Max Duration (s)
he: משך מקסימום (ים)

en: Max Log Age
he: גיל יומן מקסימלי

en: Max Plays per Hour
he: מקסימום השמעות לשעה

en: Max Statistics Age
he: גיל סטטיסטיקה מקסימלי

en: Max number of Items
he: מספר מקסימלי של פריטים

en: Max. Temperature
he: מקסימום

en: Maximum Region Count
he: ספירת אזורים מקסימלית

en: Maximum Region Count must be a positive number
he: ספירת אזורים מקסימלית חייבת להיות מספר חיובי

en: Maximum concurrent downloads
he: מקסימום הורדות במקביל

en: Maximum number of items cannot exceed the limit set in CMS Settings
he: המספר המרבי של פריטים לא יכול לחרוג מהמגבלה שהוגדרה בהגדרות CMS

en: Maximum plays per hour
he: מקסימום השמעות לשעה

en: May
he: מאי

en: Media
he: מדיה

en: Media %name%
he: מדיה %name%

en: Media %s moved to Folder %s
he: המדיה %s הועברה לתיקיה %s

en: Media Assigned
he: מדיה מוקצה

en: Media Colouring
he: צביעת מדיה

en: Media Conversion as a Service
he: שירות המרת מדיה

en: Media Dashboard
he: לוח מחווני מדיה

en: Media ID
he: מזהה מדיה

en: Media Id
he: מזהה מדיה

en: Media Manager Dashboard
he: לוח המחוונים של מנהל המדיה

en: Media Name
he: שם מדיה

en: Media Orientation
he: אוריינטציה תקשורתית

en: Media exists but file missing from library.
he: מדיה קיימת אבל קובץ חסר בספרייה.

en: Media not found
he: המדיה לא נמצאה

en: Media upload from URL was successful
he: העלאת מדיה מ-URL הצליחה

en: Media you own already has this name. Please choose another.
he: למדיה שבבעלותך יש כבר את השם הזה.

en: Medium
he: בֵּינוֹנִי

en: Member
he: חָבֵר

en: Members
he: חברים

en: Membership set for %s
he: החברות הוגדרה עבור %s

en: Menu
he: תפריט

en: Menu Board %name%
he: לוח תפריט %name%

en: Menu Board %s moved to Folder %s
he: לוח התפריט %s הועבר לתיקיה %s

en: Menu Board Categories for
he: תפריט לוח קטגוריות עבור

en: Menu Board Category not found
he: קטגוריית לוח התפריטים לא נמצאה

en: Menu Board Product not found
he: מוצר לוח תפריט לא נמצא

en: Menu Board not found
he: לוח התפריטים לא נמצא

en: Menu Board: Category
he: לוח תפריט: קטגוריה

en: Menu Board: Products
he: לוח תפריט: מוצרים

en: Menu Boards
he: תפריט לוח

en: Merge?
he: לְמַזֵג?

en: Message
he: הודעה

en: Message to be shown if no events are returned.
he: הודעה שתוצג אם לא יוחזרו אירועים.

en: Method
he: שִׁיטָה

en: Metric
he: מֶטרִי

en: Middle
he: אֶמצַע

en: Min Duration (s)
he: משך מינימלי (ים)

en: Min. Temperature
he: מינימום

en: Mini Profile Image
he: תמונת פרופיל מיני

en: Minimise Window
he: מזעור חלון

en: Minimum recommended duration
he: משך מינימום מומלץ

en: Minute
he: דַקָה

en: Minute Counter
he: מונה דקות

en: Minute hand colour
he: צבע יד דקות

en: Minutes
he: פּרוֹטוֹקוֹל

en: Minutes this event should be scheduled for
he: דקות צריך לתזמן את האירוע הזה

en: Mirror
he: מַרְאָה

en: Misconfigured Playlist
he: רשימת השמעה שגויה

en: Misses Count
he: מתגעגע לספירה

en: Missing ID
he: חסר תעודת זהות

en: Missing JSON Body
he: חסר גוף JSON

en: Missing Widget ID
he: מזהה ווידג'ט חסר

en: Missing dataSetColumnTypeId
he: חסר dataSetColumnTypeId

en: Missing dataSetId
he: חסר dataSetId

en: Missing dataTypeId
he: חסר dataTypeId

en: Missing fileType
he: חסר fileType

en: Missing height property
he: חסר נכס גובה

en: Missing left property
he: חסר רכוש שמאלי

en: Missing name
he: שם חסר

en: Missing params
he: חסרים פרמים

en: Missing regionid property
he: חסר נכס אזורי

en: Missing required property %property%
he: חסר מאפיין נדרש %property%

en: Missing required property %s
he: חסר מאפיין נדרש %s

en: Missing the admin password.
he: חסרה סיסמת המנהל.

en: Missing the admin username.
he: חסר שם המשתמש של מנהל המערכת.

en: Missing the library location.
he: חסר מיקום הספרייה.

en: Missing the server key.
he: חסר מפתח השרת.

en: Missing top property
he: חסר נכס מוביל

en: Missing type
he: חסר סוג

en: Missing width property
he: חסר מאפיין רוחב

en: Mode for hardware acceleration of web based content.
he: מצב להאצת חומרה של תוכן מבוסס אינטרנט.

en: Model
he: דֶגֶם

en: Modified
he: שונה

en: Modified At
he: שונה ב-At

en: Modified By
he: שונה על ידי

en: Modified Date
he: תאריך שונה

en: Modified Since
he: שונה מאז

en: Module Templates
he: תבניות מודול

en: Module not found
he: מודול לא נמצא

en: Modules
he: מודולים

en: Monday
he: יוֹם שֵׁנִי

en: Mongolian
he: מוֹנגוֹלִי

en: Monitor / Other
he: מסך \ אחר

en: Montenegrin
he: מונטנגרית

en: Month
he: חוֹדֶשׁ

en: Monthly
he: יַרחוֹן

en: Monthly Calendar - Dark
he: לוח שנה חודשי - כהה

en: Monthly Calendar - Light
he: לוח שנה חודשי - אור

en: Monthly bandwidth Limit
he: מגבלת רוחב פס חודשית

en: More Statistics
he: עוד סטטיסטיקות

en: Move
he: מַהֲלָך

en: Move Folder
he: העבר תיקייה

en: Move Folder -  %name%
he: העבר תיקייה - %name%

en: Move Window
he: הזז חלון

en: Move one step left
he: זז צעד אחד שמאלה

en: Move one step right
he: זז צעד אחד ימינה

en: Move to Folder
he: העבר לתיקיה

en: Move to Selected Folder:
he: העבר לתיקיה שנבחרה:

en: Move to the top left
he: עברו לפינה השמאלית העליונה

en: Move to the top right
he: עברו לפינה השמאלית העליונה

en: Multi Display
he: תצוגה מרובה

en: Multi Select Mode
he: מצב בחירה רב

en: Multiple Items Selected
he: נבחרו מספר פריטים

en: Multiple days events
he: אירועים של מספר ימים

en: Muslim Prayer Times
he: זמני תפילה מוסלמים

en: Mute?
he: לְהַשְׁתִיק?

en: My Applications
he: הישום שלי

en: My Layouts?
he: הפריסות שלי?

en: My Read
he: הקריאה שלי

en: My Unread
he: הלא נקרא שלי

en: MySQL database (PDO MySql)
he: מסד נתונים של MySQL (PDO MySql)

en: Name
he: שם

en: Name cannot be empty
he: השם לא יכול להיות ריק

en: Name cannot be longer than 50 characters.
he: השם לא יכול להיות יותר מ-50 תווים.

en: Name filter
he: מסנן שמות

en: Name must be between 1 and 50 characters
he: השם חייב להיות בין 1 ל-50 תווים

en: Navigate to Layout
he: נווט אל פריסה

en: Navigate to Widget
he: נווט אל ווידג'ט

en: Navigate to layout with code [layoutTag]?
he: נווט לפריסה עם קוד [layoutTag]?

en: Navigation Menu
he: תפריט ניווט

en: Needs user authorisation?
he: צריך הרשאת משתמש?

en: Nepali
he: נפאלית

en: Nested Display
he: מסך מקונן

en: Network
he: רֶשֶׁת

en: Network Cycle
he: מחזור רשת

en: Never
he: לְעוֹלָם לֹא

en: New
he: חָדָשׁ

en: New CMS Address
he: כתובת CMS חדשה

en: New CMS Key
he: מפתח CMS חדש

en: New CMS URL can have maximum of 1000 characters
he: כתובת ה-CMS החדשה יכולה להכיל עד 1000 תווים

en: New Configuration
he: תצורה חדשה

en: New Folder
he: תיקיה חדשה

en: New Password
he: ססמה חדשה

en: New Playlist
he: רשימת השמעה חדשה

en: New Redirect URI
he: URI חדש להפניה מחדש

en: New Tab
he: כרטיסייה חדשה

en: New User Training
he: הכשרת משתמשים חדשים

en: New tags
he: תגים חדשים

en: Next
he: הבא

en: Next Item
he: הפריט הבא

en: Next Layout
he: הפריסה הבאה

en: Next Run
he: הריצה הבאה

en: Next Widget
he: הווידג'ט הבא

en: Next widget
he: הווידג'ט הבא

en: No
he: לא

en: No Client id provided
he: לא סופק מזהה לקוח

en: No Data returned from the source
he: לא הוחזרו נתונים מהמקור

en: No Event
he: אין אירוע

en: No Folders matching the search term
he: אין תיקיות התואמות למונח החיפוש

en: No IP Address Specified
he: לא צוינה כתובת IP

en: No Image set, add from Toolbox or Upload!
he: לא הוגדר תמונה, הוסף מארגז הכלים או העלה!

en: No Transition
he: אין מעבר

en: No User ID provided
he: לא סופק מזהה משתמש

en: No actions to display
he: אין פעולות להצגה

en: No actions to show
he: אין פעולות להראות

en: No attributes could be mapped
he: לא ניתן היה למפות תכונות

en: No attributes retrieved from the IdP
he: לא אוחזרו תכונות מה-IDP

en: No audit log found for these dates
he: לא נמצא יומן ביקורת לתאריכים אלה

en: No changes for %s
he: אין שינויים עבור %s

en: No config file recorded for task. Please recreate.
he: לא נרשם קובץ תצורה עבור המשימה.

en: No credentials logged for %s
he: לא נרשמו אישורים עבור %s

en: No criteria found.
he: לא נמצאו קריטריונים.

en: No data available in table
he: אין נתונים זמינים בטבלה

en: No data found at the DataRoot %s
he: לא נמצאו נתונים ב-DataRoot %s

en: No data found in request body
he: לא נמצאו נתונים בגוף הבקשה

en: No data message
he: אין הודעת נתונים

en: No data providers configured
he: לא הוגדרו ספקי נתונים

en: No display groups selected
he: לא נבחרו קבוצות תצוגה

en: No display groups with View permissions
he: אין קבוצות תצוגה עם הרשאות תצוגה

en: No displays with View permissions
he: אין תצוגות עם הרשאות תצוגה

en: No email
he: אין מייל

en: No events for the chosen Display/Display Group on the selected date!
he: אין אירועים עבור קבוצת התצוגה/תצוגה שנבחרה בתאריך הנבחר!

en: No events message
he: אין הודעת אירועים

en: No field is available for that type of DataSet element.
he: אין שדה זמין עבור סוג זה של רכיב DataSet.

en: No file to return
he: אין קובץ להחזיר

en: No image field is available for the selected DataSet.
he: אין שדה תמונה זמין עבור מערך הנתונים שנבחר.

en: No layoutId specified
he: לא צוין layoutId

en: No match for event type
he: אין התאמה לסוג האירוע

en: No matching records found
he: לא נמצאו רשומות תואמות

en: No media to display!
he: אין מדיה להציג!

en: No module enabled of that type.
he: אין מודול מופעל מסוג זה.

en: No more results for this filter!
he: אין יותר תוצאות עבור מסנן זה!

en: No playlists to display!
he: אין רשימות השמעה להצגה!

en: No properties, click Add to create one!
he: אין נכסים, לחץ על הוסף כדי ליצור אחד!

en: No regions present
he: אין אזורים קיימים

en: No response
he: אין תגובה

en: No results for %s
he: אין תוצאות עבור %s

en: No results for %s, truncate with no new data enabled
he: אין תוצאות עבור %s, קטוע ללא נתונים חדשים מופעלים

en: No tags to assign
he: אין תגים להקצאה

en: No tags to unassign
he: אין תגים לביטול ההקצאה

en: No templates to display
he: אין תבניות להצגה

en: No token returned
he: שום אסימון לא הוחזר

en: No unreleased media in the Library
he: אין מדיה שלא פורסמה בספרייה

en: No unused media in the Library
he: אין מדיה בלתי בשימוש בספרייה

en: No widgets need saving!
he: אין צורך לשמור ווידג'טים!

en: No widgets to display
he: אין ווידג'טים להצגה

en: Noise Reduction
he: הפחתת רעש

en: Nominated File
he: קובץ מועמד

en: Non users
he: לא משתמשים

en: None
he: ללא

en: North
he: צָפוֹן

en: North East
he: צפון מזרח

en: North West
he: צפון מערב

en: Northeast
he: צְפוֹן מִזרָח

en: Northern Sami
he: צפון סמי

en: Northwest
he: צְפוֹן מַעֲרָב

en: Norwegian
he: נורבגית

en: Norwegian Bokmål
he: בוקמול נורבגית

en: Norwegian Nynorsk
he: נינורסק נורבגי

en: Not Found
he: לא נמצא

en: Not Required.
he: לא חובה.

en: Not a Draft
he: לא טיוטה

en: Not a Playlist
he: לא רשימת השמעה

en: Not a Region Playlist
he: לא רשימת השמעה אזורית

en: Not applicable
he: לא ישים

en: Not configured by any active connector.
he: לא מוגדר על ידי שום מחבר פעיל.

en: Not contains
he: לא מכיל

en: Not editable, please checkout!
he: לא ניתן לעריכה, אנא בצע תשלום!

en: Not equal to
he: לא שווה ל

en: Not found
he: לא נמצא

en: Not licenced
he: לא מורשה

en: Not shared
he: לא משותף

en: Not up to date
he: לא מעודכן

en: Note: It will only be updated in layouts you have permission to edit.
he: הערה: הוא יעודכן רק בפריסות שיש לך הרשאה לערוך.

en: Nothing to archive
he: אין מה לארכיון

en: Nothing to remove
he: אין מה להסיר

en: Notice
he: הוֹדָעָה

en: Notification
he: דיווחים

en: Notification Centre
he: מרכז הודעות

en: Notification Tidy
he: הודעה מסודרת

en: Notifications
he: התראות

en: Notifications appear in the navigation bar
he: הודעות מופיעות בסרגל הניווט

en: Notify by email?
he: להודיע ​​במייל?

en: Notify current layout
he: הודע על הפריסה הנוכחית

en: November
he: נובמבר

en: Now Showing
he: מוצג כעת

en: Now marker Colour
he: עכשיו סמן צבע

en: Number
he: מספר

en: Number of Items
he: מספר פריטים

en: Number of Layouts
he: מספר פריסות

en: Number of columns to display
he: מספר העמודות להצגה

en: Number of display slots
he: מספר חריצי תצוגה

en: Number of events
he: מספר אירועים

en: Number of items
he: מספר פריטים

en: Number of media items
he: מספר פריטי מדיה

en: Number of rows to display
he: מספר שורות לתצוגה

en: Number of spots must be empty, 0 or a positive number
he: מספר הנקודות חייב להיות ריקים, 0 או מספר חיובי

en: Number of times used as a home folder:
he: מספר הפעמים בשימוש כתיקיית בית:

en: OS Version
he: גרסת מערכת ההפעלה

en: Object
he: לְהִתְנַגֵד

en: October
he: אוקטובר

en: Odd Row Background Colour
he: צבע רקע בשורה מוזרה

en: Odd Row Text Colour
he: צבע טקסט בשורה מוזרה

en: Off
he: כבוי

en: Off when transparent
he: כבוי כאשר שקוף

en: Offline
he: לא מקוון

en: Offset
he: לְקַזֵז

en: Offset Left
he: קיזוז שמאל

en: Offset Top
he: קיזוז למעלה

en: On
he: עַל

en: On Demand
he: לפי דרישה

en: On command execution, when should a Display alert be created?
he: בעת ביצוע הפקודה, מתי יש ליצור התראת תצוגה?

en: On except Admin
he: פועל למעט אדמין

en: On/Off Timers
he: טיימרים להפעלה/כיבוי

en: Onboarding Settings
he: הגדרות כניסה

en: Online
he: באינטרנט

en: Only 1 default per display type is allowed.
he: רק ברירת מחדל אחת לכל סוג תצוגה מותרת.

en: Only Administrator Users can truncate the log
he: רק משתמשי מנהל יכולים לקצץ את היומן

en: Only Unused
he: רק לא בשימוש

en: Only Used
he: משומש בלבד

en: Only my reports?
he: רק הדיווחים שלי?

en: Only my schedules?
he: רק לוחות הזמנים שלי?

en: Only one Canvas Widget allowed per Playlist
he: רק יישומון בד אחד מותר לכל פלייליסט

en: Only posts with attached media?
he: רק פוסטים עם מדיה מצורפת?

en: Only show Daytime weather conditions
he: הצג רק את תנאי מזג האוויר בשעות היום

en: Only show future events?
he: להציג רק אירועים עתידיים?

en: Only show schedules which appear on all filtered displays/groups?
he: להציג רק לוחות זמנים המופיעים בכל התצוגות/קבוצות המסוננות?

en: Only super and group admins can create users
he: רק מנהלי על וקבוצות יכולים ליצור משתמשים

en: Opacity
he: אֲטִימוּת

en: Open
he: לִפְתוֹחַ

en: Open / Close Folder Search options
he: פתח/סגור אפשרויות חיפוש תיקיות

en: Open Natively
he: פתח באופן מקורי

en: Open Weather Map API Key
he: פתח את מפתח API של מפת מזג אוויר

en: Open a new window
he: פתח חלון חדש

en: Open as playlist
he: פתח כפלייליסט

en: Open full screen
he: פתח מסך מלא

en: Open last saved report
he: פתח את הדוח האחרון שנשמר

en: OpenOOH specification missing
he: מפרט OpenOOH חסר

en: OpenSSL is used to seal and verify messages sent to XMR
he: OpenSSL משמש לאיטום ואימות של הודעות שנשלחות ל-XMR

en: Operating Hours
he: שעות פעילות

en: Option slot
he: חריץ אופציה

en: Optional JavaScript
he: JavaScript אופציונלי

en: Optional Media name, if left empty it will default to the file name
he: שם מדיה אופציונלי, אם יישאר ריק הוא יקבל את שם הקובץ כברירת מחדל

en: Optional Name for this Event (1-50 characters)
he: שם אופציונלי לאירוע זה (1-50 תווים)

en: Optional Stylesheet
he: גיליון סגנונות אופציונלי

en: Optional Stylesheet Template
he: תבנית גיליון סגנונות אופציונלית

en: Optionally provide any parameters to be used by the Data Connector.
he: ספק אופציונלי כל פרמטר שישמש את מחבר הנתונים.

en: Options
he: אפשרויות

en: Options for the dropdown control
he: אפשרויות עבור הפקד הנפתח

en: Options: Name
he: אפשרויות: שם

en: Options: Value
he: אפשרויות: ערך

en: Or
he: אוֹ

en: Order
he: סדר

en: Order Changed
he: ההזמנה השתנתה

en: Organise and filter items by using Tags
he: ארגן וסנן פריטים באמצעות תגיות

en: Organise content sharing with Folders
he: ארגן שיתוף תוכן עם תיקיות

en: Orientation
he: הִתמַצְאוּת

en: Original Height
he: גובה מקורי

en: Original Padding
he: ריפוד מקורי

en: Original Width
he: רוחב מקורי

en: Other
he: אַחֵר

en: Other Actions
he: פעולות אחרות

en: Other Data
he: נתונים אחרים

en: Other Month Days
he: ימי חודש אחרים

en: Out of date
he: מְיוּשָׁן

en: Outdoor?
he: בָּחוּץ?

en: Outer Background Colour
he: צבע רקע חיצוני

en: Outline Colour
he: צבע מתאר

en: Outline Width
he: רוחב מתאר

en: Output Audit Trail as CSV
he: נתיב ביקורת פלט כ-CSV

en: Output dates as UTC? Leave unchecked for local CMS time.
he: תאריכי פלט כ-UTC?

en: Overlay Layout
he: פריסת שכבת-על

en: Overlay Layouts
he: פריסות שכבת-על

en: Override
he: ביטול

en: Overwrite existing data?
he: להחליף נתונים קיימים?

en: Owner
he: בעלים

en: Owner Id
he: זיהוי בעלים

en: Owner User Group
he: בעלות קבוצת המשתמשים

en: PATCH
he: לְהַטלִיא

en: PCRE
he: תוסף PCRE

en: PDF document viewer
he: צפייה ב PDF

en: PDO support with MySQL drivers must be enabled in PHP.
he: תמיכה ב-PDO עם מנהלי התקנים של MySQL חייבת להיות מופעלת ב-PHP.

en: PHP DOM XML extension to function.
he: PHP DOM סיומת XML לתפקד.

en: PHP DOM core functionality enabled.
he: פונקציונליות הליבה של PHP DOM מופעלת.

en: PHP GD extension required to function.
he: נדרשת תוסף PHP GD כדי לתפקד.

en: PHP Gettext support to function.
he: תמיכה ב-PHP Gettext לתפקד.

en: PHP JSON extension required to function.
he: נדרשת סיומת PHP JSON כדי לתפקד.

en: PHP PCRE support to function.
he: תמיכת PHP PCRE לתפקד.

en: PHP SOAP extension required to function.
he: נדרשת סיומת PHP SOAP כדי לתפקד.

en: PHP Version
he: גרסת PHP

en: PHP session support required to function.
he: נדרשת תמיכה בהפעלה של PHP כדי לתפקד.

en: PHP version %s or later required.
he: נדרשת גרסת PHP %s ואילך.

en: POST
he: שֶׁלְאַחַר

en: PUT
he: לָשִׂים

en: Pad
he: כָּרִית

en: Pad - use the first Playlist to pad any remaining Spots
he: Pad - השתמש ברשימת ההשמעה הראשונה כדי לרפד את כל הנקודות שנותרו

en: Page
he: עמוד

en: Page Height
he: גובה העמוד

en: Page Width
he: רוחב עמוד

en: Page to show all User Sessions throughout the platform
he: עמוד כדי להציג את כל הפעלות המשתמשים ברחבי הפלטפורמה

en: Page to show debug and error logging which may contain sensitive data
he: עמוד להצגת ניפוי באגים ורישום שגיאות שעלולים להכיל נתונים רגישים

en: Page to view/add/edit/delete Commands
he: עמוד לצפייה/הוספה/עריכה/מחיקה של פקודות

en: Page to view/add/edit/delete/download Player Software Versions
he: עמוד לצפייה/הוספה/עריכה/מחיקה/הורדה של גרסאות תוכנת נגן

en: Page which allows for Module Management for the platform
he: עמוד המאפשר ניהול מודול לפלטפורמה

en: Page which allows for Task Management for the platform
he: עמוד המאפשר ניהול משימות לפלטפורמה

en: Page which allows for Transition Management for the platform
he: עמוד המאפשר ניהול מעברים לפלטפורמה

en: Page which shows all Dayparts that have been created
he: עמוד המציג את כל חלקי היום שנוצרו

en: Page which shows all Display Groups that have been created
he: דף המציג את כל קבוצות התצוגה שנוצרו

en: Page which shows all Display Setting Profiles that have been added
he: עמוד המציג את כל פרופילי הגדרות התצוגה שנוספו

en: Page which shows all Reports that have been Saved
he: דף המציג את כל הדוחות שנשמרו

en: Page which shows all Reports that have been Scheduled
he: דף המציג את כל הדוחות שתוכננו

en: Page which shows all Resolutions that have been added to the platform
he: עמוד המציג את כל הרזולוציות שנוספו לפלטפורמה

en: Page which shows all Templates that have been saved
he: עמוד המציג את כל התבניות שנשמרו

en: Page which shows all User Groups that have been created
he: עמוד המציג את כל קבוצות המשתמשים שנוצרו

en: Paid plan?
he: תוכנית בתשלום?

en: Partner
he: שׁוּתָף

en: Password
he: סיסמה

en: Password Changed
he: סיסמה שונתה

en: Password Policy Regular Expression
he: מדיניות סיסמאות ביטוי רגיל

en: Password Protect Settings
he: הגדרות הגנת סיסמה

en: Password Reminder
he: תזכורת סיסמה

en: Password Reset
he: איפוס סיסמה

en: Password change required
he: נדרש שינוי סיסמה

en: Passwords do not match
he: הסיסמאות אינן תואמות

en: Pause
he: הַפסָקָה

en: Pause Report Schedule
he: השהה את לוח הזמנים של דיווח

en: Paused %s
he: הושהה %s

en: Pending
he: תָלוּי וְעוֹמֵד

en: Pentagon
he: מְחוּמָשׁ

en: Per Minute
he: לְדַקָה

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: Permissions
he: הרשאות

en: Persian
he: פַּרסִית

en: Persian (Farsi)
he: פרסית (פרסית)

en: Phone
he: טֵלֵפוֹן

en: Phone Number
he: מספר טלפון

en: Phone home URL
he: כתובת אתר הבית של הטלפון

en: Phone home key
he: מקש בית טלפון

en: Phone home time
he: זמן בית טלפון

en: Photo
he: תַצלוּם

en: Picture Settings
he: הגדרות תמונה

en: Pin this slot?
he: להצמיד את החריץ הזה?

en: Pipe
he: מִקטֶרֶת

en: Placeholder
he: מציין מקום

en: Placeholder background colour
he: צבע רקע של מציין מיקום

en: Placeholder message
he: הודעת מציין מיקום

en: Placeholder message colour
he: צבע הודעת מציין מיקום

en: Placeholder type
he: סוג מציין מיקום

en: Plain Table (Customisable)
he: שולחן רגיל (ניתן להתאמה אישית)

en: Play Count
he: משחק ספירה

en: Play Layout preview
he: תצוגה מקדימה של פריסת הפעלה

en: Play Preview
he: הפעל תצוגה מקדימה

en: Play a video locally stored on the client
he: ניגון וידאו  מקומי שמור על הנגן

en: Play count
he: ספירת משחקים

en: Played?
he: שיחק?

en: Player Code
he: קוד שחקן

en: Player Fault
he: תקלת שחקן

en: Player Software
he: תוכנת נגן

en: Player Status Window
he: חלון סטטוס שחקן

en: Player Type
he: סוג שחקן

en: Player Version
he: גרסת נגן

en: Player Version Name
he: שם גרסת הנגן

en: Player Versions
he: גרסת נגן

en: Player bundle cached
he: חבילת הנגן נשמרה במטמון

en: Player supported?
he: נגן נתמך?

en: Playlist
he: רשימת השמעה

en: Playlist %name%
he: רשימת השמעה %name%

en: Playlist %s moved to Folder %s
he: רשימת ההשמעה %s הועברה לתיקיה %s

en: Playlist Content
he: תוכן רשימת השמעה

en: Playlist Dashboard
he: לוח המחוונים של רשימת השמעה

en: Playlist Duration Updates
he: עדכוני משך פלייליסט

en: Playlist Editor
he: עורך רשימות השמעה

en: Playlist Id
he: מזהה רשימת השמעה

en: Playlist converted to global!
he: פלייליסט הומר לגלובאלי!

en: Playlist needs a name to be converted!
he: לפלייליסט צריך שם כדי להמיר!

en: Playlist save order failed!
he: סדר שמירת הפלייליסט נכשל!

en: Playlists
he: רשימות ניגון

en: Plays
he: מחזות

en: Please choose a DataSet field for this element.
he: אנא בחר שדה ערכת נתונים עבור רכיב זה.

en: Please choose a new password
he: אנא בחר סיסמה חדשה

en: Please choose either round-robin or block play order for this list
he: אנא בחר או סדר משחק עגול או חסום עבור רשימה זו

en: Please correct the error with this Widget
he: אנא תקן את השגיאה עם ווידג'ט זה

en: Please enter Application name
he: נא להזין את שם האפליקציה

en: Please enter Layout code
he: נא להזין קוד פריסה

en: Please enter a CMS URL, including http(s)://
he: אנא הזן כתובת אתר של CMS, כולל http(s)://

en: Please enter a CRON expression in the Schedule
he: אנא הזן ביטוי CRON בלוח הזמנים

en: Please enter a Password.
he: נא להזין סיסמה.

en: Please enter a SQL clause for how this dataset should be ordered
he: אנא הזן משפט SQL לאופן שבו יש להזמין מערך נתונים זה

en: Please enter a SQL clause to filter this DataSet.
he: אנא הזן משפט SQL כדי לסנן מערך נתונים זה.

en: Please enter a command name between 1 and 254 characters
he: אנא הזן שם פקודה בין 1 ל-254 תווים

en: Please enter a description between 1 and 1000 characters
he: אנא הזן תיאור בין 1 ל-1000 תווים

en: Please enter a display group name
he: הזן בבקשה את שם קבוצת יחידות השידור

en: Please enter a from date
he: נא להזין תאריך מתאריך

en: Please enter a password for this user.
he: נא להזין סיסמה עבור משתמש זה.

en: Please enter a positive countdown duration
he: אנא הזן משך ספירה לאחור חיובי

en: Please enter a positive warning duration
he: אנא הזן משך אזהרה חיובי

en: Please enter a target
he: נא להזין יעד

en: Please enter a user name for the first administrator account.
he: אנא הזן שם משתמש עבור חשבון המנהל הראשון.

en: Please enter a valid condition
he: נא להזין תנאי חוקי

en: Please enter a valid email address or leave it empty.
he: אנא הזן כתובת אימייל חוקית או השאר אותה ריקה.

en: Please enter a valid formula
he: נא להזין נוסחה חוקית

en: Please enter author name
he: נא להזין את שם המחבר

en: Please enter password for the Admin account.
he: נא להזין סיסמה עבור חשבון הניהול.

en: Please enter play count
he: נא להזין את ספירת המשחקים

en: Please enter playlist name
he: נא להזין את שם הפלייליסט

en: Please enter the URI to a valid ICS feed.
he: אנא הזן את ה-URI לעדכון ICS חוקי.

en: Please enter the URI to a valid RSS feed.
he: אנא הזן את ה-URI לעדכון RSS חוקי.

en: Please enter the name of the database that should be created.
he: נא להזין את שם מסד הנתונים שאמור להיווצר.

en: Please enter the name of the database that should be used.
he: נא להזין את שם מסד הנתונים שבו יש להשתמש.

en: Please enter the name of the database user that should be created.
he: נא להזין את שם משתמש מסד הנתונים שאמור להיווצר.

en: Please enter the name of the database user that should be used.
he: נא להזין את שם משתמש מסד הנתונים שבו יש להשתמש.

en: Please enter the number of minutes you would like to cache ICS feeds.
he: אנא הזן את מספר הדקות שברצונך לשמור עדכוני ICS במטמון.

en: Please enter the number of rows per page. 0 for no pages.
he: נא להזין את מספר השורות בעמוד.

en: Please enter the password
he: נא להזין את הסיסמה

en: Please enter the password you use to connect to %service%
he: אנא הזן את הסיסמה שבה אתה משתמש כדי להתחבר ל-%service%

en: Please enter the private address for XMR.
he: נא להזין את הכתובת הפרטית עבור XMR.

en: Please enter the public address for XMR.
he: אנא הזן את הכתובת הציבורית עבור XMR.

en: Please enter title
he: נא להזין כותרת

en: Please enter your Two Factor authentication code
he: אנא הזן את קוד האימות הדו-גורמי שלך

en: Please enter your new password
he: אנא הזן את הסיסמה החדשה שלך

en: Please enter your password
he: נא להזין את הסיסמה שלך

en: Please fill out all least one field!
he: אנא מלא את כל השדה אחד לפחות!

en: Please fill out all the required fields!
he: אנא מלא את כל השדות הנדרשים!

en: Please note:
he: שימו לב:

en: Please press the back button in your browser.
he: אנא לחץ על כפתור החזרה בדפדפן שלך.

en: Please provide Layout id or Campaign id
he: אנא ספק מזהה פריסה או מזהה מסע פרסום

en: Please provide Layout specific campaign ID
he: אנא ספק מזהה מסע פרסום ספציפי לפריסה

en: Please provide LayoutId
he: אנא ספק LayoutId

en: Please provide Media to Assign
he: אנא ספק מדיה להקצאה

en: Please provide a Layout ID or Campaign ID
he: אנא ספק מזהה פריסה או מזהה מסע פרסום

en: Please provide a Trigger Code
he: אנא ספק קוד טריגר

en: Please provide a body
he: נא לספק גוף

en: Please provide a column heading.
he: אנא ספק כותרת עמודה.

en: Please provide a database host. This is usually localhost.
he: אנא ספק מארח מסד נתונים.

en: Please provide a datatype
he: אנא ספק סוג נתונים

en: Please provide a from/to date.
he: אנא ספק מ/עד תאריך.

en: Please provide a height
he: נא לציין גובה

en: Please provide a layout
he: אנא ספק פריסה

en: Please provide a name
he: אנא ספק שם

en: Please provide a name for the existing database.
he: אנא ספק שם למסד הנתונים הקיים.

en: Please provide a name for the new database.
he: אנא ספק שם למסד הנתונים החדש.

en: Please provide a password for the existing database.
he: אנא ספק סיסמה עבור מסד הנתונים הקיים.

en: Please provide a password for the new database.
he: נא לספק סיסמה למסד הנתונים החדש.

en: Please provide a subject
he: אנא ספק נושא

en: Please provide a user for the existing database.
he: אנא ספק משתמש עבור מסד הנתונים הקיים.

en: Please provide a user for the new database.
he: אנא ספק משתמש עבור מסד הנתונים החדש.

en: Please provide a widgetId
he: אנא ספק מזהה יישומון

en: Please provide a width
he: נא לספק רוחב

en: Please provide an API key
he: אנא ספק מפתח API

en: Please provide an admin user name.
he: אנא ספק שם משתמש של מנהל מערכת.

en: Please provide an alternative column heading %s can not be used.
he: אנא ספק כותרת עמודה חלופית %s לא ניתן להשתמש.

en: Please provide an assetId
he: אנא ספק assetId

en: Please provide the code displayed on the Player screen
he: אנא ספק את הקוד המוצג על מסך הנגן

en: Please provide the remote URL to the file
he: אנא ספק את כתובת האתר המרוחקת לקובץ

en: Please provide trigger code
he: אנא ספק קוד טריגר

en: Please provide valid email address
he: אנא ספק כתובת אימייל חוקית

en: Please provide your Two Factor Authorisation Code
he: אנא ספק את קוד ההרשאה הדו-גורמי שלך

en: Please provide your Two Factor Authorisation Recovery Code
he: אנא ספק את קוד שחזור הרשאות דו-גורמי שלך

en: Please provide your credentials
he: אנא ספק את האישורים שלך

en: Please provide your user name
he: אנא ספק את שם המשתמש שלך

en: Please repeat the new Password.
he: אנא חזור על הסיסמה החדשה.

en: Please save this file to your PC.
he: נא לשמור את הקובץ הזה במחשב האישי שלך.

en: Please scan the following image with your app:
he: אנא סרוק את התמונה הבאה עם האפליקציה שלך:

en: Please select %s
he: אנא בחר %s

en: Please select a Action Type for this event.
he: אנא בחר סוג פעולה עבור אירוע זה.

en: Please select a Action trigger code for this event.
he: אנא בחר קוד הפעלת פעולה עבור אירוע זה.

en: Please select a Campaign for this Event to show
he: אנא בחר מסע פרסום שאירוע זה יוצג

en: Please select a Campaign/Layout for this event.
he: אנא בחר מסע פרסום/פריסה לאירוע זה.

en: Please select a Command for this event.
he: אנא בחר פקודה עבור אירוע זה.

en: Please select a DataSet
he: בחר מבנה נתונים

en: Please select a DataSet for this event.
he: אנא בחר ערכת נתונים עבור אירוע זה.

en: Please select a Layout code for this event.
he: אנא בחר קוד פריסה עבור אירוע זה.

en: Please select a Layout for this Event to show
he: אנא בחר פריסה לאירוע זה להצגה

en: Please select a Layout or Campaign for this Event to show
he: אנא בחר פריסה או מסע פרסום כדי שהאירוע הזה יוצג

en: Please select a Layout to add to this Campaign
he: אנא בחר פריסה להוספה למסע פרסום זה

en: Please select a Layout to assign.
he: אנא בחר פריסה להקצאה.

en: Please select a Playlist to manage
he: אנא בחר רשימת השמעה לניהול

en: Please select a Region
he: אנא בחר אזור

en: Please select a Sync Group for this event.
he: אנא בחר קבוצת סנכרון עבור אירוע זה.

en: Please select a Widget
he: אנא בחר יישומון

en: Please select a clock face.
he: אנא בחר לוח שעון.

en: Please select a column to be the item content
he: אנא בחר עמודה שתהיה תוכן הפריט

en: Please select a column to be the item summary
he: אנא בחר עמודה שתהיה סיכום הפריט

en: Please select a column to be the item title
he: אנא בחר עמודה שתהיה כותרת הפריט

en: Please select a command for this Event.
he: אנא בחר פקודה עבור אירוע זה.

en: Please select a metric
he: אנא בחר מדד

en: Please select a template
he: אנא בחר תבנית

en: Please select a theme for the clock.
he: אנא בחר ערכת נושא לשעון.

en: Please select action Type
he: אנא בחר סוג פעולה

en: Please select at least 1 Playlist to embed
he: אנא בחר לפחות פלייליסט אחד להטמעה

en: Please select at least one option
he: אנא בחר באפשרות אחת לפחות

en: Please select different folder, cannot move Folder to the same Folder
he: אנא בחר תיקיה אחרת, לא יכול להעביר תיקייה לאותה תיקייה

en: Please select existing Sync Group
he: בחר קבוצת סנכרון קיימת

en: Please select lead Display for this sync group
he: אנא בחר תצוגת לידים עבור קבוצת הסנכרון הזו

en: Please select one or more displays
he: אנא בחר מסך אחד או יותר

en: Please select relevant editor which should show this Template
he: אנא בחר עורך רלוונטי שאמור להציג את התבנית הזו

en: Please select the Event Type
he: אנא בחר את סוג האירוע

en: Please select the Menu to use as a source of data for this template.
he: אנא בחר את התפריט שישמש כמקור נתונים עבור תבנית זו.

en: Please select the length for the week names.
he: אנא בחר את האורך עבור שמות השבוע.

en: Please select the type of countdown.
he: אנא בחר את סוג הספירה לאחור.

en: Please select the type of placeholder to use as target.
he: אנא בחר את סוג מציין המיקום שישמש כיעד.

en: Please set Player Software Version
he: אנא הגדר את גרסת תוכנת הנגן

en: Please supply a data type
he: אנא ספק סוג נתונים

en: Please supply a propertyId
he: נא לספק זיהוי נכס

en: Please supply a title
he: נא לספק כותרת

en: Please supply a unique template ID
he: אנא ספק מזהה תבנית ייחודי

en: Please use only alphanumeric characters in Layout Code identifier
he: אנא השתמש רק בתווים אלפאנומריים במזהה קוד פריסה

en: Polish
he: פּוֹלָנִית

en: Portrait
he: דְיוֹקָן

en: Portrait - Current day details, 4 day forecast
he: פורטרט - פרטי היום הנוכחי, תחזית ל-4 ימים

en: Portrait - Current day, 2 day forecast
he: פורטרט - יום נוכחי, תחזית ליומיים

en: Portrait - Current day, 3 day forecast
he: פורטרט - יום נוכחי, תחזית ל-3 ימים

en: Portrait - Current day, 4 day forecast
he: פורטרט - יום נוכחי, תחזית ל-4 ימים

en: Portuguese
he: פורטוגזית

en: Portuguese (Brazil)
he: פורטוגזית (ברזיל)

en: Português Brasil
he: פורטוגזית ברזיל

en: Positioning
he: מיקום

en: Post
he: שֶׁלְאַחַר

en: Post - Dark
he: פוסט - כהה

en: Post Background Colour
he: צבע רקע לפוסט

en: Post Header Text Colour
he: צבע טקסט של כותרת פוסט

en: Post Photo
he: פרסם תמונה

en: Post Text Colour
he: צבע טקסט פוסט

en: Posts with text and image content
he: פוסטים עם תוכן טקסט ותמונה

en: Posts with text only content
he: פוסטים עם תוכן טקסט בלבד

en: Power Cycle
he: מחזור חשמל

en: Power Only
he: כוח בלבד

en: PowerPoint
he: מצגת PowerPoint

en: Powerpoint. PPT, PPS
he: מצגת POWERPOINT. PPS, PPT

en: Preferences
he: העדפות

en: Prefix
he: קידומת

en: Preload?
he: לטעון מראש?

en: Pressure
he: לחץ

en: Prev
he: הקודם

en: Prevent Sleep?
he: למנוע שינה?

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Preview Campaign
he: תצוגה מקדימה של מסע פרסום

en: Preview Draft Layout
he: תצוגה מקדימה של טיוטה פריסת

en: Preview Enabled
he: תצוגה מקדימה מופעלת

en: Preview Enabled?
he: תצוגה מקדימה מופעלת?

en: Preview Layout
he: תצוגה מקדימה של פריסת

en: Preview failed!
he: התצוגה המקדימה נכשלה!

en: Preview in new window
he: תצוגה מקדימה בחלון חדש

en: Preview is disabled
he: התצוגה המקדימה מושבתת

en: Preview media
he: תצוגה מקדימה של מדיה

en: Preview stopped!
he: התצוגה המקדימה הופסקה!

en: Preview your selection in a new tab
he: הצג תצוגה מקדימה של הבחירה שלך בכרטיסייה חדשה

en: Previous
he: קוֹדֵם

en: Previous Item
he: פריט קודם

en: Previous Layout
he: פריסה קודמת

en: Previous Run
he: ריצה קודמת

en: Previous Widget
he: יישומון קודם

en: Previous widget
he: יישומון קודם

en: Price
he: מְחִיר

en: Primary
he: ראשי

en: Print
he: הֶדפֵּס

en: Priority
he: עֲדִיפוּת

en: Priority must be 0 or a positive number
he: העדיפות חייבת להיות 0 או מספר חיובי

en: Priority?
he: עֲדִיפוּת?

en: Privacy Policy
he: מדיניות פרטיות

en: Privacy Url
he: כתובת אתר פרטיות

en: Private Folder
he: תיקיה פרטית

en: Private Item
he: פריט פרטי

en: Problem copying file in the Library Folder
he: בעיה בהעתקת הקובץ בתיקיית הספרייה

en: Problem copying provided file into the Library Folder
he: בעיה בהעתקת הקובץ שסופק לתיקיית הספרייה

en: Problem moving downloaded file into the Library Folder
he: בעיה בהעברת הקובץ שהורד לתיקיית הספרייה

en: Problem moving uploaded file into the Attachment Folder
he: בעיה בהעברת הקובץ שהועלה לתיקיית הקבצים המצורפים

en: Problem moving uploaded file into the Library Folder
he: בעיה בהעברת הקובץ שהועלה לתיקיית הספרייה

en: Problem rendering widget
he: בעיה בעיבוד הווידג'ט

en: Problem with Form Template
he: בעיה בתבנית טופס

en: Processing %d results into %d potential columns
he: עיבוד %d תוצאות ל-%d עמודות פוטנציאליות

en: Processing Result with Data Root %s
he: מעבד תוצאה עם שורש נתונים %s

en: Processing as Multiple Rows
he: עיבוד כשורות מרובות

en: Processing as a Single Row
he: עיבוד כשורה בודדת

en: Processing...
he: מעבד...

en: Product
he: מוּצָר

en: Product Category
he: קטגוריית מוצרים

en: Product Options
he: אפשרויות מוצר

en: Product border colour
he: צבע גבול מוצר

en: Production
he: הֲפָקָה

en: Products for
he: מוצרים עבור

en: Products for
he: מוצרים עבור

en: Profile
he: פּרוֹפִיל

en: Profile Border Colour
he: צבע גבול פרופיל

en: Profile Image
he: תמונת פרופיל

en: Profile Photo
he: תמונת פרופיל

en: Projector
he: מַקרֵן

en: Prominent title with description and name separator
he: כותרת בולטת עם תיאור ומפריד שמות

en: Proof of Play
he: הוכחת משחק

en: Properties
he: מאפיינים

en: Property
he: נֶכֶס

en: Protected
he: מוּגָן

en: Provide Mastodon username to get public statuses from the account.
he: ספק שם משתמש של Mastodon כדי לקבל סטטוסים ציבוריים מהחשבון.

en: Provide a Lower Row Limit.
he: ספק מגבלת שורה תחתונה.

en: Provide a Password which will be required to access settings
he: ספק סיסמה שתידרש כדי לגשת להגדרות

en: Provide a custom clause instead of using the clause builder above.
he: ספק משפט מותאם אישית במקום להשתמש בבונה הסעיפים למעלה.

en: Provide an Upper Row Limit.
he: ספק מגבלת שורה עליונה.

en: Provided CMS Key is invalid
he: מפתח CMS שסופק אינו חוקי

en: Provided CMS URL is invalid
he: כתובת ה-CMS שצוינה אינה חוקית

en: Provided Data Type doesn't exist
he: בתנאי שסוג הנתונים אינו קיים

en: Provided DataSet Column Type doesn't exist
he: בתנאי שסוג העמודה של ערכת נתונים אינו קיים

en: Provided Object not under permission management
he: אובייקט מסופק לא בניהול הרשאות

en: Provided URL is invalid
he: כתובת האתר שסופקה אינה חוקית

en: Provided formula is invalid
he: הנוסחה שסופקה אינה חוקית

en: Provided source is invalid.
he: המקור שסופק אינו חוקי.

en: Provider
he: ספק

en: Provider: %obj%
he: ספק: %obj%

en: Proxy Credentials
he: אישורי פרוקסי

en: Proxy Exceptions
he: חריגות פרוקסי

en: Proxy Port
he: יציאת פרוקסי

en: Proxy URL
he: כתובת פרוקסי

en: Pseudo
he: מְדוּמֶה

en: Publish
he: לְפַרְסֵם

en: Publish %layout%
he: פרסם %layout%

en: Publish Date
he: תאריך פרסום

en: Publish Now?
he: לפרסם עכשיו?

en: Publish failed.
he: הפרסום נכשל.

en: Published
he: פורסם

en: Published %s
he: פורסם %s

en: Published Date
he: תאריך פרסום

en: Published Date Column
he: עמודת תאריך פורסם

en: Publishing
he: הוֹצָאָה לְאוֹר

en: Publishing layouts with set publish dates
he: פרסום פריסות עם תאריכי פרסום מוגדרים

en: Punjabi (India)
he: פנג'בי (הודו)

en: Purge All
he: טהר הכל

en: Purge List Cleanup Start
he: התחל ניקוי רשימת טיהור

en: Purge all Media files
he: נקה את כל קבצי המדיה

en: Quaterly
he: מדי רבעון

en: Query builder
he: בונה שאילתות

en: Query params builder
he: בונה פרמטרים של שאילתות

en: Quick Chart URL
he: כתובת אתר של תרשים מהיר

en: RIGHT NOW
he: עכשיו

en: RSS Feeds for %dataSetName%
he: הזנות RSS עבור %dataSetName%

en: RSS Ticker.
he: טיקר RSS

en: RSS/Atom Feed to be displayed on the Status Dashboard
he: עדכון RSS/Atom שיוצג בלוח המחוונים של המצב

en: Radial
he: רַדִיאָלִי

en: Rain
he: גֶשֶׁם

en: Raining
he: יורד גשם

en: Random Widget each cycle?
he: יישומון אקראי בכל מחזור?

en: Randomise?
he: לעשות אקראי?

en: Range
he: לָנוּעַ

en: Read Only
he: קריאה בלבד

en: Real time?
he: זמן אמת?

en: Reason
he: לְנַמֵק

en: Reassign all items this User owns to the selected User.
he: הקצה מחדש את כל הפריטים שבבעלות המשתמש הזה למשתמש הנבחר.

en: Reassign items to another User
he: הקצה מחדש פריטים למשתמש אחר

en: Reassign objects from this Folder before deleting.
he: הקצה מחדש אובייקטים מתיקיה זו לפני המחיקה.

en: Receive Custom Notifications?
he: האם לקבל התראות מותאמות אישית?

en: Receive DataSet Notifications?
he: האם לקבל התראות על ערכת נתונים?

en: Receive Display Notifications?
he: האם לקבל התראות לתצוגה?

en: Receive Layout Notifications?
he: לקבל הודעות פריסה?

en: Receive Library Notifications?
he: לקבל הודעות ספרייה?

en: Receive Report Notifications?
he: לקבל הודעות דיווח?

en: Receive Schedule Notifications?
he: לקבל הודעות על לוח זמנים?

en: Receive System Notifications?
he: לקבל הודעות מערכת?

en: Reconfigure XMR
he: הגדר מחדש את XMR

en: Record geolocation on each Proof of Play?
he: להקליט מיקום גיאוגרפי בכל הוכחת משחק?

en: Recovery Code
he: קוד שחזור

en: Recovery for Display %s
he: שחזור עבור תצוגה %s

en: Recreate the Problem in a new window.
he: צור מחדש את הבעיה בחלון חדש.

en: Rectangle
he: מַלבֵּן

en: Recurrence Description
he: תיאור הישנות

en: Recurrence End
he: סוף הישנות

en: Recurrence Interval
he: מרווח הישנות

en: Recurrence Repeats On
he: הישנות חוזרת על

en: Recurrence Type
he: סוג הישנות

en: Recurring
he: מַחזוֹרִי

en: Recurring?
he: מַחזוֹרִי?

en: Red
he: אָדוֹם

en: Reference
he: הַפנָיָה

en: Reference 1
he: הפניה 1

en: Reference 2
he: הפניה 2

en: Reference 3
he: הפניה 3

en: Reference 4
he: הפניה 4

en: Reference 5
he: הפניה 5

en: Refresh
he: רענן

en: Refresh the Log
he: רענן את היומן

en: Refresh the Table
he: רענן את הטבלה

en: Region
he: אזור

en: Region Actions:
he: פעולות אזור:

en: Region ID
he: מזהה אזור

en: Region Name
he: שם אזור

en: Region Option not found
he: אפשרות אזור לא נמצאה

en: Region is invalid: Please delete it to validate the Layout!
he: האזור אינו חוקי: נא למחוק אותו כדי לאמת את הפריסה!

en: Region not found
he: האזור לא נמצא

en: Regional
he: אֵזוֹרִי

en: Regular Maintenance
he: תחזוקה שוטפת

en: Relationship Tree
he: עץ זוגיות

en: Release Date
he: תאריך יציאה

en: Released
he: מְשׁוּחרָר

en: Remember Folder tree state globally?
he: זוכר את מצב עץ התיקיות ברחבי העולם?

en: Reminder
he: תִזכּוֹרֶת

en: Reminder for %s
he: תזכורת עבור %s

en: Remote
he: מְרוּחָק

en: Remote Data Path
he: נתיב נתונים מרוחק

en: Remote DataSet %s failed to synchronise
he: מערך הנתונים המרוחק %s נכשל בסנכרון

en: Remote field is required when the column type is set to Remote
he: שדה מרוחק נדרש כאשר סוג העמודה מוגדר למרחוק

en: Remote servers
he: שרתים מרוחקים

en: Remote?
he: מְרוּחָק?

en: Remove
he: לְהַסִיר

en: Remove %layout%
he: הסר %layout%

en: Remove Hashtags?
he: להסיר Hashtags?

en: Remove Mentions?
he: להסיר אזכורים?

en: Remove Old Screenshots
he: הסר צילומי מסך ישנים

en: Remove URLs?
he: להסיר כתובות אתרים?

en: Remove all changes failed!!
he: הסרת כל השינויים נכשלה!!

en: Remove all media not currently in use?
he: להסיר את כל המדיה שאינה בשימוש כעת?

en: Remove any cached data for this display.
he: הסר את כל הנתונים המאוחסנים במטמון עבור תצוגה זו.

en: Remove file from the Media Library
he: הסר את הקובץ מספריית המדיה

en: Remove new lines?
he: להסיר קווים חדשים?

en: Remove old revisions
he: הסר גרסאות ישנות

en: Remove the XMR configuration for this Player and send a rekey action.
he: הסר את תצורת ה-XMR עבור נגן זה ושלח פעולת מפתח מחדש.

en: Removed %d old Display screenshots
he: הוסר %d צילומי מסך ישנים לתצוגה

en: Removed %d rows
he: הוסרו %d שורות

en: Removed Audio
he: אודיו הוסר

en: Rename
he: שנה שם

en: Rename and Delete existing Folders
he: שנה שם ומחק תיקיות קיימות

en: Repeat
he: לַחֲזוֹר עַל

en: Repeat every must be a positive number
he: חזור על כל חייב להיות מספר חיובי

en: Repeat items to fill all data slots?
he: האם לחזור על פריטים כדי למלא את כל חריצי הנתונים?

en: Repeat the new Password for this user.
he: חזור על הסיסמה החדשה עבור משתמש זה.

en: Repeats
he: חוזר

en: Repeats selection is invalid for Always or Daypart events
he: בחירת החזרות אינה חוקית עבור אירועי Always או Daypart

en: Replace
he: לְהַחלִיף

en: Replace Existing Media?
he: להחליף מדיה קיימת?

en: Replace Image
he: החלף תמונה

en: Replace Layout
he: החלף פריסה

en: Replace your Layout with a %obj% template?
he: להחליף את הפריסה שלך בתבנית %obj%?

en: Replace your Layout with a template?
he: להחליף את הפריסה שלך בתבנית?

en: Replacements
he: תחליפים

en: Report
he: דִוּוּחַ

en: Report Fault
he: דיווח תקלה

en: Report Name
he: שם הדוח

en: Report Schedule
he: לוח זמנים לדיווח

en: Report Schedule not found
he: לוח הזמנים לדיווח לא נמצא

en: Report Schedules
he: דוחות מתוזמנים

en: Report Type
he: סוג דוח

en: Report an application fault
he: דווח על תקלה באפליקציה

en: Report class not found
he: השיעור לדווח לא נמצא

en: Report schedule
he: לוח זמנים לדיווח

en: Reported Player Faults
he: דיווח על תקלות נגן

en: Reporting
he: דוחות

en: Reports
he: דוחות

en: Request Screen Shot
he: בקש צילום מסך

en: Request date: {{DATE}}
he: תאריך הבקשה: {{DATE}}

en: Request sent for %s
he: נשלחה בקשה עבור %s

en: Request time: {{TIME}}
he: זמן בקשה: {{TIME}}

en: Required
he: דָרוּשׁ

en: Required Field!
he: שדה חובה!

en: Required Value?
he: ערך נדרש?

en: Required file not found for Display and Dependency
he: הקובץ הנדרש לא נמצא עבור תצוגה ותלות

en: Required file not found for Display and Dependency ID
he: הקובץ הנדרש לא נמצא עבור מזהה תצוגה ותלות

en: Required file not found for Display and Layout Combination
he: הקובץ הנדרש לא נמצא עבור שילוב תצוגה ופריסה

en: Required file not found for Display and Layout Widget
he: הקובץ הנדרש לא נמצא עבור ווידג'ט תצוגה ועיצוב

en: Required file not found for Display and Media Combination
he: הקובץ הנדרש לא נמצא עבור שילוב תצוגה ומדיה

en: Required file not found for Display and Path
he: הקובץ הנדרש לא נמצא עבור תצוגה ונתיב

en: Required?
he: דָרוּשׁ?

en: Reset Password
he: אפס סיסמה

en: Reset Report Schedule
he: אפס את לוח הזמנים של דיווח

en: Reset Secret?
he: לאפס את הסוד?

en: Reset Two Factor Authentication
he: אפס אימות דו-גורמי

en: Reset to previous run
he: אפס להפעלה הקודמת

en: Reset zoom
he: אפס זום

en: Reshow welcome
he: הצג מחדש ברוך הבא

en: Resize Limit
he: שנה מגבלת גודל

en: Resize Threshold
he: שנה גודל סף

en: Resolution
he: רזולוציה

en: Resolution not found
he: הפתרון לא נמצא

en: Resolutions
he: רזולוציות

en: Restart Wifi on connection failure?
he: להפעיל מחדש את ה-Wi-Fi בעת כשל בחיבור?

en: Resting Log Level
he: רמת יומן מנוחה

en: Resume
he: קוֹרוֹת חַיִים

en: Resume Report Schedule
he: לוח זמנים לדיווח המשך

en: Resumed %s
he: חודש %s

en: Retest
he: בדיקה חוזרת

en: Retire
he: לִפְרוֹשׁ

en: Retire %layout%
he: לפרוש את %layout%

en: Retire this layout or not? It will no longer be visible in lists
he: לפרוש את הפריסה הזו או לא?

en: Retire this media?
he: לפרוש את המדיה הזו?

en: Retire this template or not? It will no longer be visible in lists
he: לפרוש תבנית זו או לא?

en: Retire? It will no longer be visible when scheduling
he: לִפְרוֹשׁ?

en: Retired
he: בְּדִימוּס

en: Retired %s
he: פרש %s

en: Retired?
he: בְּדִימוּס?

en: Return Display Groups that directly contain the selected Display.
he: החזר קבוצות תצוגה המכילות ישירות את התצוגה שנבחרה.

en: Return only posts which included attached media.
he: החזר רק פוסטים שכללו מדיה מצורפת.

en: Return to Layout View
he: חזור לתצוגת פריסה

en: Retype New Password
he: הקלד שוב סיסמה חדשה

en: Reverse Landscape
he: נוף הפוך

en: Reverse Portrait
he: דיוקן הפוך

en: Reverse conversion?
he: המרה הפוכה?

en: Revert %target% assignment
he: החזר את ההקצאה של %target%

en: Revert %target% creation
he: החזר את %target% יצירה

en: Revert %target% elements change
he: בטל שינוי של %target% אלמנטים

en: Revert %target% order
he: החזר את ההזמנה של %target%

en: Revert %target% save
he: החזר שמירה של %target%

en: Revert %target% transformation
he: החזר את השינוי של %target%

en: Revert failed: %error%
he: ההחזרה נכשלה: %error%

en: Revert last change
he: החזר את השינוי האחרון

en: Revised
he: מתוקן

en: Revoke
he: לְבַטֵל

en: Revoke Access for this Application
he: בטל גישה לאפליקציה זו

en: Rich Text
he: טקסט עשיר

en: Right
he: יָמִינָה

en: Right click a Folder for further Options
he: לחץ לחיצה ימנית על תיקיה לאפשרויות נוספות

en: Right now
he: עכשיו

en: Right to Left (RTL)
he: מימין לשמאל (RTL)

en: Romanian
he: רומנית

en: Rotation
he: רוֹטַציָה

en: Round Border
he: גבול עגול

en: Round cells with multi colours and a full coloured header.
he: תאים עגולים עם רב צבעים וכותרת צבעונית מלאה.

en: Round-robin
he: עגול רובין

en: Route is available through the API
he: המסלול זמין דרך ה-API

en: Row Limit
he: מגבלת שורה

en: Row Menu
he: תפריט שורה

en: Rows per page
he: שורות לכל עמוד

en: Run
he: לָרוּץ

en: Run Intent
he: הפעל את Intent

en: Run Now
he: הרץ עכשיו

en: Run Now set on %s
he: הפעל עכשיו מוגדר על %s

en: Run Task Now
he: הפעל את המשימה עכשיו

en: Run Test-Request for %s
he: הפעל Test-Request עבור %s

en: Run at CMS Time?
he: לרוץ בזמן CMS?

en: Run once a day, midnight
he: רוץ פעם ביום, חצות

en: Run once a month, midnight, first of month
he: רוץ פעם בחודש, חצות, ראשון בחודש

en: Run once a week, midnight on Monday
he: רוץ פעם בשבוע, חצות ביום שני

en: Run once a year, midnight, Jan. 1
he: רוץ פעם בשנה, חצות, 1 בינואר

en: Run report results: %s.
he: הפעל תוצאות דוח: %s.

en: Run through the library and remove unused and unnecessary files
he: הפעל דרך הספרייה והסר קבצים שאינם בשימוש ומיותרים

en: Russian
he: רוּסִי

en: SOAP Extension
he: תוסף SOAP

en: STS Time out
he: STS פסק זמן

en: Saturday
he: שַׁבָּת

en: Saturdays and Sundays wont be shown.
he: ימי שבת וראשון לא יוצגו.

en: Save
he: שמירה

en: Save Template
he: שמור תבנית

en: Save all changes failed!
he: שמירת כל השינויים נכשלה!

en: Save as
he: שמור בשם

en: Save changes
he: שמור שינויים

en: Save editor changes
he: שמור שינויים בעורך

en: Save order failed: %error%
he: שמירת ההזמנה נכשלה: %error%

en: Save this Layout as a Template?
he: האם לשמור פריסה זו כתבנית?

en: Saved %s
he: נשמר %s

en: Saved Report Converted to Schema Version 2
he: דוח שמור הומר לגרסה 2 של סכימה

en: Saved Reports
he: דוחות שמורים

en: Saved as
he: נשמר בשם

en: Saved elements
he: אלמנטים שמורים

en: Saved report cannot be deleted
he: לא ניתן למחוק דוח שמור

en: Saved reports
he: דוחות שמורים

en: Saving into root folder is disabled, please select a different folder
he: שמירה בתיקיית השורש מושבתת, אנא בחר תיקיה אחרת

en: Scale
he: סוּלָם

en: Scale - Weather background only
he: קנה מידה - רקע מזג האוויר בלבד

en: Scale Content?
he: קנה מידה של תוכן?

en: Scale Percentage
he: אחוז קנה מידה

en: Scale element when scaling containing group.
he: רכיב קנה מידה בעת שינוי קנה מידה המכיל קבוצה.

en: Scale to height
he: קנה מידה לגובה

en: Scale to view
he: קנה מידה לצפייה

en: Scale to width
he: קנה מידה לרוחב

en: Scale type
he: סוג קנה מידה

en: Scale with group
he: קנה מידה עם קבוצה

en: Schedule
he: תיזמון

en: Schedule Calendar - Dark
he: לוח שנה - כהה

en: Schedule Calendar - Light
he: לוח זמנים - קל

en: Schedule Criteria
he: קריטריונים ללוח זמנים

en: Schedule Criteria Cache Period
he: תקופת מטמון של קריטריוני לוח זמנים

en: Schedule Event
he: תזמון אירוע

en: Schedule ID
he: מזהה לוח זמנים

en: Schedule Name
he: שם לוח הזמנים

en: Schedule criteria updates sent to players.
he: עדכוני קריטריונים של לוח זמנים שנשלחו לשחקנים.

en: Schedule reminder
he: תזכורת ללוח זמנים

en: Schedule with view sharing?
he: לקבוע מועד עם שיתוף צפיות?

en: Scheduled At
he: מתוכנן בשעה

en: Scheduling
he: תזמון

en: Scopes
he: היקפים

en: Scottish Gaelic
he: גאלית סקוטית

en: Screen Dimensions
he: מידות מסך

en: Screen Name
he: שם מסך

en: Screen Shot Size
he: גודל צילום מסך

en: Screen Size
he: גודל מסך

en: Screen name
he: שם מסך

en: Screen shot interval
he: מרווח צילום מסך

en: Screen shot?
he: צילום מסך?

en: Screen size
he: גודל מסך

en: Scroll Horizontal
he: גלול אופקי

en: Scroll Vertical
he: גלול אנכי

en: Scroll to selected widget
he: גלול אל הווידג'ט שנבחר

en: Search
he: לְחַפֵּשׂ

en: Search for Layout Templates
he: חפש תבניות פריסה

en: Search for templates available from the %obj%.
he: חפש תבניות זמינות ב-%obj%.

en: Search in all folders
he: חפש בכל התיקיות

en: Search on
he: חפש הלאה

en: Search:
he: לְחַפֵּשׂ:

en: Second factor secret
he: סוד הגורם השני

en: Secondary
he: משני

en: Secondary steps colour
he: צבע שלבים משניים

en: Seconds
he: שניות

en: Seconds hand colour
he: צבע יד שניות

en: Seconds this event should be scheduled for
he: שניות צריך לתזמן את האירוע הזה

en: Section
he: סָעִיף

en: Seeding Database
he: מאגר זריעה

en: Select
he: בחירה

en: Select All
he: בחר הכל

en: Select DataSet Field
he: בחר שדה ערכת נתונים

en: Select Folder
he: בחר תיקייה

en: Select Lead Display for this sync group
he: בחר תצוגת לידים עבור קבוצת הסנכרון הזו

en: Select Media
he: בחר מדיה

en: Select Playlist
he: בחר רשימת השמעה

en: Select a campaign
he: בחר מסע פרסום

en: Select a custom font - leave empty to use the default font.
he: בחר גופן מותאם אישית - השאר ריק כדי להשתמש בגופן ברירת המחדל.

en: Select a dataset to display appearance options.
he: בחר מערך נתונים כדי להציג אפשרויות מראה.

en: Select a display
he: בחר תצוגה

en: Select a property to display inputs
he: בחר מאפיין להצגת קלט

en: Select a range
he: בחר טווח

en: Select a type and an item (i.e., layout/media/tag)
he: בחר סוג ופריט (כלומר פריסה/מדיה/תג)

en: Select an Image
he: בחר תמונה

en: Select an Image or Video
he: בחר תמונה או וידאו

en: Select data connector source.
he: בחר מקור מחבר נתונים.

en: Select media to add
he: בחר מדיה להוספה

en: Select one or more rows to delete
he: בחר שורה אחת או יותר למחיקה

en: Select or create a Widget to be loaded
he: בחר או צור ווידג'ט לטעינה

en: Select sharing to grant to this application (scopes).
he: בחר שיתוף כדי להעניק לאפליקציה זו (היקפים).

en: Select source type of the provided remote Dataset URL
he: בחר את סוג המקור של כתובת ה-URL של ערכת הנתונים המרוחקת שסופקה

en: Select tags to be displayed.
he: בחר תגים שיוצגו.

en: Select the Column Type
he: בחר את סוג העמודה

en: Select the audio file that should be played when this Widget starts.
he: בחר את קובץ השמע שאמור להתנגן כאשר יישומון זה מופעל.

en: Select the dashboards type below
he: בחר את סוג לוחות המחוונים למטה

en: Select the date and time to publish the layout
he: בחר את התאריך והשעה לפרסום הפריסה

en: Select the end date for this DMA
he: בחר את תאריך הסיום של ה-DMA הזה

en: Select the end date for this campaign
he: בחר את תאריך הסיום של מסע פרסום זה

en: Select the end time for this DMA
he: בחר את שעת הסיום עבור DMA זה

en: Select the end time for this event
he: בחר את שעת הסיום לאירוע זה

en: Select the end time for this widget
he: בחר את שעת הסיום עבור הווידג'ט הזה

en: Select the language you would like to use.
he: בחר את השפה שבה תרצה להשתמש.

en: Select the start date for this DMA
he: בחר את תאריך ההתחלה עבור DMA זה

en: Select the start date for this campaign
he: בחר את תאריך ההתחלה של מסע פרסום זה

en: Select the start time for this DMA
he: בחר את שעת ההתחלה עבור DMA זה

en: Select the start time for this event
he: בחר את שעת ההתחלה של אירוע זה

en: Select the start time for this widget
he: בחר את שעת ההתחלה של הווידג'ט הזה

en: Select the target date and time.
he: בחר את התאריך והשעה היעד.

en: Select the target for the Trigger
he: בחר את היעד עבור הטריגר

en: Select the task you would like to run
he: בחר את המשימה שברצונך להפעיל

en: Select the type of Repeat required for this Event.
he: בחר את סוג החזרה הנדרש עבור אירוע זה.

en: Select the type of event to schedule
he: בחר את סוג האירוע לתזמן

en: Select the units you would like to use.
he: בחר את היחידות שבהן תרצה להשתמש.

en: Select to create a new database
he: בחר כדי ליצור מסד נתונים חדש

en: Select to provide a specific duration for this Widget
he: בחר כדי לספק משך זמן ספציפי עבור ווידג'ט זה

en: Select widget or create a new one
he: בחר ווידג'ט או צור אחד חדש

en: Selected
he: נִבחָר

en: Selected Tags
he: תגים נבחרים

en: Selected item is not shared with you with edit permission!
he: הפריט שנבחר לא משותף איתך עם הרשאת עריכה!

en: Semicolon
he: נְקוּדָה וּפְסִיק

en: Send Command
he: שלח פקודה

en: Send Reset
he: שלח איפוס

en: Send Schedule in advance?
he: לשלוח לוח זמנים מראש?

en: Send backwards
he: שלח לאחור

en: Send files in advance?
he: לשלוח קבצים מראש?

en: Send progress while downloading
he: שלח התקדמות בזמן ההורדה

en: Send repeat Display Timeouts
he: שלח פסק זמן חוזר לתצוגה

en: Send to back
he: שלח לגב

en: Sending email address
he: שולח כתובת מייל

en: Sending email address in CMS Settings is not configured
he: שליחת כתובת דואר אלקטרוני בהגדרות CMS אינה מוגדרת

en: Sending email name
he: שולח שם מייל

en: Separator
he: מפריד

en: September
he: ספטמבר

en: Serbian
he: סרבית

en: Serbian (Cyrillic)
he: סרבית (קירילית)

en: Server
he: שרת

en: Server Key
he: קוד שרת

en: Server Mode
he: מצב שרת

en: Session
he: סטאטוס משתמש

en: Session has expired, please log in again
he: פג תוקף ההפעלה, אנא היכנס שוב

en: Sessions
he: הפעלות

en: Set Bandwidth
he: הגדר רוחב פס

en: Set Default Layout
he: הגדר פריסת ברירת מחדל

en: Set Expiry Dates
he: הגדר תאריכי תפוגה

en: Set Home Folder
he: הגדר את תיקיית הבית

en: Set The same Layout on all displays?
he: להגדיר את אותה פריסה בכל הצגים?

en: Set View, Edit and Delete Sharing for Widgets and Playlists
he: הגדר הצג, ערוך ומחק שיתוף עבור ווידג'טים ורשימות השמעה

en: Set a display order for this item to appear
he: הגדר סדר תצוגה להופעת פריט זה

en: Set a duration?
he: להגדיר משך זמן?

en: Set a home folder for a user
he: הגדר תיקיית בית עבור משתמש

en: Set a home folder to use as the default folder for new content.
he: הגדר תיקיית בית לשימוש כתיקיית ברירת המחדל עבור תוכן חדש.

en: Set a priority for this DMA. Higher priorities take precedence.
he: הגדר עדיפות עבור DMA זה.

en: Set as Home
he: הגדר כבית

en: Set home folder
he: הגדר תיקיית בית

en: Set the allowed key input for the monitor.
he: הגדר את קלט המפתח המותר עבור הצג.

en: Set the default timezone for the application
he: הגדר את אזור הזמן המוגדר כברירת מחדל עבור היישום

en: Set the font size
he: הגדר את גודל הגופן

en: Set the scale for the text element on the calendar.
he: הגדר את קנה המידה עבור רכיב הטקסט בלוח השנה.

en: Set to expire
he: הגדר לפוג

en: Set to start
he: הגדר להתחיל

en: Setting
he: סְבִיבָה

en: Settings
he: הגדרות

en: Settings File System Permissions
he: הגדרות הרשאות מערכת קבצים

en: Settings Profile?
he: פרופיל הגדרות?

en: Settings Updated
he: ההגדרות עודכנו

en: Shadow
he: צֵל

en: Shadow Blur
he: טשטוש צללים

en: Shadow Y Offset
he: Shadow Y offset

en: Share
he: לַחֲלוֹק

en: Share of Voice must be a whole number between 0 and 3600
he: Share of Voice חייב להיות מספר שלם בין 0 ל-3600

en: Share option Updated
he: אפשרות השיתוף עודכנה

en: Shared Schedule?
he: לוח זמנים משותף?

en: Shared with:
he: משותף עם:

en: Sharing
he: שיתוף

en: Sharing Colouring
he: שיתוף צביעה

en: Sharing for %objectName%
he: שיתוף עבור %objectName%

en: Sharing form requested without an object
he: טופס שיתוף מבוקש ללא אובייקט

en: Sharing requested without an entity
he: התבקש שיתוף ללא ישות

en: Sharpness
he: חַדוּת

en: Shelf-edge Display
he: מסך מדפים

en: Shell Command
he: פקודות SHELL

en: Shell Command Allow List
he: רשימת היתרים של פקודת מעטפת

en: Short
he: קָצָר

en: Should Displays be forced to use HTTPS connection to the CMS?
he: האם יש לאלץ את המסכים להשתמש בחיבור HTTPS ל-CMS?

en: Should Hashtags (#something) be removed from the Mastodon Post?
he: האם יש להסיר Hashtags (#משהו) מה-Mastodon Post?

en: Should Layouts be automatically Published?
he: האם יש לפרסם פריסות באופן אוטומטי?

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
he: האם סרטונים שאנחנו לא מצליחים להפעיל צריכים להיות ברשימה השחורה ולא לנסות עוד?

en: Should events with descriptions display them?
he: האם אירועים עם תיאורים צריכים להציג אותם?

en: Should items be shown side by side?
he: האם צריך להציג פריטים זה לצד זה?

en: Should members of this Group receive DataSet notification emails?
he: האם חברים בקבוצה זו צריכים לקבל הודעות דואר אלקטרוני של סט נתונים?

en: Should members of this Group receive Layout notification emails?
he: האם חברים בקבוצה זו צריכים לקבל הודעות אימייל עם הודעות פריסה?

en: Should members of this Group receive Library notification emails?
he: האם חברים בקבוצה זו צריכים לקבל הודעות דואר אלקטרוני של ספרייה?

en: Should members of this Group receive Report notification emails?
he: האם חברים בקבוצה זו צריכים לקבל הודעות דואר אלקטרוני?

en: Should members of this Group receive Schedule notification emails?
he: האם חברים בקבוצה זו צריכים לקבל הודעות אימייל על לוח זמנים?

en: Should members of this Group receive system notifications?
he: האם חברים בקבוצה זו צריכים לקבל הודעות מערכת?

en: Should mentions (@someone) be removed from the Mastodon Post?
he: האם יש להסיר אזכורים (@מישהו) מה-Mastodon Post?

en: Should new Video Widgets default to Muted?
he: האם Widgets וידאו חדשים צריכים להיות מושתקים כברירת מחדל?

en: Should new lines (\n) be removed from content?
he: האם יש להסיר שורות חדשות (\n) מהתוכן?

en: Should new widgets default to Muted?
he: האם ווידג'טים חדשים צריכים להיות כברירת מחדל מושתק?

en: Should the CMS send future schedule information to Players?
he: האם ה-CMS צריך לשלוח מידע על לוח זמנים עתידי לשחקנים?

en: Should the Player information screen require the CTRL key?
he: האם מסך פרטי הנגן צריך לדרוש את מקש CTRL?

en: Should the Table headings be shown?
he: האם יש להציג את כותרות הטבלה?

en: Should the application icon be shown in the task bar?
he: האם סמל היישום צריך להיות מוצג בשורת המשימות?

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
he: האם האפליקציה צריכה לשלוח הוכחה לסטטיסטיקה של משחק ל-CMS.

en: Should the audio loop if it finishes before the provided duration?
he: האם לולאת השמע צריכה להסתיים לפני משך הזמן המסופק?

en: Should the audio loop if it finishes before the widget has finished?
he: האם לולאת השמע צריכה להסתיים לפני שהווידג'ט הסתיים?

en: Should the cache for this remote DataSet be cleared?
he: האם יש לנקות את המטמון עבור מערך נתונים מרוחק זה?

en: Should the calendar show a marker for the current time?
he: האם על היומן להציג סמן לשעה הנוכחית?

en: Should the circle have an outline?
he: האם למעגל צריך להיות קו מתאר?

en: Should the clock show seconds or not?
he: האם השעון צריך להראות שניות או לא?

en: Should the copyright text be bold?
he: האם טקסט זכויות היוצרים צריך להיות מודגש?

en: Should the copyright text be italicised?
he: האם הטקסט של זכויות היוצרים צריך להיות נטוי?

en: Should the copyright text be underlined?
he: האם יש להדגיש את טקסט זכויות היוצרים?

en: Should the currently unavailable products appear in the menu?
he: האם המוצרים שאינם זמינים כרגע צריכים להופיע בתפריט?

en: Should the embedded content be scaled along with the layout?
he: האם יש לשנות את קנה המידה של התוכן המוטבע יחד עם הפריסה?

en: Should the hexagon have an outline?
he: האם למשושה צריך קו מתאר?

en: Should the image have a shadow?
he: האם לתמונה צריך להיות צל?

en: Should the image have rounded corners?
he: האם לתמונה צריכה להיות פינות מעוגלות?

en: Should the image have some transparency? Choose from 0 to 100.
he: האם התמונה צריכה להיות שקיפות מסוימת?

en: Should the navigation side bar be hidden for this User?
he: האם סרגל הצד הניווט צריך להיות מוסתר עבור משתמש זה?

en: Should the pentagon have an outline?
he: האם לפנטגון צריך להיות מתאר?

en: Should the rectangle have an outline?
he: האם למלבן צריך להיות קו מתאר?

en: Should the rectangle have rounded corners?
he: האם למלבן צריך להיות פינות מעוגלות?

en: Should the selected template have a header?
he: האם לתבנית שנבחרה צריכה להיות כותרת עליונה?

en: Should the shape scale to fit the element area?
he: האם הצורה צריכה להתאים לאזור האלמנט?

en: Should the square have rounded corners?
he: האם לריבוע צריך להיות פינות מעוגלות?

en: Should the text be bold?
he: האם הטקסט צריך להיות מודגש?

en: Should the text be italicised?
he: האם הטקסט צריך להיות נטוי?

en: Should the text be justified?
he: האם יש להצדיק את הטקסט?

en: Should the text be underlined?
he: האם יש להדגיש את הטקסט?

en: Should the text have a shadow?
he: האם לטקסט צריך להיות צל?

en: Should the text wrap to the next line?
he: האם הטקסט צריך לעבור לשורה הבאה?

en: Should the triangle have an outline?
he: האם למשולש צריך להיות קו מתאר?

en: Should the value for this Column be required?
he: האם יש לדרוש את הערך עבור עמודה זו?

en: Should the video be muted?
he: האם צריך להשתיק את הסרטון?

en: Should the video loop if it finishes before the provided duration?
he: האם לולאת הווידאו צריכה להסתיים לפני משך הזמן המסופק?

en: Should the widget overflow the region?
he: האם היישומון צריך לעלות על האזור?

en: Should this Product appear as available?
he: האם המוצר הזה צריך להופיע כזמין?

en: Should this User be forced to change password next time they log in?
he: האם צריך להכריח את המשתמש הזה לשנות סיסמה בפעם הבאה שהוא מתחבר?

en: Should this User receive DataSet notification emails?
he: האם משתמש זה אמור לקבל הודעות דואר אלקטרוני של סט נתונים?

en: Should this User receive Layout notification emails?
he: האם משתמש זה אמור לקבל הודעות אימייל עם הודעות פריסה?

en: Should this User receive Library notification emails?
he: האם משתמש זה אמור לקבל הודעות דואר אלקטרוני של ספרייה?

en: Should this User receive Report notification emails?
he: האם משתמש זה אמור לקבל הודעות דואר אלקטרוני?

en: Should this User receive Schedule notification emails?
he: האם משתמש זה צריך לקבל הודעות דואר אלקטרוני על לוח זמנים?

en: Should this User receive system notifications?
he: האם משתמש זה אמור לקבל הודעות מערכת?

en: Should this User see the new user guide when they log in?
he: האם המשתמש הזה צריך לראות את המדריך למשתמש החדש כאשר הוא מתחבר?

en: Should this layout only be shown on selected day parts?
he: האם פריסה זו צריכה להיות מוצגת רק בחלקי יום נבחרים?

en: Should we connect to this partners test or production system?
he: האם עלינו להתחבר למערכת הבדיקה או הייצור של השותפים הזו?

en: Should we copy all members to the new Display Group?
he: האם עלינו להעתיק את כל החברים לקבוצת התצוגה החדשה?

en: Should we copy all tags to the new Display Group?
he: האם עלינו להעתיק את כל התגים לקבוצת התצוגה החדשה?

en: Should we copy all the row data from the original dataSet?
he: האם עלינו להעתיק את כל נתוני השורות ממערך הנתונים המקורי?

en: Show
he: הצגה

en: Show All
he: הצג הכל

en: Show Environment checks
he: הצג בדיקות סביבה

en: Show Full Screen?
he: להציג מסך מלא?

en: Show Javascript and CSS controls.
he: הצג פקדי Javascript ו-CSS.

en: Show Layouts active on the selected Display / Display Group
he: הצג פריסות פעילות בקבוצת התצוגה / התצוגה שנבחרה

en: Show Outline
he: הצג מתאר

en: Show Overflow
he: הצג הצפה

en: Show Paged
he: הצג דפדוף

en: Show Seconds?
he: להראות שניות?

en: Show System tags?
he: להציג תגי מערכת?

en: Show Unavailable Products?
he: להציג מוצרים לא זמינים?

en: Show _MENU_ entries
he: הצג ערכים של _MENU_

en: Show a separator between items?
he: להראות מפריד בין פריטים?

en: Show advanced controls?
he: להציג פקדים מתקדמים?

en: Show as a filter option on the Data Entry Page?
he: להציג כאפשרות סינון בדף הזנת נתונים?

en: Show category images?
he: להציג תמונות קטגוריות?

en: Show command preview!
he: הצג תצוגה מקדימה של פקודה!

en: Show current events and hide all other events from the feed.
he: הצג אירועים נוכחיים והסתרת כל שאר האירועים מהעדכון.

en: Show event Layout regardless of User permission?
he: להציג פריסת אירוע ללא קשר להרשאת המשתמש?

en: Show event description?
he: להציג את תיאור האירוע?

en: Show existing recovery codes
he: הצג קודי שחזור קיימים

en: Show fallback data
he: הצג נתוני החלפה

en: Show header?
he: להציג כותרת?

en: Show inner digital clock?
he: להראות שעון דיגיטלי פנימי?

en: Show items belong to a report.
he: הצג פריטים שייכים לדוח.

en: Show items owned by the selected User.
he: הצג פריטים בבעלות המשתמש שנבחר.

en: Show items owned by users in the selected User Group.
he: הצג פריטים בבעלות משתמשים בקבוצת המשתמשים שנבחרה.

en: Show items side by side?
he: להציג פריטים זה לצד זה?

en: Show items which match the provided code
he: הצג פריטים התואמים לקוד שסופק

en: Show label?
he: להציג תווית?

en: Show more
he: הצג עוד

en: Show now marker?
he: להראות עכשיו סמן?

en: Show only current events?
he: להציג רק אירועים אקטואליים?

en: Show only events scheduled directly on selected Displays/Groups
he: הצג רק אירועים המתוזמנים ישירות בתצוגות/קבוצות שנבחרו

en: Show only local/remote server posts.
he: הצג רק הודעות שרת מקומיות/מרוחקות.

en: Show only tags with values?
he: להציג רק תגים עם ערכים?

en: Show product images?
he: להציג תמונות מוצר?

en: Show raw body data
he: הצג נתוני גוף גולמיים

en: Show raw data
he: הצג נתונים גולמיים

en: Show raw headers
he: הצג כותרות גולמיות

en: Show seconds hand?
he: להראות מחוג שניות?

en: Show steps?
he: להראות שלבים?

en: Show the Logo on report exports?
he: האם להציג את הלוגו בייצוא דוחות?

en: Show the icon in the task bar?
he: האם להציג את הסמל בשורת המשימות?

en: Show the table headings?
he: הראה את כותרות הטבלה?

en: Show when onboarding a new user?
he: להראות בעת העלאת משתמש חדש?

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
he: מציג 0 עד 0 מתוך 0 ערכים

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
he: מציג _START_ עד _END_ מתוך _TOTAL_ ערכים

en: Showing sample data
he: מציג נתונים לדוגמה

en: Shrink
he: לְצַמֵק

en: Shuffle
he: לְעַרְבֵּב

en: Simple white table with rounded rows.
he: שולחן לבן פשוט עם שורות מעוגלות.

en: SimpleXML is used to parse RSS feeds and other XML data sources
he: SimpleXML משמש לניתוח הזנות RSS ומקורות נתונים אחרים של XML

en: Sindhi
he: סינדהי

en: Single Display
he: תצוגה יחידה

en: Sinhala
he: סינהאלה

en: Size
he: גודל

en: Size (bytes)
he: גודל (בתים)

en: Size and coordinates must be generic
he: הגודל והקואורדינטות חייבים להיות כלליים

en: Size of media items
he: גודל פריטי מדיה

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Smart Mirror
he: מראה חכמה

en: Snap to Borders
he: הצמד לגבולות

en: Snap to Elements
he: הצמד לאלמנטים

en: Snap to Grid
he: הצמד לרשת

en: Snippets
he: קטעים

en: Snow
he: שֶׁלֶג

en: Snowing
he: יורד שלג

en: Social Media
he: מדיה חברתית

en: Solid
he: מוּצָק

en: Solid Arrow
he: חץ מוצק

en: Something went wrong!
he: משהו השתבש!

en: Sorry but a file based Widget must be assigned not created
he: מצטערים, אבל יש להקצות ווידג'ט מבוסס קבצים לא נוצר

en: Sorry the form has expired. Please refresh.
he: מצטערים שהטופס פג.

en: Sorry there has been an unknown error.
he: מצטער, הייתה שגיאה לא ידועה.

en: Sorry this account does not exist or cannot be authenticated.
he: מצטערים שהחשבון הזה לא קיים או שלא ניתן לאמת אותו.

en: Sorry this function is disabled.
he: מצטערים שהפונקציה הזו מושבתת.

en: Sorry we cannot delete a system connector.
he: מצטערים שאנחנו לא יכולים למחוק מחבר מערכת.

en: Sorry we could not find that page.
he: מצטערים שלא הצלחנו למצוא את הדף הזה.

en: Sorry, Fonts do not have any editable properties.
he: מצטערים, לגופנים אין מאפיינים הניתנים לעריכה.

en: Sorry, no items have been selected.
he: מצטערים, לא נבחרו פריטים.

en: Sorry, you are not allowed to directly access this page.
he: מצטערים, אינך מורשה לגשת ישירות לדף זה.

en: Sort by
he: מיין לפי

en: Sort descending?
he: מיון יורד?

en: Sort?
he: סוּג?

en: Source
he: מָקוֹר

en: South
he: דָרוֹם

en: South East
he: דרום מזרח

en: South West
he: דרום מערב

en: Southeast
he: דְרוֹם מִזְרָח

en: Southwest
he: דְרוֹם מַעֲרָב

en: Space
he: מֶרחָב

en: Spanish
he: סְפָרַדִית

en: Spanish (Dominican Republic)
he: ספרדית (הרפובליקה הדומיניקנית)

en: Spanish (Mexico)
he: ספרדית (מקסיקו)

en: Spanish (United States)
he: ספרדית (ארצות הברית)

en: Specified Media item is not in use.
he: פריט המדיה שצוין אינו בשימוש.

en: Specified Playlist item is not in use.
he: פריט רשימת השמעה שצוין אינו בשימוש.

en: Speed
he: מְהִירוּת

en: Spend
he: לְבַלוֹת

en: Spot Fill
he: מילוי כתמים

en: Spot Length
he: אורך נקודה

en: Spot length must be empty, 0 or a positive number
he: אורך הנקודה חייב להיות ריק, 0 או מספר חיובי

en: Spots
he: כתמים

en: Square - Current day
he: ריבוע - היום הנוכחי

en: Square - Detailed weather
he: כיכר - מזג אוויר מפורט

en: Square - Forecast squared with background
he: ריבוע - תחזית בריבוע עם רקע

en: Squared
he: בריבוע

en: Standard
he: תֶקֶן

en: Start
he: מ

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Start Import
he: התחל ייבוא

en: Start Replace
he: התחל החלפה

en: Start Time
he: זמן התחלה

en: Start Upload
he: התחל להעלות

en: Start again
he: התחל שוב

en: Start at the current time?
he: להתחיל בשעה הנוכחית?

en: Start delay for device start up
he: עיכוב התחלה להפעלת המכשיר

en: Start during device start up?
he: האם להפעיל במהלך הפעלת המכשיר?

en: Start time
he: שעת התחלה

en: Start time cannot be earlier than today
he: זמן ההתחלה לא יכול להיות מוקדם מהיום

en: Start upload
he: התחל להעלות

en: Start/End time are empty or in an incorrect format
he: שעת התחלה/סיום ריקות או בפורמט שגוי

en: Static Templates
he: תבניות סטטיות

en: Statistics
he: סטטיסטיקה

en: Stats Archive
he: ארכיון סטטיסטיקות

en: Stats Export %s to %s - %s
he: סטטיסטיקה ייצוא %s אל %s - %s

en: Stats?
he: סטטיסטיקות?

en: Status
he: סטטוס

en: Status Dashboard
he: סטאטוס לוח מחוונים

en: Status Dashboard Widget
he: ווידג'ט של לוח המחוונים של מצב

en: Status Pending
he: סטטוס בהמתנה

en: Stencils
he: שבלונות

en: Steps colour
he: צבע שלבים

en: Stock Icon
he: סמל מלאי

en: Stocks
he: מניות

en: Stocks - Group 1
he: מניות - קבוצה 1

en: Stocks - Single 1
he: מניות - רווק 1

en: Stocks - Single 2
he: מניות - רווק 2

en: Stocks 1
he: מניות 1

en: Stocks 2
he: מניות 2

en: Stocks Custom HTML
he: מניות HTML מותאם אישית

en: Stocks Module
he: מודול מניות

en: Stocks data invalid
he: נתוני המניות אינם חוקיים

en: Stop Layout preview
he: עצור תצוגה מקדימה של פריסה

en: Stop Syncing
he: הפסק לסנכרן

en: Stop the player PC power management from Sleeping the PC
he: עצור את ניהול החשמל של המחשב הנגן ממצב שינה של המחשב

en: Storage Available
he: אחסון זמין

en: Storage Free %
he: אחסון חינם %

en: Storage Total
he: אחסון

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
he: לאחסן משאבי HTML באחסון הפנימי?

en: Stretch
he: לִמְתוֹחַ

en: String
he: מחרוזת

en: String template with placeholders
he: תבנית מחרוזת עם מצייני מיקום

en: Striped blue table with darker blue header.
he: שולחן כחול פסים עם כותרת כחולה כהה יותר.

en: Style
he: סִגְנוֹן

en: Style Sheet
he: גיליון סגנון

en: Sub-Playlist
he: סאב פלייליסט

en: Subject
he: נוֹשֵׂא

en: Success
he: הַצלָחָה

en: Suffix
he: סִיוֹמֶת

en: Summarize
he: לְסַכֵּם

en: Summary
he: תַקצִיר

en: Summary Chart
he: טבלת סיכום

en: Summary Column
he: טור סיכום

en: Sunday
he: יוֹם רִאשׁוֹן

en: Super Admin
he: סופר אדמין

en: Super Resolution
he: סופר רזולוציה

en: Support for uploading large files is recommended.
he: מומלצת תמיכה בהעלאת קבצים גדולים.

en: Supported?
he: נתמך?

en: Swahili
he: סוואהילית

en: Swati
he: סוואטי

en: Swedish
he: שוודית

en: Switch Delay
he: השהיית מתג

en: Switch Delay value cannot be negative
he: ערך השהיית מתג לא יכול להיות שלילי

en: Switched to Debug Mode
he: עבר למצב ניפוי באגים

en: Switched to Normal Mode
he: עבר למצב רגיל

en: Symbol
he: סֵמֶל

en: Sync Group
he: קבוצת סנכרון

en: Sync Group not found
he: קבוצת סנכרון לא נמצאה

en: Sync Groups
he: סנכרון קבוצות

en: Sync Publisher Port cannot be empty
he: יציאת Sync Publisher לא יכולה להיות ריקה

en: Synchronised
he: מסונכרן

en: Synchronised Content
he: תוכן מסונכרן

en: Synchronised Event
he: אירוע מסונכרן

en: Synchronised Mirrored Content
he: תוכן שיקוף מסונכרן

en: System
he: מַעֲרֶכֶת

en: System User
he: משתמש מערכת

en: TODAY
he: היום

en: TV / Panel
he: טלוויזיה

en: TV Monitoring
he: ניטור טלוויזיה

en: Tab
he: כרטיסייה

en: Tablet
he: מחשב־לוח

en: Tag
he: תָג

en: Tag Value
he: ערך תג

en: Tag filter
he: מסנן תגים

en: Tag must be between 1 and 50 characters
he: התג חייב להיות בין 1 ל-50 תווים

en: Tag not found
he: התג לא נמצא

en: Tag this media. Comma Separated.
he: תייגו את המדיה הזו.

en: Tag value
he: ערך תג

en: Tagalog (Philippines)
he: טאגלוג (פיליפינים)

en: Tagged %s
he: מתויג %s

en: Tagging
he: תיוג

en: Tags
he: תגיות

en: Tags Edited
he: תגיות ערוכות

en: Tajik
he: טג'יקית

en: Talossan
he: טאלוסאן

en: Tamil
he: טמילית

en: Target
he: יַעַד

en: Target Type
he: סוג יעד

en: Target region set
he: אזור היעד מוגדר

en: Task
he: מְשִׁימָה

en: Task with class name %s not found
he: המשימה עם שם הכיתה %s לא נמצאה

en: Tasks
he: משימות

en: TeamViewer to this Display
he: TeamViewer לתצוגה זו

en: Telugu
he: טלוגו

en: Temperature
he: טֶמפֶּרָטוּרָה

en: Temperature (Imperial)
he: טמפרטורה (אימפריאלית)

en: Temperature (Metric)
he: טמפרטורה (מטרית)

en: Template
he: תבנית

en: Template - HTML
he: תבנית - HTML

en: Template - Stylesheet
he: תבנית - גיליון סגנונות

en: Template 1 - text, profile image
he: תבנית 1 - טקסט, תמונת פרופיל

en: Template 10 - text, photo, logo
he: תבנית 10 - טקסט, תמונה, לוגו

en: Template 11 - text, logo
he: תבנית 11 - טקסט, לוגו

en: Template 12 - text, profile image, logo
he: תבנית 12 - טקסט, תמונת פרופיל, לוגו

en: Template 2 - text, profile image, photo
he: תבנית 2 - טקסט, תמונת פרופיל, תמונה

en: Template 3 - text
he: תבנית 3 - טקסט

en: Template 4 - text, profile image
he: תבנית 4 - טקסט, תמונת פרופיל

en: Template 5 - text, profile image
he: תבנית 5 - טקסט, תמונת פרופיל

en: Template 6 - text, profile image
he: תבנית 6 - טקסט, תמונת פרופיל

en: Template 7 - text, profile image
he: תבנית 7 - טקסט, תמונת פרופיל

en: Template 8 - text, profile image
he: תבנית 8 - טקסט, תמונת פרופיל

en: Template 9 - text, logo
he: תבנית 9 - טקסט, לוגו

en: Template ID
he: מזהה תבנית

en: Template Missing
he: חסרה תבנית

en: Template not found for %s
he: התבנית לא נמצאה עבור %s

en: Template not found for %s and %s
he: התבנית לא נמצאה עבור %s ו-%s

en: Templates
he: תבניות

en: Terms
he: תנאים

en: Terms URL
he: כתובת אתר של תנאים

en: Test
he: מִבְחָן

en: Test Parameters
he: בדיקת פרמטרים

en: Test Params
he: בדיקת פרמטרים

en: Test data URL
he: כתובת אתר של נתוני בדיקה

en: Test mode?
he: מצב בדיקה?

en: Tetum
he: טטום

en: Text
he: טקסט

en: Text Card Background Colour
he: צבע רקע של כרטיס טקסט

en: Text Card Border Colour
he: צבע גבול כרטיס טקסט

en: Text Colour
he: צבע טקסט

en: Text Font
he: גופן טקסט

en: Text Shadow
he: צל טקסט

en: Text Shadow Colour
he: צבע צל של טקסט

en: Text World Clock
he: טקסט שעון עולמי

en: Text Wrap
he: גלישת טקסט

en: Text direction
he: כיוון טקסט

en: Text scale
he: סולם טקסט

en: Text. With Directional Controls.
he: טקסט עם כיוון

en: Thai
he: תאילנדית

en: That's it!
he: זהו!

en: The 3 digit currency code to apply to the price, e.g. USD/GBP/EUR
he: קוד המטבע בן 3 הספרות שיחול על המחיר, למשל.

en: The Address of this Display
he: הכתובת של תצוגה זו

en: The Allergy Information for this Menu Board Product
he: מידע האלרגיה למוצר לוח תפריט זה

en: The Authentication information for this proxy. username:password
he: פרטי האימות עבור proxy זה.

en: The Category for this Help Link
he: הקטגוריה עבור קישור עזרה זה

en: The Code identifier for this Menu Board
he: מזהה הקוד של לוח התפריט הזה

en: The Code identifier for this Menu Board Category
he: מזהה הקוד עבור קטגוריית לוח תפריטים זו

en: The Code identifier for this Menu Board Product
he: מזהה הקוד עבור מוצר לוח תפריט זה

en: The Command String for this Command on this display
he: מחרוזת הפקודה עבור פקודה זו בתצוגה זו

en: The DataType of the Intended Data
he: ה-DataType של הנתונים המיועדים

en: The Date Format to use when displaying dates in the CMS.
he: פורמט התאריך לשימוש בעת הצגת תאריכים ב-CMS.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
he: מצגת בררת המחדל שתוצג במידה ולא נבחרה מצגת.

en: The Description for this Menu Board Product
he: התיאור למוצר לוח תפריט זה

en: The Email Address for this user.
he: כתובת האימייל של משתמש זה.

en: The Height for this Resolution
he: הגובה עבור החלטה זו

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
he: גובה חלון התצוגה.

en: The IP address of the remote host's broadcast address (or gateway)
he: כתובת ה-IP של כתובת השידור של המארח המרוחק (או השער)

en: The Languages supported in this display location
he: השפות הנתמכות במיקום תצוגה זה

en: The Latitude for this widget
he: קו הרוחב עבור הווידג'ט הזה

en: The Latitude of this display
he: קו הרוחב של תצוגה זו

en: The Latitude to apply for any Geo aware Previews
he: ה-Latitude להגשת בקשה לכל תצוגות מקדימות עם מודעות גיאוגרפיות

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
he: הספרייה שנתת אינה ריקה. אנא תקן את ההרשאות ונסו שוב.

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
he: השרת אינו יכול לכתוב לספרייה שנתת. אנא תקן את ההרשאות ונסו שוב.

en: The Library Location you have picked is not writeable
he: מיקום הספרייה שבחרת אינו בר כתיבה

en: The Limit for the Library Size in KB
he: המגבלה לגודל הספרייה ב-KB

en: The Link for the iCal Feed.
he: הקישור לעדכון iCal.

en: The Link to open for this help topic and category
he: הקישור לפתיחה עבור נושא העזרה והקטגוריה הזו

en: The Location (URL) of the dashboard webpage
he: המיקום (כתובת האתר) של דף האינטרנט של לוח המחוונים

en: The Location (URL) of the webpage
he: המיקום (כתובת האתר) של דף האינטרנט

en: The Location/Venue of this display
he: המיקום/מקום של תצוגה זו

en: The Login Name of the user.
he: שם הכניסה של המשתמש.

en: The Longitude for this widget
he: קו האורך עבור ווידג'ט זה

en: The Longitude of this Display
he: קו האורך של תצוגה זו

en: The Name for the copy (1 - 50 characters)
he: השם של העותק (1 - 50 תווים)

en: The Name for this Campaign
he: השם של מסע פרסום זה

en: The Name for this Command
he: השם לפקודה זו

en: The Name for this Daypart
he: השם לחלק היום הזה

en: The Name for this Display Group
he: השם של קבוצת תצוגה זו

en: The Name for this Display Profile
he: השם עבור פרופיל תצוגה זה

en: The Name for this Menu Board
he: השם ללוח התפריט הזה

en: The Name for this Menu Board Category
he: השם לקטגוריית לוח תפריט זו

en: The Name for this Menu Board Product
he: השם למוצר לוח תפריט זה

en: The Name for this Tag
he: שם לטגית הזו

en: The Name for this Task
he: השם למשימה זו

en: The Name for this User Group
he: השם של קבוצת משתמשים זו

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
he: שם יחידת שידור (בין 1 - 50 תווים.

en: The Name of the Layout - (1 - 50 characters)
he: שם המצגת - (בין 1 - 50 תווים)

en: The Name of the Media - (1 - 50 characters)
he: שם המדיה - (1 - 50 תווים)

en: The Name of the Playlist - (1 - 50 characters)
he: שם הפלייליסט - (1 - 50 תווים)

en: The Name of the Profile - (1 - 50 characters)
he: שם הפרופיל - (1 - 50 תווים)

en: The Name of the Template - (1 - 50 characters)
he: שם התבנית - (1 - 50 תווים)

en: The Name of this DMA - (1 - 50 characters)
he: השם של ה-DMA הזה - (1 - 50 תווים)

en: The Name of this item - Leave blank to use the file name
he: השם של פריט זה - השאר ריק כדי להשתמש בשם הקובץ

en: The Number of items you want to display
he: מספר הפריטים שברצונך להציג

en: The Password for this user.
he: הסיסמה עבור משתמש זה.

en: The Percentage to Scale this Webpage (0 - 100)
he: האחוז להגדלת דף אינטרנט זה (0 - 100)

en: The Price for this Menu Board Product
he: המחיר למוצר לוח תפריט זה

en: The Proxy Port
he: נמל ה-Proxy

en: The Proxy URL
he: כתובת ה-Proxy

en: The Region dimensions cannot be empty or negative
he: מידות האזור לא יכולות להיות ריקות או שליליות

en: The Screen size of this Display
he: גודל המסך של תצוגה זו

en: The Theme to apply to all pages by default
he: ערכת הנושא שתחול על כל הדפים כברירת מחדל

en: The Time to Live (maxage) of the STS header expressed in seconds.
he: הזמן לחיות (מקסימום) של כותרת STS מבוטא בשניות.

en: The Topic for this Help Link
he: הנושא עבור קישור עזרה זה

en: The Type of this Display
he: סוג התצוגה הזו

en: The URL to connect to to PHONE_HOME (if enabled)
he: כתובת האתר שאליו יש להתחבר ל-PHONE_HOME (אם מופעל)

en: The URL where the %service% is hosted
he: כתובת האתר שבה מתארח ה-%service%

en: The URL your players use to connect to your CMS.
he: כתובת האתר שהשחקנים שלך משתמשים בהם כדי להתחבר ל-CMS שלך.

en: The User's First Name.
he: השם הפרטי של המשתמש.

en: The User's Last Name.
he: שם המשפחה של המשתמש.

en: The User's Phone Number.
he: מספר הטלפון של המשתמש.

en: The Username of the user.
he: שם המשתמש של המשתמש.

en: The Validation String for this Command on this display
he: מחרוזת האימות עבור פקודה זו בתצוגה זו

en: The Width for this Resolution
he: הרוחב עבור החלטה זו

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
he: הרוחב של חלון התצוגה.

en: The amount of time this Layout should be shown, in seconds per hour.
he: משך הזמן שיש להציג פריסה זו, בשניות לשעה.

en: The array of ids is empty!
he: מערך המזהים ריק!

en: The author for this Rss
he: המחבר עבור Rss זה

en: The background image to use
he: תמונת הרקע לשימוש

en: The bandwidth limit that should be applied. Enter 0 for no limit.
he: מגבלת רוחב הפס שיש להחיל.

en: The base currency.
he: מטבע הבסיס.

en: The colour of the background
he: צבע הרקע

en: The colour of the border
he: צבע הגבול

en: The colour of the circle background
he: צבע רקע העיגול

en: The colour of the container background
he: צבע רקע המכולה

en: The colour of the content cards
he: צבע כרטיסי התוכן

en: The colour of the current container background
he: הצבע של רקע המכולה הנוכחי

en: The colour of the date text
he: צבע טקסט התאריך

en: The colour of the divider elements
he: צבע האלמנטים המפרידים

en: The colour of the footer background
he: צבע הרקע של הכותרת התחתונה

en: The colour of the footer background 1
he: צבע הרקע של הכותרת התחתונה 1

en: The colour of the footer background 2
he: צבע הרקע של הכותרת התחתונה 2

en: The colour of the footer icons
he: צבע הסמלים של הכותרת התחתונה

en: The colour of the footer text
he: צבע הטקסט בכותרת התחתונה

en: The colour of the forecast container background
he: צבע הרקע של מיכל התחזית

en: The colour of the header background
he: צבע רקע הכותרת

en: The colour of the header text
he: צבע טקסט הכותרת

en: The colour of the icons
he: צבע הסמלים

en: The colour of the inner post background
he: צבע הרקע של העמוד הפנימי

en: The colour of the inner post border
he: צבע גבול העמוד הפנימי

en: The colour of the label
he: צבע התווית

en: The colour of the post background
he: צבע הרקע של הפוסט

en: The colour of the post header text
he: צבע הטקסט של כותרת הפוסט

en: The colour of the post text
he: צבע הטקסט של הפוסט

en: The colour of the profile border
he: צבע גבול הפרופיל

en: The colour of the shadow
he: צבע הצל

en: The colour of the text
he: צבע הטקסט

en: The colour of the username text
he: צבע הטקסט של שם המשתמש

en: The cost per play
he: העלות לכל משחק

en: The date when this notification will be published
he: התאריך שבו תפורסם הודעה זו

en: The default URL for the mastodon instance.
he: כתובת האתר המוגדרת כברירת מחדל עבור מופע המסטודון.

en: The default User Group for new Users
he: קבוצת המשתמשים המוגדרת כברירת מחדל עבור משתמשים חדשים

en: The default language to use
he: שפת ברירת המחדל לשימוש

en: The default size in pixels for the Display Screenshots
he: גודל ברירת המחדל בפיקסלים עבור צילומי מסך התצוגה

en: The default value for max number of items on a new dynamic Playlist
he: ערך ברירת המחדל למספר המרבי של פריטים ברשימת השמעה דינמית חדשה

en: The description for this Display Profile
he: התיאור של פרופיל תצוגה זה

en: The description for this Menu Board Category
he: התיאור עבור קטגוריית לוח תפריטים זו

en: The display order if there's more than one item.
he: סדר התצוגה אם יש יותר מפריט אחד.

en: The duration for this transition, in milliseconds.
he: משך המעבר הזה, באלפיות שניות.

en: The duration in seconds this item should be displayed
he: משך הזמן בשניות אמור להופיע פריט זה

en: The duration in seconds.
he: משך הזמן בשניות.

en: The duration needs to be above 0 for a locally stored file
he: משך הזמן צריך להיות מעל 0 עבור קובץ המאוחסן באופן מקומי

en: The duration needs to be greater than 0 for remote URLs
he: משך הזמן צריך להיות יותר מ-0 עבור כתובות אתרים מרוחקות

en: The duration of the widget in seconds
he: משך הווידג'ט בשניות

en: The duration specified is per item otherwise it is per feed.
he: משך הזמן שצוין הוא לכל פריט, אחרת הוא לפי פיד.

en: The duration specified is per item otherwise it is per menu.
he: משך הזמן שצוין הוא לכל פריט, אחרת הוא לפי תפריט.

en: The end of the time window to install application updates.
he: סוף חלון הזמן להתקנת עדכוני יישומים.

en: The event (%s) has %s %d %s ago
he: לאירוע (%s) יש %s %d לפני %s

en: The event (%s) is %s in %d %s
he: האירוע (%s) הוא %s ב-%d %s

en: The expected duration of each ad served by the SSP.
he: משך הזמן הצפוי של כל מודעה המוצגת על ידי ה-SSP.

en: The format to apply to all dates returned by the Widget.
he: הפורמט שיחול על כל התאריכים המוחזרים על ידי הווידג'ט.

en: The format to apply to event time (default HH:mm).
he: הפורמט שיחול על זמן האירוע (ברירת מחדל HH:mm).

en: The from date is too far in the past.
he: תאריך המאת רחוק מדי בעבר.

en: The fully qualified path to the CMS library location.
he: הנתיב המלא למיקום ספריית CMS.

en: The height of the %regionType%
he: הגובה של %regionType%

en: The height of the page. Leave empty to use the region height.
he: גובה העמוד.

en: The iCal provided is not valid, please choose a valid feed
he: ה-iCal שסופק אינו חוקי, אנא בחר עדכון חוקי

en: The impressions per play
he: ההתרשמות לכל משחק

en: The last time we PHONED_HOME in seconds since the epoch
he: הפעם האחרונה שבה אנחנו PHONED_HOME בשניות מאז התקופה

en: The latitude entered is not valid.
he: קו הרוחב שהוזן אינו חוקי.

en: The layering order of this %regionType% (z-index). Advanced use only.
he: סדר השכבות של %regionType% זה (z-index).

en: The layout dimensions cannot be empty
he: מידות הפריסה לא יכולות להיות ריקות

en: The left pixel position the display window should be sized from.
he: מיקום הפיקסל השמאלי שממנו יש להתאים את גודל חלון התצוגה.

en: The left position of the %regionType%
he: המיקום השמאלי של %regionType%

en: The longitude entered is not valid.
he: קו האורך שהוזן אינו חוקי.

en: The longitude to apply for any Geo aware Previews
he: קו האורך להגשת בקשה לכל תצוגות מקדימות עם מודעות גיאוגרפיות

en: The maximum duration of an ad served by the SSP.
he: משך הזמן המרבי של מודעה המוצגת על ידי ה-SSP.

en: The maximum number of concurrent downloads the Player will attempt.
he: המספר המרבי של הורדות בו-זמנית שהנגן ינסה.

en: The minimum duration of an ad served by the SSP.
he: משך הזמן המינימלי של מודעה המוצגת על ידי ה-SSP.

en: The name must be between 1 and 100 characters
he: השם חייב להיות בין 1 ל-100 תווים

en: The new Password for this user.
he: הסיסמה החדשה עבור משתמש זה.

en: The number of items to show per page (default = 5).
he: מספר הפריטים להצגה בכל עמוד (ברירת מחדל = 5).

en: The number of items you want to display.
he: מספר הפריטים שברצונך להציג.

en: The number of posts to return (default = 15).
he: מספר הפוסטים שיש להחזיר (ברירת מחדל = 15).

en: The offset in minutes that should be applied to the current date.
he: הקיזוז בדקות שיש להחיל על התאריך הנוכחי.

en: The offset in minutes that should be applied to the current time.
he: הקיזוז בדקות שיש להחיל על השעה הנוכחית.

en: The order this column should be displayed in when entering data
he: הסדר שבו עמודה זו צריכה להיות מוצגת בעת הזנת נתונים

en: The port on which players will communicate
he: היציאה שבה השחקנים יתקשרו

en: The position of the cursor when the Player starts up.
he: מיקום הסמן בעת ​​הפעלת הנגן.

en: The quota that should be applied. Enter 0 for no quota.
he: המכסה שצריך ליישם.

en: The report will be available 6AM every day.
he: הדוח יהיה זמין בשעה 06:00 בכל יום.

en: The resting logging level that should be recorded by the Player.
he: רמת הרישום המנוחה שאמורה להירשם על ידי הנגן.

en: The result of this check will be immediately actioned and the status reported in Commercial Licence column.
he: התוצאה של בדיקה זו תבוצע מיד והסטטוס ידווח בעמודה רישיון מסחרי.

en: The schedule for this task in CRON syntax
he: לוח הזמנים למשימה זו בתחביר CRON

en: The size of the largest dimension. Empty or 0 means the screen size.
he: גודל הממד הגדול ביותר.

en: The size of the screenshot to return when requested.
he: גודל צילום המסך שיש להחזיר כאשר תתבקש.

en: The start of the time window to install application updates.
he: תחילת חלון הזמן להתקנת עדכוני יישומים.

en: The starting point from the left in pixels
he: נקודת ההתחלה משמאל בפיקסלים

en: The starting point from the top in pixels
he: נקודת ההתחלה מלמעלה בפיקסלים

en: The status will be updated with each Commercial Licence check
he: הסטטוס יעודכן בכל בדיקת רישיון מסחרי

en: The system User for this CMS
he: משתמש המערכת עבור CMS זה

en: The target attribute for the above link
he: תכונת היעד עבור הקישור שלמעלה

en: The theme "%s" does not exist
he: ערכת הנושא "%s" לא קיימת

en: The timezone for this display, or empty to use the CMS timezone
he: אזור הזמן עבור תצוגה זו, או ריק כדי להשתמש באזור הזמן של CMS

en: The title for this Rss
he: הכותרת עבור Rss זה

en: The top pixel position the display window should be sized from.
he: מיקום הפיקסל העליון שממנו יש להתאים את גודל חלון התצוגה.

en: The top position of the %regionType%
he: המיקום העליון של %regionType%

en: The width of the %regionType%
he: הרוחב של %regionType%

en: The width of the page. Leave empty to use the region width.
he: רוחב העמוד.

en: Theme
he: נוֹשֵׂא

en: There are %d entries in total
he: יש %d ערכים בסך הכל

en: There can only be one category per zone!
he: יכולה להיות רק קטגוריה אחת לכל אזור!

en: There is a critical error that you should resolve first.
he: ישנה שגיאה קריטית שעליך לפתור תחילה.

en: There is a warning on the checklist that you should resolve.
he: יש אזהרה ברשימת הבדיקה שכדאי לך לפתור.

en: There is already a group with this name. Please choose another.
he: כבר קיימת קבוצה בשם זה.

en: There is already a user with this name. Please choose another.
he: יש כבר משתמש בשם זה.

en: There is already dataSet called %s. Please choose another name.
he: יש כבר סט נתונים בשם %s.

en: There is an error with this Layout: %s
he: יש שגיאה בפריסה הזו: %s

en: There is data assigned to this data set, cannot delete.
he: יש נתונים שהוקצו למערך הנתונים הזה, לא ניתן למחוק.

en: There was a problem loading the Layout!
he: הייתה בעיה בטעינת הפריסה!

en: There was a problem loading the Playlist!
he: הייתה בעיה בטעינת הפלייליסט!

en: There was a problem processing your request, please try again
he: הייתה בעיה בעיבוד בקשתך, אנא נסה שוב

en: There were %d campaigns which failed. A summary is in the error log.
he: היו %d מסעות פרסום שנכשלו.

en: Third party extensions to the platform.
he: הרחבות של צד שלישי לפלטפורמה.

en: This Canvas is not shared with you with edit permission!
he: קנבס זה אינו משותף איתך עם הרשאת עריכה!

en: This Command has a default Command String.
he: לפקודה זו יש מחרוזת פקודה ברירת מחדל.

en: This Command has a default Valildation String.
he: לפקודה זו יש מחרוזת אימות ברירת מחדל.

en: This Command has a default setting for creating alerts.
he: לפקודה זו יש הגדרת ברירת מחדל ליצירת התראות.

en: This DataSet does not have a data connector
he: לסט נתונים זה אין מחבר נתונים

en: This Display Profile is currently assigned to one or more Displays
he: פרופיל תצוגה זה מוקצה כעת לתצוגה אחת או יותר

en: This Layout has enable stat collection set to OFF
he: פריסה זו מוגדרת כ-OFF

en: This Layout has enable stat collection set to ON
he: פריסה זו הוגדרה להפעלת איסוף נתונים סטטיסטיים

en: This Layout has not been built yet
he: פריסה זו עדיין לא נבנתה

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
he: פריסה זו אינה חוקית ואין לתזמן אותה

en: This Layout is not a Draft, please checkout.
he: פריסה זו אינה טיוטה, נא לבצע תשלום.

en: This Layout is ready to play
he: פריסה זו מוכנה לשחק

en: This Layout is used as the global default and cannot be retired
he: פריסה זו משמשת כברירת המחדל הגלובלית ולא ניתן לבטלה

en: This Media has enable stat collection set to INHERIT
he: מדיה זו קבעה את הפעלת איסוף הנתונים כ-INHERIT

en: This Media has enable stat collection set to OFF
he: מדיה זו מפעילה איסוף נתונים סטטיסטיים מוגדר כ-OFF

en: This Media has enable stat collection set to ON
he: למדיה זו יש הפעלת איסוף נתונים

en: This Month
he: החודש הזה

en: This Playlist belongs to a Region, please delete the Region instead.
he: רשימת השמעה זו שייכת לאזור, נא למחוק את האזור במקום זאת.

en: This Playlist has enable stat collection set to INHERIT
he: ברשימת ההשמעה הזו הוגדרה אוסף סטטיסטיקה לאפשרות ל-INHERIT

en: This Playlist has enable stat collection set to OFF
he: ברשימת ההשמעה הזו יש הפעלת איסוף סטטיסטיקה שהוגדרה כשבתה

en: This Playlist has enable stat collection set to ON
he: ברשימת ההשמעה הזו הוגדרה איסוף נתונים פעיל

en: This Playlist is not shared with you with edit permission
he: פלייליסט זה אינו משותף איתך עם הרשאת עריכה

en: This Region is not shared with you
he: אזור זה אינו משותף איתך

en: This User is set as System User and cannot be deleted.
he: משתמש זה מוגדר כמשתמש מערכת ולא ניתן למחוק אותו.

en: This User is set as System User and cannot be retired
he: משתמש זה מוגדר כמשתמש מערכת ולא ניתן להפסיקו

en: This User is set as System User and needs to be super admin
he: משתמש זה מוגדר כמשתמש מערכת ועליו להיות מנהל-על

en: This Week
he: השבוע

en: This Widget is not shared with you
he: יישומון זה אינו משותף איתך

en: This Widget is not shared with you with delete permission
he: יישומון זה אינו משותף איתך עם הרשאת מחיקה

en: This Widget is not shared with you with edit permission
he: יישומון זה אינו משותף איתך עם הרשאת עריכה

en: This Year
he: השנה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: This assignment creates a circular reference
he: מטלה זו יוצרת הפניה מעגלית

en: This campaign is not compatible with the Campaign builder
he: מסע פרסום זה אינו תואם לבונה מסעות הפרסום

en: This connector will be installed when you save.
he: מחבר זה יותקן בעת ​​השמירה.

en: This enables import / export of layouts.
he: זה מאפשר ייבוא ​​/ ייצוא של פריסות.

en: This feature has been disabled by your administrator
he: תכונה זו הושבתה על ידי מנהל המערכת שלך

en: This feature has not been enabled for your user.
he: תכונה זו לא הופעלה עבור המשתמש שלך.

en: This file size exceeds your environment Max Upload Size %s
he: גודל קובץ זה חורג מהסביבה שלך גודל העלאה מרבי %s

en: This form accepts files up to a maximum size of %s
he: טופס זה מקבל קבצים בגודל מקסימלי של %s

en: This image will be resized according to set thresholds and limits.
he: גודל תמונה זו ישתנה בהתאם לספים ומגבלות מוגדרים.

en: This is being locked by another user. Lock expires on: [expiryDate]
he: זה ננעל על ידי משתמש אחר.

en: This is inuse and cannot be deleted.
he: זה אינו בשימוש ולא ניתן למחוק.

en: This is not a data widget
he: זה לא יישומון נתונים

en: This is the intended number of items on each page.
he: זהו מספר הפריטים המיועד בכל עמוד.

en: This is the intended tweet content type.
he: זהו סוג תוכן הציוץ המיועד.

en: This layout is used as the global default and cannot be deleted
he: פריסה זו משמשת כברירת המחדל העולמית ולא ניתן למחוק אותה

en: This library item is in use.
he: פריט ספרייה זה נמצא בשימוש.

en: This link has expired.
he: פג תוקף הקישור הזה.

en: This object is not shared with you with edit permission
he: אובייקט זה אינו משותף איתך עם הרשאת עריכה

en: This report has already been converted to the latest version.
he: דוח זה כבר הומר לגרסה האחרונה.

en: This report schedule is active
he: לוח הזמנים של דוח זה פעיל

en: This report schedule is paused
he: לוח הזמנים של דיווח זה מושהה

en: This user cannot be deleted as it has %d child items
he: לא ניתן למחוק משתמש זה מכיוון שיש לו %d פריטי צאצא

en: This widget data does not belong to this widget
he: נתוני ווידג'ט זה אינם שייכים לווידג'ט זה

en: This widget needs to be configured before it will be shown.
he: יש להגדיר את הווידג'ט הזה לפני שהוא יוצג.

en: This widget uses elements and can not be changed to a static template
he: ווידג'ט זה משתמש באלמנטים ולא ניתן לשנות אותו לתבנית סטטית

en: Thumbnail
he: תמונה ממוזערת

en: Thumbnail not found for Layout
he: תמונה ממוזערת לא נמצאה עבור פריסה

en: Thunderstorm
he: סוּפַת רַעֲמִים

en: Thursday
he: יוֹם חֲמִישִׁי

en: Tibetan
he: טיבטי

en: Tick if you would like to only show the Daytime weather conditions.
he: סמן אם תרצה להציג רק את תנאי מזג האוויר בשעות היום.

en: Tick if you would like to show a small inner digital clock
he: סמן אם תרצה להציג שעון דיגיטלי פנימי קטן

en: Tick if you would like to show the clock steps
he: סמן אם תרצה להציג את צעדי השעון

en: Tick if you would like to show the seconds hand
he: סמן אם תרצה להראות את מחוג השניות

en: Tick if you would like to show the timezone label
he: סמן אם תרצה להציג את תווית אזור הזמן

en: Tick to ensure that a value is selected when assigning this Tag
he: סמן כדי לוודא שנבחר ערך בעת הקצאת תג זה

en: Tick to uninstall this Connector. All settings will be removed.
he: סמן כדי להסיר את המחבר הזה.

en: Ticker
he: טיקר

en: Ticker with a DataSet providing the items
he: טיקר מוזן ממערך הנתונים

en: Tidy Ad Campaign Schedules
he: לוחות זמנים של מסעות פרסום מסודרים

en: Tidy Cache
he: מטמון מסודר

en: Tidy Library
he: ספרייה מסודרת

en: Tidy Logs
he: אירגון לוגים

en: Tidy Stats
he: סטאטוס לוגים

en: Tidy library
he: ספרייה מסודרת

en: Tile Blind
he: עיוור אריחים

en: Tile Slide
he: שקף אריחים

en: Time Format
he: פורמט זמן

en: Time and Date World Clock
he: זמן ותאריך שעון עולמי

en: Time only
he: זמן בלבד

en: Timed
he: מתוזמן

en: Timeline
he: ציר הזמן

en: Timezone
he: אזור זמן

en: Tint
he: לִצְבּוֹעַ

en: Tip1 Type
he: טיפ1 סוג

en: Tip2 Type
he: טיפ2 סוג

en: Title
he: כותרת

en: Title Column
he: עמודת כותרת

en: Title Only
he: כותרת בלבד

en: Tizen
he: טיזן

en: To Date
he: עד היום

en: To connect to a MySQL server over SSL, enter the path to the CA file.
he: כדי להתחבר לשרת MySQL באמצעות SSL, הזן את הנתיב לקובץ CA.

en: Today
he: הַיוֹם

en: Toggle Authorise
he: החלף את ההרשאה

en: Toggle Fullscreen Mode
he: החלף מצב מסך מלא

en: Tools to diagnose problems when seeking help
he: כלים לאבחון בעיות בעת בקשת עזרה

en: Tooltip
he: טיפים לכלי עבודה

en: Tooltips?
he: טיפים לכלים?

en: Top
he: רֹאשׁ

en: Top Coordinate
he: קואורדינטה עליונה

en: Top Left
he: שמאל למעלה

en: Top Right
he: למעלה מימין

en: Topic
he: כותרת

en: Total ad plays
he: סך כל הפעלות של מודעות

en: Total count
he: סך הכל ספירה

en: Total duration
he: משך הזמן הכולל

en: Total impressions
he: סך כל ההופעות

en: Total number of records to be exported
he: המספר הכולל של רשומות לייצוא

en: Total spend
he: סה"כ הוצאה.

en: Totem
he: טוטם

en: Touch/Click
he: גע/לחץ

en: Training
he: הַדְרָכָה

en: Transfer
he: לְהַעֲבִיר

en: Transfer the currently selected elements into a new widget!
he: העבר את האלמנטים שנבחרו כעת לתוך ווידג'ט חדש!

en: Transfer to another CMS
he: העבר ל-CMS אחר

en: Transform zone failed!
he: אזור השינוי נכשל!

en: Transition
he: מַעֲבָר

en: Transition Config Locked
he: תצורת מעבר נעולה

en: Transition In
he: מעבר פנימה

en: Transition Out
he: מעבר החוצה

en: Transitions
he: מעברים

en: Trial
he: מִשׁפָּט

en: Triangle
he: מְשּוּלָשׁ

en: Trigger
he: לְהַפְעִיל

en: Trigger Code
he: קוד טריגר

en: Trigger Type
he: סוג טריגר

en: Trigger a web hook
he: הפעל וו אינטרנט

en: Trigger on page load error
he: שגיאת טריגר בעת טעינת עמוד

en: Troubleshooting
he: פתרון בעיות

en: True
he: נָכוֹן

en: Truncate
he: קטוע

en: Truncate DataSet
he: חתוך מערך נתונים

en: Truncate the Log
he: חתוך את היומן

en: Truncate with no new data?
he: לחתוך ללא נתונים חדשים?

en: Tuesday
he: יוֹם שְׁלִישִׁי

en: Turkish
he: טוּרקִית

en: Turkmen
he: טורקמנית

en: Turn Features on/off for %group%
he: הפעלה/כיבוי של תכונות עבור %group%

en: Turn Features on/off for this User
he: הפעל/כיבוי תכונות עבור משתמש זה

en: Turn ON full auditing and debugging.
he: הפעל ביקורת באגים מלא.

en: Turn full auditing and debugging OFF.
he: הפסקת ביקורת באגים מלא.

en: Turn this off for self-signed certificates.
he: כבה זאת עבור אישורים בחתימה עצמית.

en: Twig
he: זֶרֶד

en: Twitter
he: טוויטר

en: Twitter Metro
he: טוויטר מטרו

en: Twitter Metro Search Module
he: מודל חיפוש טוויטר מטרו

en: Twitter Search Module
he: מודול חיפוש טוויטר

en: Two Factor
he: שני גורמים

en: Two Factor Authentication
he: אימות דו-גורמי

en: Two Factor Code
he: קוד שני גורמים

en: Two Factor Issuer
he: מנפיק שני גורמים

en: Two factor code email has been sent to your email address
he: קוד אימות נשלח לתיבת הדואר האלקטרוני שלך

en: Type
he: סוג

en: URI can not be longer than 250 characters
he: URI לא יכול להיות יותר מ-250 תווים

en: URL
he: כתובת אתר

en: URL not found in data connector script
he: כתובת האתר לא נמצאה בסקריפט של מחבר הנתונים

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Unable to contact the AlphaVantage API
he: לא ניתן ליצור קשר עם ה-API של AlphaVantage

en: Unable to download feed
he: לא ניתן להוריד עדכון

en: Unable to download posts
he: לא ניתן להוריד פוסטים

en: Unable to find Tag %s
he: לא ניתן למצוא את התג %s

en: Unable to generate schedule, unknown event
he: לא ניתן ליצור לוח זמנים, אירוע לא ידוע

en: Unable to get Data for %s because %s.
he: לא ניתן לקבל נתונים עבור %s כי %s.

en: Unable to get Data for %s because the response was not valid JSON.
he: לא ניתן לקבל נתונים עבור %s כי התגובה לא הייתה JSON חוקית.

en: Unable to get file pointer
he: לא ניתן להשיג את מצביע הקובץ

en: Unable to get weather results.
he: לא ניתן לקבל תוצאות מזג אוויר.

en: Unable to import row %d
he: לא ניתן לייבא שורה %d

en: Unable to open ZIP
he: לא ניתן לפתוח את ZIP

en: Unable to parse feed
he: לא ניתן לנתח עדכון

en: Unable to read layout details from ZIP
he: לא ניתן לקרוא את פרטי הפריסה מ-ZIP

en: Unable to view this page
he: לא ניתן לצפות בדף זה

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
he: לא ניתן לכתוב לקובץ settings.php. אנחנו כבר בדקנו את זה היה אפשרי קודם לכן, כך שמשהו השתנה.

en: Unable to write to the library
he: אין אפשרות לכתוב לספרייה

en: Unchanged
he: ללא שינוי

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Underline
he: לָשִׂים דָגֵשׁ

en: Undo
he: לְבַטֵל

en: Unexpected Error, please contact support.
he: שגיאה בלתי צפויה, אנא צור קשר עם התמיכה.

en: Ungroup elements
he: בטל קבוצה של אלמנטים

en: Uninstall?
he: להסיר את ההתקנה?

en: Uninstalled %s
he: הוסר את ההתקנה של %s

en: Units
he: יחידות

en: Units color
he: צבע יחידות

en: Units margin
he: מרווח יחידות

en: Unknown
he: לֹא יְדוּעַ

en: Unknown Column
he: עמודה לא ידועה

en: Unknown Display Status
he: סטטוס תצוגה לא ידוע

en: Unknown Error
he: שגיאה לא ידועה

en: Unknown FileType Requested.
he: מבוקש FileType לא ידוע.

en: Unknown Grouping
he: קיבוץ לא ידוע

en: Unknown Media Type
he: סוג מדיה לא ידוע

en: Unknown Transition Type Requested
he: סוג מעבר לא ידוע מבוקש

en: Unknown client exception processing your request, error code is %s
he: חריג לקוח לא ידוע מעבד את הבקשה שלך, קוד השגיאה הוא %s

en: Unknown error
he: שגיאה לא ידועה

en: Unknown homepage, please edit to update.
he: דף בית לא ידוע, אנא ערוך כדי לעדכן.

en: Unknown issue getting posts
he: בעיה לא ידועה בהשגת פוסטים

en: Unknown or removed report.
he: דוח לא ידוע או הוסר.

en: Unknown repeat type
he: סוג חזרה לא ידוע

en: Unknown transition type
he: סוג מעבר לא ידוע

en: Unknown type
he: סוג לא ידוע

en: Unknown type
he: סוג לא ידוע

en: Unlimited
he: בִּלתִי מוּגבָּל

en: Unlock
he: לִפְתוֹחַ

en: Unreleased media
he: מדיה שלא פורסמה

en: Unretire
he: לא לפרוש

en: Unretire %layout%
he: בטל את הפרישה של %layout%

en: Unretired %s
he: %s שלא יצא לפנסיה

en: Untagged %s
he: לא מתויג %s

en: Until
he: עַד

en: Untitled %s
he: ללא שם %s

en: Unused media
he: מדיה לא בשימוש

en: Up Arrow Colour
he: צבע חץ למעלה

en: Up to date
he: מעודכן

en: Update Interval (mins)
he: עדכון נתונים (בדקות)

en: Update Window End Time
he: עדכון שעת סיום של חלון

en: Update Window Start Time
he: עדכן את שעת ההתחלה של חלון

en: Update this media in all layouts it is assigned to?
he: לעדכן את המדיה הזו בכל הפריסות שהיא מוקצית אליהן?

en: Updated On
he: עודכן ב-

en: Updated Preference
he: העדפה מעודכנת

en: Updated Preferences
he: העדפות מעודכנות

en: Updated the display order for data on Widget
he: עדכן את סדר התצוגה של נתונים בווידג'ט

en: Upload
he: העלה

en: Upload %obj%
he: העלה %obj%

en: Upload Audio files to assign to Layouts
he: העלה קובצי אודיו להקצאה לפריסות

en: Upload Audio files to assign to Widgets
he: העלה קובצי אודיו להקצאה ל-Widgets

en: Upload Font
he: העלה גופן

en: Upload Image files to assign to Layouts
he: העלה קובצי תמונה להקצאה לפריסות

en: Upload Layout
he: העלה פריסה

en: Upload SWF files to assign to Layouts
he: העלה קבצי SWF להקצאה לפריסות

en: Upload Version
he: העלה גרסה

en: Upload Video files to assign to Layouts
he: העלה קבצי וידאו להקצאה לפריסות

en: Upload a complete package to distribute to Players
he: העלה חבילה שלמה להפצה לשחקנים

en: Upload a new Player Software file
he: העלה קובץ תוכנת נגן חדש

en: Upload files to this Folder
he: העלה קבצים לתיקיה זו

en: Upload media
he: העלה מדיה

en: Upload new
he: העלה חדש

en: Upload new Fonts
he: העלה גופנים חדשים

en: Upper Row Limit
he: מגבלה בשורה עליונה

en: Upper limit must be 0 or above
he: הגבול העליון חייב להיות 0 ומעלה

en: Uptime
he: זמן פעולה

en: Urdu
he: אורדו

en: Url pointing to the Cover Image
he: כתובת אתר מפנה לתמונת השער

en: Url pointing to the logo
he: כתובת URL מכוונת ללוגו

en: Url pointing to the privacy policy for this Application
he: כתובת אתר המפנה למדיניות הפרטיות של אפליקציה זו

en: Url pointing to the terms for this Application
he: כתובת אתר המצביעה על התנאים עבור יישום זה

en: Usage
he: נוֹהָג

en: Usage Report
he: דוח שימוש

en: Usage Report for %mediaName%
he: דוח שימוש עבור %mediaName%

en: Usage Report for %playlistName%
he: דוח שימוש עבור %playlistName%

en: Usage Report for %tagName%
he: דוח שימוש עבור %tagName%

en: Use CMS time?
he: האם להשתמש בזמן CMS?

en: Use Date
he: השתמש בתאריך

en: Use Multiple Video Decoders
he: השתמש במספר מפענחי וידאו

en: Use Recovery Code instead?
he: להשתמש בקוד שחזור במקום זאת?

en: Use Regex?
he: להשתמש ב-Regex?

en: Use Relative time?
he: להשתמש בזמן יחסי?

en: Use Slash for Units
he: השתמש ב-Slash עבור יחידות

en: Use Two Factor Code instead?
he: להשתמש בקוד שני גורמים במקום זאת?

en: Use a SurfaceView for Video Rendering?
he: האם להשתמש ב-SurfaceView לעיבוד וידאו?

en: Use advanced filter clause?
he: האם להשתמש בסעיף סינון מתקדם?

en: Use advanced order clause?
he: האם להשתמש בסעיף הזמנה מתקדם?

en: Use an existing database
he: השתמש במסד נתונים קיים

en: Use calendar timezone?
he: להשתמש באזור זמן של לוח שנה?

en: Use event timezone?
he: האם להשתמש באזור הזמן של האירוע?

en: Use existing DataSets matched by name?
he: האם להשתמש במערכי נתונים קיימים המותאמים לפי שם?

en: Use gradient as background?
he: האם להשתמש בשיפוע כרקע?

en: Use gradient for the text?
he: האם להשתמש בשיפוע עבור הטקסט?

en: Use one of the available slots for this display?
he: האם להשתמש באחד מהחריצים הזמינים לתצוגה זו?

en: Use the Display Location
he: השתמש במיקום התצוגה

en: Use the Global Timeout?
he: האם להשתמש בפסק הזמן הגלובלי?

en: Use the SSP widget to schedule ad requests manually?
he: האם להשתמש בווידג'ט SSP כדי לתזמן בקשות למודעות באופן ידני?

en: Use the checkbox to return events within defined start and end dates.
he: השתמש בתיבת הסימון כדי להחזיר אירועים בתאריכי התחלה וסיום מוגדרים.

en: Use the colour picker to select the background colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הרקע

en: Use the colour picker to select the border colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע הגבול

en: Use the colour picker to select the case colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע המארז

en: Use the colour picker to select the dial centre colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע מרכז החיוג

en: Use the colour picker to select the digital clock background colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הרקע של השעון הדיגיטלי

en: Use the colour picker to select the digital clock text colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הטקסט של השעון הדיגיטלי

en: Use the colour picker to select the face colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הפנים

en: Use the colour picker to select the font colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הגופן

en: Use the colour picker to select the header background colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע הרקע של הכותרת

en: Use the colour picker to select the header font colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע גופן הכותרת

en: Use the colour picker to select the hour hand colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע מחוג השעה

en: Use the colour picker to select the label background colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הרקע של התווית

en: Use the colour picker to select the label text colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע הטקסט של התווית

en: Use the colour picker to select the minute hand colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע יד הדקות

en: Use the colour picker to select the secondary steps colour
he: השתמש בבורר הצבעים כדי לבחור את צבע השלבים המשני

en: Use the colour picker to select the seconds hand colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע יד השניות

en: Use the colour picker to select the steps colour
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לבחור את צבע השלבים

en: Use the colour pickers to override the element colours.
he: השתמש בבוחר הצבעים כדי לעקוף את צבעי האלמנטים.

en: Use the current date to be displayed.
he: השתמש בתאריך הנוכחי שיוצג.

en: Use the default configured by your administrator
he: השתמש בברירת המחדל שהוגדרה על ידי מנהל המערכת שלך

en: Use the location configured on the display
he: השתמש במיקום המוגדר בתצוגה

en: Use this item to be used as a placeholder to add images.
he: השתמש בפריט זה כדי לשמש כמציין מיקום להוספת תמונות.

en: Used
he: מְשׁוּמָשׁ

en: User
he: מִשׁתַמֵשׁ

en: User Agent
he: סוכן משתמש

en: User Group
he: קבוצת משתמשים

en: User Group Name cannot be empty.
he: שם קבוצת המשתמש לא יכול להיות ריק.

en: User Groups
he: קבוצות משתמשים

en: User Logged Out.
he: משתמש התנתק.

en: User Management
he: ניהול משתמשים

en: User Manual
he: מדריך למשתמש

en: User Name
he: שם משתמש

en: User Name Text Colour
he: שם משתמש צבע טקסט

en: User Option not found
he: אפשרות משתמש לא נמצאה

en: User Profile Saved
he: פרופיל משתמש נשמר

en: User Type
he: סוג משתמש

en: User does not have the enabled Feature for this Dashboard
he: למשתמש אין את התכונה מופעלת עבור לוח המחוונים הזה

en: User functions
he: פונקציות משתמש

en: User load preferences failed!
he: העדפות טעינת המשתמש נכשלו!

en: User name must be between 1 and 50 characters.
he: שם המשתמש חייב להיות בין 1 ל-50 תווים.

en: User not found
he: המשתמש לא נמצא

en: User profile preferences for the logged in User
he: העדפות פרופיל משתמש עבור המשתמש המחובר

en: User save preferences failed!
he: העדפות שמירת המשתמש נכשלו!

en: User-Defined JavaScript
he: JavaScript בהגדרת משתמש

en: Username
he: שם משתמש

en: Username or Password incorrect
he: שם משתמש או סיסמה שגויים

en: Users
he: משתמשים

en: Using "fwrite()" failed, due to error:
he: השימוש ב"fwrite()" נכשל, עקב שגיאה:

en: Using "socket_sendto()" failed, due to error:
he: השימוש ב"socket_sendto()" נכשל, עקב שגיאה:

en: Using "socket_set_option()" failed, due to error:
he: השימוש ב"socket_set_option()" נכשל, עקב שגיאה:

en: Using fsockopen() failed, due to denied permission
he: השימוש ב-fsockopen() נכשל, עקב דחיית הרשאה

en: Uyghur (China)
he: אויגורי (סין)

en: Uzbek
he: אוזבקית

en: Uzbek (Latin)
he: אוזבקית (לטינית)

en: VNC to this Display
he: VNC לתצוגה זו

en: Valid Extensions
he: הרחבות תקפות

en: Valid extensions are %s
he: הרחבות חוקיות הן %s

en: Valid?
he: תָקֵף?

en: Validation
he: מַתַן תוֹקֵף

en: Value
he: ערך

en: Value (in pixels) to set a gap between each item's tags.
he: ערך (בפיקסלים) כדי להגדיר פער בין התגים של כל פריט.

en: Value (in pixels) to set a gap between each item.
he: ערך (בפיקסלים) כדי להגדיר פער בין כל פריט.

en: Value too large for %s
he: ערך גדול מדי עבור %s

en: Values
he: ערך

en: Venue
he: מָקוֹם מִפגָשׁ

en: Verify
he: לְאַמֵת

en: Verify CA Identity?
he: לאמת את זהות ה-CA?

en: Version
he: גִרְסָה

en: Version %version%
he: גרסה %version%

en: Version ID
he: מזהה גרסה

en: Version Information
he: מידע גרסה

en: Vertical
he: אֲנָכִי

en: Vertical Align
he: יישור אנכי

en: Vertical Sharpness
he: חדות אנכית

en: Vertically on the left
he: אנכית משמאל

en: Video
he: וידאו

en: Video Engine
he: מנוע וידאו

en: Video In
he: כניסת וידאו

en: Video Path
he: נתיב וידאו

en: Video Pause Delay
he: עיכוב השהיית וידאו

en: Video Pause Delay value cannot be negative
he: ערך השהיית השהיית וידאו לא יכול להיות שלילי

en: Video/Image
he: וידאו/תמונה

en: Videos - support varies depending on the client hardware you are using.
he: וידאו - התמיכה תלויה בחומרת הנגן שאתה משתמש

en: Videos only
he: סרטונים בלבד

en: Vietnamese
he: וייטנאמית

en: View
he: תצוגה

en: View Categories
he: הצג קטגוריות

en: View Columns
he: הצגת עמודות

en: View Data
he: צפיה בנתונים

en: View Data Connector
he: הצג מחבר נתונים

en: View Folder Tree on Grids and Forms
he: הצג את עץ התיקיות ברשתות ובטפסים

en: View Only
he: לצפייה בלבד

en: View Products
he: הצג מוצרים

en: View RSS
he: צפה ב-RSS

en: View Source Code
he: הצג את קוד המקור

en: View my authenticated applications
he: הצג את היישומים המאומתים שלי

en: View the Fonts page
he: הצג את דף הגופנים

en: View the Menu Board page
he: צפה בדף לוח התפריטים

en: Vintage Photo
he: צילום וינטג'

en: Visibility
he: ראות

en: Visibility (meters)
he: ראות (מטרים)

en: Visible
he: נִרְאֶה

en: Visible area end time
he: זמן סיום אזור גלוי

en: Visible area start time
he: זמן התחלה של אזור גלוי

en: Visible area time span
he: טווח זמן של אזור גלוי

en: Visit the user manual
he: בקר במדריך למשתמש

en: Volume
he: כֶּרֶך

en: Wake On LAN
he: הדלקת צג מרוחק

en: Wake On Lan Failed as there are no functions available to transmit it
he: Wake On Lan נכשל מכיוון שאין פונקציות זמינות להעברתו

en: Wake on LAN
he: התעורר ב-LAN

en: Wake on LAN CIDR
he: התעורר ב-LAN CIDR

en: Wake on LAN Time
he: התעוררות בזמן LAN

en: Wake on Lan sent for %s
he: Wake on Lan נשלח עבור %s

en: Warm
he: חַם

en: Warning
he: אַזהָרָה

en: Warning - starts with or ends with a space, or contains double spaces
he: אזהרה - מתחיל או מסתיים ברווח, או מכיל רווחים כפולים

en: Warning Background Colour
he: צבע רקע אזהרה

en: Warning Background Colour 1
he: צבע רקע אזהרה 1

en: Warning Background Colour 2
he: צבע רקע אזהרה 2

en: Warning Colour
he: צבע אזהרה

en: Warning Date
he: תאריך אזהרה

en: Warning Duration
he: משך אזהרה

en: Warning date needs to be before countdown date.
he: תאריך האזהרה צריך להיות לפני תאריך הספירה לאחור.

en: Warning duration needs to be lower than the countdown main duration.
he: משך האזהרה צריך להיות נמוך ממשך הספירה לאחור הראשי.

en: Warning duration needs to be lower than the widget duration.
he: משך האזהרה צריך להיות נמוך ממשך הווידג'ט.

en: Weather
he: מזג אוויר

en: Weather Condition
he: מצב מזג האוויר

en: Weather module showing Current and Daily forecasts.
he: מודל מזג אויר המציג תחזית עכשיוית ועתידית

en: Web Hook triggers
he: מפעילי Web Hook

en: Web hook
he: וו אינטרנט

en: Web hook trigger code for this Action
he: קוד הפעלת ה-Web Hook עבור פעולה זו

en: WebView Plugin State
he: מצב פלאגין WebView

en: Webkey to this Display
he: מפתח אינטרנט לתצוגה זו

en: Webpage
he: אתר

en: Webpages.
he: אתרים

en: Wednesday
he: יוֹם רְבִיעִי

en: Week
he: שָׁבוּעַ

en: Week name length
he: אורך שם השבוע

en: Weekly
he: שְׁבוּעִי

en: Weekly Calendar - Dark
he: לוח שנה שבועי - כהה

en: Weekly Calendar - Light
he: לוח שנה שבועי - אור

en: Welcome
he: קַבָּלַת פָּנִים

en: Welcome to the %productName% CMS
he: ברוכים הבאים ל-%productName% CMS

en: Welcome to the %themeName% Installation
he: ברוכים הבאים להתקנה של %themeName%

en: Welsh
he: וולשית

en: West
he: מַעֲרָב

en: Western Frisian
he: מערב פריזית

en: What does this mean?
he: מה זה אומר?

en: What is the source of this impression figure?
he: מה מקור נתון ההתרשמות הזה?

en: What is the target number for this Campaign over its entire playtime
he: מהו מספר היעד של מסע פרסום זה לאורך כל זמן המשחק שלו

en: What is this users type?
he: מהו סוג המשתמש הזה?

en: What items would you like to save?
he: אילו פריטים תרצו לשמור?

en: What plugin state should be used when starting a web view.
he: באיזה מצב תוסף יש להשתמש בעת הפעלת תצוגת אינטרנט.

en: What separator should be used for CSV source?
he: באיזה מפריד יש להשתמש עבור מקור CSV?

en: What should happen when this Dataset reaches the row limit?
he: מה צריך לקרות כאשר מערך הנתונים הזה מגיע למגבלת השורות?

en: What transition should be applied when this item finishes?
he: איזה מעבר צריך להחיל כאשר פריט זה מסתיים?

en: What transition should be applied when this item starts?
he: איזה מעבר צריך להחיל כאשר פריט זה מתחיל?

en: What transition should be applied when this region is finished?
he: איזה מעבר צריך להחיל כאשר האזור הזה יסתיים?

en: What type of Campaign would you like to create?
he: איזה סוג מסע פרסום תרצה ליצור?

en: What type of display is this profile intended for?
he: לאיזה סוג תצוגה מיועד הפרופיל הזה?

en: What type of request needs to be made to get the remote data?
he: איזה סוג של בקשה צריך להגיש כדי לקבל את הנתונים המרוחקים?

en: When Enabled users will be able to add media using this module.
he: כאשר מופעל משתמשים יוכלו להוסיף מדיה באמצעות מודול זה.

en: When duration is per item the number of items must be greater than 1
he: כאשר משך הזמן הוא לכל פריט, מספר הפריטים חייב להיות גדול מ-1

en: When duration is per item the upper limit must be greater than 1
he: כאשר משך הזמן הוא לכל פריט, הגבול העליון חייב להיות גדול מ-1

en: When duration is per item then number of items must be 1 or higher
he: כאשר משך הזמן הוא לכל פריט, מספר הפריטים חייב להיות 1 או יותר

en: When filtering by multiple Tags, which logical operator should be used?
he: כאשר מסננים לפי מספר תגים, באיזה אופרטור לוגי יש להשתמש?

en: When no data is returned
he: כאשר לא מוחזרים נתונים

en: When should events be returned from?
he: ממתי יש לחזור לאירועים?

en: When should the Widget Loop be enabled?
he: מתי יש להפעיל את לולאת הווידג'ט?

en: When there is an error
he: כשיש שגיאה

en: Whether to always put the default layout into the cycle.
he: האם תמיד להכניס את פריסת ברירת המחדל למחזור.

en: Which Calendar Type should the CMS use?
he: באיזה סוג לוח שנה צריך להשתמש ב-CMS?

en: Which Editor should this template be available in?
he: באיזה עורך תבנית זו צריכה להיות זמינה?

en: Which data type does this template need?
he: איזה סוג נתונים צריך תבנית זו?

en: Which days of the week should the DMA be active?
he: באילו ימים בשבוע ה-DMA צריך להיות פעיל?

en: Which days of the week should the layout be active?
he: באילו ימים בשבוע הפריסה צריכה להיות פעילה?

en: Which device input should be shown
he: איזה קלט מכשיר צריך להיות מוצג

en: Which direction does the text in the feed use?
he: באיזה כיוון משתמש הטקסט בפיד?

en: Which displays would you like this DMA to apply to?
he: על אילו מסכים תרצה שה-DMA הזה יחול?

en: Which field would you like to use as the ID for this SSP?
he: באיזה שדה תרצה להשתמש כמזהה עבור SSP זה?

en: Which shell commands should the Player execute?
he: אילו פקודות מעטפת על הנגן לבצע?

en: White
he: לָבָן

en: White and grey table with split rows.
he: שולחן לבן ואפור עם שורות מפוצלות.

en: White striped table with orange header.
he: שולחן פסים לבנים עם כותרת כתומה.

en: Whitelist Load Balancers
he: רשימת היתרים של מאזני עומסים

en: Widget
he: יישומון

en: Widget Actions
he: פעולות יישומון

en: Widget Actions:
he: פעולות ווידג'ט:

en: Widget Compatibility
he: תאימות ווידג'טים

en: Widget Data
he: נתוני ווידג'ט

en: Widget Dimensions
he: מידות יישומון

en: Widget Duration
he: משך יישומון

en: Widget ID
he: מזהה יישומון

en: Widget List
he: רשימת יישומונים

en: Widget Name
he: שם יישומון

en: Widget Option not found
he: אפשרות ווידג'ט לא נמצאה

en: Widget Template Name
he: שם תבנית ווידג'ט

en: Widget Type
he: סוג יישומון

en: Widget cache
he: מטמון ווידג'ט

en: Widget cache?
he: מטמון ווידג'ט?

en: Widget colouring in Playlist editor
he: צביעה של ווידג'ט בעורך רשימת השמעה

en: Widget does not have a data type
he: לווידג'ט אין סוג נתונים

en: Widget not found
he: יישומון לא נמצא

en: Widget not found at index %d
he: הווידג'ט לא נמצא באינדקס %d

en: Widget not found with ID %d
he: יישומון לא נמצא עם מזהה %d

en: Widget to Load
he: יישומון לטעינה

en: Widgets
he: ווידג'טים

en: Widgets count
he: יישומונים נחשבים

en: Widgets that have been Published will be displayed below
he: ווידג'טים שפורסמו יוצגו למטה

en: Width
he: רוֹחַב

en: Width must be greater than 0
he: הרוחב חייב להיות גדול מ-0

en: Wind
he: רוח

en: Wind Direction
he: כיוון הרוח

en: Wind Direction (degrees)
he: כיוון הרוח (מעלות)

en: Wind Speed
he: מהירות הרוח

en: Wind Speed Unit
he: יחידת מהירות רוח

en: Windows
he: חלונות

en: Windows format Calendar?
he: לוח שנה בפורמט Windows?

en: Windy
he: מְנוּפָּח

en: With Selected
he: עם Selected

en: World Clock - Analogue
he: שעון עולמי - אנלוגי

en: World Clock - Custom
he: שעון עולמי - מותאם אישית

en: World Clock - Text
he: שעון עולמי - טקסט

en: World Clock - Time and Date
he: שעון עולמי - שעה ותאריך

en: Write permissions are required for cache/
he: נדרשות הרשאות כתיבה עבור מטמון/

en: Write permissions are required for web/settings.php
he: נדרשות הרשאות כתיבה עבור web/settings.php

en: XMDS Transfer Limit in KB/month
he: מגבלת העברה של XMDS ב-KB/חודש

en: XMR Private Address
he: כתובת פרטית של XMR

en: XMR Public Address
he: כתובת ציבורית XMR

en: XMR Registered
he: XMR רשום

en: XMR Registered?
he: XMR רשום?

en: XMR address is not set
he: כתובת XMR לא מוגדרת

en: XMR is not configured for this Display
he: XMR אינו מוגדר עבור תצוגה זו

en: XMR is not working on this Player yet and therefore the licence check may not occur.
he: XMR עדיין לא עובד על הנגן הזה ולכן ייתכן שבדיקת הרישיון לא תתרחש.

en: Yahoo Currencies
he: שערים יציגים YAHOO

en: Yahoo Finance
he: YAHOO פיננסים

en: Yahoo Stocks
he: מניות YAHOO

en: Yearly
he: שְׁנָתִי

en: Yes
he: כן

en: Yesterday
he: אֶתמוֹל

en: Yoruba (Nigeria)
he: יורובה (ניגריה)

en: You already own Player Version file with this name.
he: כבר בבעלותך קובץ גרסת נגן בשם זה.

en: You already own a Layout called '%s'. Please choose another name.
he: כבר בבעלותך פריסה בשם '%s'.

en: You already own a Playlist called '%s'. Please choose another name.
he: כבר בבעלותך רשימת השמעה בשם '%s'.

en: You already own a Tag called '%s'. Please choose another name.
he: כבר בבעלותך תג בשם '%s'.

en: You already set an exception for this day.
he: כבר הגדרת חריגה ליום זה.

en: You are trying to assign a Layout that is not shared with you.
he: אתה מנסה להקצות פריסה שאינה משותפת איתך.

en: You can only change to another template of the same type
he: אתה יכול לשנות רק לתבנית אחרת מאותו סוג

en: You can only set a target region on a Widget in the drawer.
he: אתה יכול להגדיר אזור יעד רק בווידג'ט במגירה.

en: You cannot assign file type %s to a playlist
he: לא ניתן להקצות את סוג הקובץ %s לרשימת השמעה

en: You cannot change the assignment of a Layout Specific Campaign
he: לא ניתן לשנות את ההקצאה של מסע פרסום ספציפי לפריסה

en: You cannot replace this media with an item of a different type
he: לא ניתן להחליף מדיה זו בפריט מסוג אחר

en: You cannot share the Canvas on a Layout, share the layout instead.
he: אינך יכול לשתף את הקנבס בפריסה, שתף את הפריסה במקום זאת.

en: You cannot share the root folder
he: אינך יכול לשתף את תיקיית השורש

en: You do not have access to this playlist
he: אין לך גישה לפלייליסט הזה

en: You do not have any library files that are not in use.
he: אין לך קבצי ספרייה שאינם בשימוש.

en: You do not have permission to assign the provided Layout
he: אין לך הרשאה להקצות את הפריסה שסופקה

en: You do not have permission to assign this Layout
he: אין לך הרשאה להקצות פריסה זו

en: You do not have permission to assign this user
he: אין לך הרשאה להקצות משתמש זה

en: You do not have permission to copy this Campaign
he: אין לך הרשאה להעתיק מסע פרסום זה

en: You do not have permission to delete this profile
he: אין לך הרשאה למחוק פרופיל זה

en: You do not have permission to edit all the entities permissions.
he: אין לך הרשאה לערוך את כל הרשאות הישויות.

en: You do not have permission to edit these permissions.
he: אין לך הרשאה לערוך הרשאות אלה.

en: You do not have permission to edit this profile
he: אין לך הרשאה לערוך פרופיל זה

en: You do not have permissions to delete this layout
he: אין לך הרשאות למחוק פריסה זו

en: You do not have permissions to delete this report schedule
he: אין לך הרשאות למחוק את לוח הזמנים של דוח זה

en: You do not have permissions to edit this layout
he: אין לך הרשאות לעריכת מצגת זו

en: You do not have permissions to pause/resume this report schedule
he: אין לך הרשאות להשהות/לחדש את לוח הזמנים של דוח זה

en: You do not have permissions to reset this report schedule
he: אין לך הרשאות לאפס את לוח הזמנים של דוח זה

en: You do not have permissions to use this media
he: אין לך הרשאות להשתמש במדיה זו

en: You do not have permissions to view this layout
he: אין לך הרשאות להציג פריסה זו

en: You do not have sufficient access
he: אין לך מספיק גישה

en: You have exceeded your library quota
he: חרגת ממכסת הספרייה שלך

en: You have exceeded your maximum number of authorised displays. %d
he: חרגת מהמספר המרבי של תצוגות מורשות. %d

en: You must enter a command
he: עליך להזין פקודה

en: You should also manually take a backup of your library.
he: עליך גם לבצע גיבוי ידני של הספרייה שלך.

en: Your API key is authorised for %numberOfAuthedDisplays% displays.
he: מפתח ה-API שלך מורשה עבור %numberOfAuthedDisplays% תצוגות.

en: Your authentication provider could not log you in.
he: ספק האימות שלך לא הצליח להתחבר.

en: Your changes will apply anywhere this Playlist is used.
he: השינויים שלך יחולו בכל מקום שבו נעשה שימוש בפלייליסט הזה.

en: Your client is not the correct version to communicate with this CMS.
he: הלקוח שלך אינו הגרסה הנכונה לתקשורת עם CMS זה.

en: Your library is full. Library Limit: %s K
he: הספריה שלך מלאה, הגודל המותר הינו %s קילוביט

en: Your library is full. Library Limit: %s MB
he: הספרייה שלך מלאה. שטח מקסימלי לניצול בתיקיה %s

en: Your library reference %d does not exist.
he: הפניה לספרייה שלך %d אינה קיימת.

en: Your password does not meet the required complexity
he: הסיסמה שלך לא עונה על המורכבות הנדרשת

en: Your platform provider has configured this connector for you.
he: ספק הפלטפורמה שלך הגדיר עבורך את המחבר הזה.

en: ZIP
he: רוֹכְסָן

en: Zone
he: אֵזוֹר

en: Zone Actions
he: פעולות אזור

en: Zones
he: אזורים

en: Zoom
he: זום

en: Zoom In
he: לְהִתְמַקֵד

en: Zoom Out
he: זום אאוט

en: Zoom in
he: לְהִתְמַקֵד

en: Zoom in to see more details!
he: התקרב כדי לראות פרטים נוספים!

en: Zoom out
he: זום החוצה

en: Zoom out to see timeruler!
he: התרחק כדי לראות טיימרולר!

en: Zulu
he: זולו

en: cURL
he: סִלְסוּל

en: cURL is used to fetch data from the Internet or Local Network
he: cURL משמש כדי להביא נתונים מהאינטרנט או מהרשת המקומית

en: contains
he: מכיל

en: does not contain
he: אינו מכיל

en: does not end with
he: לא מסתיים ב

en: does not equal
he: אינו שווה

en: does not start with
he: לא מתחיל עם

en: duration
he: מֶשֶׁך

en: ends with
he: מסתיים ב

en: equals
he: שווה

en: for an interval of
he: לפרק זמן של

en: gom (Latin)
he: גום (לטינית)

en: greater than
he: גדול מ

en: he Category for this Help Link
he: הקטגוריה עבור קישור עזרה זה

en: hours:min:sec
he: שעות:דקה:שנייה

en: id
he: תְעוּדַת זֶהוּת

en: in Menu Board
he: בלוח התפריטים

en: in Menu Board
he: בלוח התפריטים

en: is empty
he: הוא ריק

en: is not empty
he: אינו ריק

en: isRequired
he: הוא נדרש

en: less than
he: פחות מ

en: name
he: שֵׁם

en: not found
he: לא נמצא

en: number of layouts
he: מספר פריסות

en: on the [DAY] day
he: ביום [DAY]

en: on the [POSITION] [WEEKDAY]
he: ב-[POSITION] [WEEKDAY]

en: once it has connected for the first time
he: ברגע שהוא התחבר בפעם הראשונה

en: reminderDt not found as next event does not exist
he: reminderDt לא נמצא מכיוון שהאירוע הבא לא קיים

en: row not found
he: שורה לא נמצאה

en: starts with
he: מתחיל עם

en: styleSheet
he: גיליון סגנונות

en: total duration
he: משך הזמן הכולל

en: would like access to the following scopes
he: רוצה גישה להיקפים הבאים

en: you read this %readDt%.
he: אתה קורא את %readDt%.
